Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki egy gyerek mellett...

Van, aki egy gyerek mellett döntött úgy, hogy nem megy vissza/nem kezd el dolgozni? Mikor nagyobb lett, mihez kezdtetek, hogyan töltöttétek a szabadidőtöket?

Figyelt kérdés
Ugye 2-3 gyerek mellett ez nem olyan szokatlan, mint egy gyerek esetében.

2022. ápr. 15. 15:14
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
71%
Én félig-meddig döntöttem így. Sajnos eü problémáim vannak, amiket most inkább nem részleteznék. Tudnék mellette dolgozni, de nem mindegy milyen munkakörben. 12 éves a nagylányom. Nálunk közrejátszott az, hogy a férjem jól keres és szerette is volna ha itthon vagyok. Szerencsére megértő és a legjobbat akarja a családunknak. Több babát terveztünk az elején,de nem lesz, mert mikor 4 éves volt a lányom el kellett távolítani a méhemet. Ezért van egy szem nagy gyerekem. Néha hiányzik, hogy hasznosabb legyek, ezért most bele fogok vágni egy tanfolyamba, amit remélhetőleg hasznosítani is fogok tudni.
2022. ápr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
4%
Ez beleszámít a nyugdíjba?
2022. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy számít.
2022. ápr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
89%
Gyerek nélkül is dönthet valaki így. Értelmes ember mindig el tudja hasznosan tölteni az idejét munkaviszony nélkül is.
2022. ápr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy aki férjnél van, gyereket nevel, az annyira nagyon kitartott kategóriába esne... :)

A "kozmi", meg a "körmös" sem tart egész nap, legalábbis nekem még most, baba mellett sincs arra időm és szükségem, hogy ennyire sok extra kezelést kéne igénybe vennem. 2 hetente járok mindenhová, bőven elég.


Nem, sajnos a nyugdíjba az ilyesmi nem számít bele. De 26 éves vagyok, nem igazán gondolkozom abban, hogy nekem az államtól majd annyira nagy nyugdíjam lesz. Van nyugdíjbiztosításunk, passzív jövedelmi forrásaink, befektetéseink. Mi inkább ezekre alapozunk.

2022. ápr. 15. 16:15
 6/48 anonim ***** válasza:
55%

Mennyi irigy van itt :D


Persze most jön majd a szöveg, hogy ha megtehetnék sem maradnának otthon, mert ők bizony nem lesznek kitartottak blablabla :DD

2022. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
77%
Ha a gyerek már óvódába, iskolába jár, akkor azért nincs olyan sok dolga az anyukának. 2-3 évig még okés, de évekig nem csinálnám. Illetve sok nőt ismerek, aki elvolt a kis háztartásbeli burokban, aztán mikor a férj lelépett, akkor bajban volt. Persze ha van a nőnek jó végzettsége, korábbi munkatapasztalata, és vissza tud menni dolgozni, akkor nincs gond az 5-6 év kihagyással. Persze tudom tudom, ti nem fogtok elválni, ez veletek nem történhet meg. Ennek ellenére sok ilyet láttam már.
2022. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Nekünk még kisebb a lányunk, egyelőre az óvoda sem téma még. De annyira jól érzem magam itthon, olyan jó ez a nyugi. Azt érzem most, semmiért nem cserélném el. Férjem pedig mondta, hogy hát akkor tervezzük így a későbbi éveket, részéről ez így teljesen jó és kényelmes felállás. Mert valljuk be, attól, mert egy kisgyerek ovis lesz, nem jelenti azt, hogy az anyuka azonnal dolgozhat főállásba... Ott vannak a betegségek, szünetek, amiket meg kell oldani. Meg amiért iskolás, az nem azt jelenti, hogy a szülőkre nincs szükség, sőt... :D Nem tudom, hogy ki milyen gyerek volt, de azért 14-16 éves koromig elég aktívan igényeltem a szüleim jelenlétét. Amíg kisebb voltam, hiába jártam iskolába, nem dőlhettek csak úgy hátra, hogy velem akkor onnantól nincs tennivaló.


Jogászként végeztem tavaly, de az az igazság, hogy nem szeretnék a szakmámban dolgozni annyira, ha nem muszáj. Nem érdekel ez az irány már, a pályakezdőket egyáltalán nem fizetik meg, szakvizsgázni nem tudom, hogyan tudnék gyereknevelés mellett.

Viszont úgy érzem, hogy az anyaságban igazán otthon vagyok és még sosem voltam ennyire boldog. Pedig nem volt eseménytelen életem egyáltalán eddig sem, de ennyire, mint most, sosem éreztem, hogy megtaláltam magam.

A férjem 51 éves, nem tartom valószínűnek a válást. De ha így is lenne, akkor is boldogulnék.

2022. ápr. 15. 17:23
 9/48 anonim ***** válasza:
77%

Hát en voltam htb 5 évig. A gyerekem már idősebb volt, nem miatta. Egyszerűen így döntöttünk akkor a férjemmel. Szerettem. Mondjuk se kozmihoz, se körmöshöz nem jártam, előtte se, utána se és a shoppingolas se volt épp a kedvenc szórakozásom.

Mindenki a nyugdíjjal jön, meg azzal, hogy kiszolgáltatott az ember, mi lesz ha apuci lelép, stb. Nálunk is, és az ismeretségi körömben is mindenhol, ahol htb a nő-vagy a férfi, mert ilyet is ismerek- gondoltak erre előre. Nálunk pl külön szerződés készült erre az időszakra, ahol egy adott összeg az én maganvagyonomkent lett feltuntetve. Nyugdíjat meg amúgy is magunknak fizettük addig is -külföldön elek- így ott se volt változás.

2022. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
27%

Nem hinném, hogy aki férjnél van, gyereket nevel, az annyira nagyon kitartott kategóriába esne... :)


Dolgozol? Van saját bevételed? ha nem, kitartott vagy:-)


Mindenki a nyugdíjjal jön, meg azzal, hogy kiszolgáltatott az ember, mi lesz ha apuci lelép, stb. Nálunk is, és az ismeretségi körömben is mindenhol, ahol htb a nő-vagy a férfi, mert ilyet is ismerek- gondoltak erre előre. Nálunk pl külön szerződés készült erre az időszakra, ahol egy adott összeg az én maganvagyonomkent lett feltuntetve


Ez jó ötlet legalizálni a szexuális szolgáltatásaidért kapott pénzt:-D Mert gondolom mást nem tudtál odarakni a kapcsolatba :-D



Kérdező te meg..hallottad már hogy vén kecske is megnyalja a sót? Az egy dolog hogy a férjed öreg, de a szerszáma még feláll, és ha talál valakit aki intellektuálisan a párja lehet akkor bizony hamar repülsz és tarthatnak el a szüleid megint.



jaa igen nagyon irigy vagyok a 0 kilátásra és motivációra meg hogy másnak kell kitartania mert lusta vagyok dolgozni :-D

2022. ápr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!