Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondja nekem azt a...

Miért mondja nekem azt a férjem hirtelen, hogy ő nem szeretne gyereket vállalni, amikor évekig azt hazudta nekem, hogy ő igenis szeretne? 27L

Figyelt kérdés

A férjemmel 1 éve vagyunk házasok (összesen pedig 4 éve vagyunk párkapcsolatban) és mindig azt mondta nekem az évek során, hogy ő is szeretne gyereket, ahogyan én is. Azt beszéltük meg, hogy fogunk vállalni 1, maximum 2 gyereket. Most, hogy elkezdenénk a baba projektet és próbálkozni hogy legyen kisbabánk, hirtelen kitalálta, hogy ő egyébként nem is vágyik erre... Hogy ő valójában nem szeretne gyereket. Én azért vagyok ledöbbenve, mert nekem ez egy teljesen váratlan dolog, eddig mindig azt mondta, hogy vágyik ő is gyerekre mint én. Most pedig, nincs kedve hozzá, már nem szerepel a céljai között... Megállás nélkül sírni tudok csak és átverve érzem magam. Nem értem ezt a dolgot, hogy mi történt, ki vagyok borulva.


Mégis mi történt? Miért változott mert hirtelen a véleménye a gyerekvállalás kapcsán? Átvert engem az évek során? Vagy megijedt a feladattól? Szeretnék elmenni vele közös párterápiára, hátha az segít, hogyan tudnám megbeszélni ezt vele? Vagy el kell vállnom tőle, mert ő nem szeretne gyereke?



2022. ápr. 19. 11:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
11%

10-es, beetetés?

Mert a férjnek annyira hiányzott az esküvő, a lakodalom, a Nagy Nap? Vagy el akart dicsekedni a haverok előtt, hogy neki már megkérte a barátnője a kezét és komolyan gondolja vele? :-)))


Ez inkább fordítva szokott lenni.

2022. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Sosem értettem ezt a dolgot, hogy kerül válságba ettől egy jó kapcsolat. Mi sem értettünk egyet a férjemmel ebben a témában, de már a kezdetekkor tudtuk egymásról ki mit szeretne. Ebben a kérdésben nincs kompromisszum, az egyik félnek engednie kell mindenképp. Szerintem érdemes ahhoz igazodni, aki nem szeretne valamit, mert az még mindig kisebb következményekkel jár.

Nálunk én nem akartam sose gyereket, de végül 10 év után úton van a babánk a férjem legnagyobb örömére. Megbeszéltük, mérlegeltük a dolgokat és így döntöttem. De a kapcsolatot se a férjem, se én nem dobtuk volna ki az ablakon a gyerek kérdés miatt, mivel mindkettőnk számára a stabil, boldog párkapcsolat az elsődleges és aztán erre tud ráépülni a gyerek utáni vágy. Nem pedig “mindegy kivel csak gyerek legyen”. Számomra az, hogy a férjem képes volt várni és támogatni ennek ellenére, bizonyította, hogy vele megéri belevágnom annak ellenére, hogy vannak félelmeim.

A leírtak alapján nem hiszem hogy átvert volna, csak megváltoztak a körülmények, jelen helyzetben mégsem áll készen. Én is már saját magamnak is tologattam a dolgot, hogy majd két év múlva, majd jövőre, aztán mire odaértem hát nem éreztem magam egy cseppet sem felkészültebbnek, így megint toltam.

Nem egyszerű dolog, nagy felelősség is. Lehet látott valamit ami elriasztotta, esetleg új cél, ami mellett nem fér el a gyerek, anyagi gondok stb. Ezer oka lehet, de érdemes sokat beszélgetni róla, hogy kiderüljön.

Amikor pozitív lett a teszt, én konkrétan pánikot éreztem, nem pedig örömet. Nem mindenki egyformán éli meg.

2022. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, akkor mi a sz*rért adtad be a derekad? Most írtad, hogy pánikolsz stb. Nulla jó érzés. Kb. mint aki muszájból szül. Biztos jó lesz majd a gyerekednek, pláne mikor rádöbbensz, hogy a nap 0-24 órájában le vagy kötve. Akkor aztán te leszel aki okolni fogja a férjét, hogy te akartad…


Kérdező!

Ez tényleg nem korrekt dolog, ha tényleg eddig sem akart, de most merte csak közölni. A te idődet vesztegette. Tényleg próbálj meg leülni vele és megbeszélni, bár kétlem hogy őszinte lenne ha most sem volt az.. egy próbát azért megér. Viszont ha nem egyeznek a céljaitok, elképzeléseitek jobb ha még most kiderül, mint hogy szülsz neki és akkor lép le. Fiatal vagy, van időd és energiád újrakezdeni, ha úgy alakul!

2022. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13. én is úgy éreztem mint a 12., nem akartam gyereket sokáig, a férjem igen, aztán 8 év után “beadtam a derekamat”.

eleinte én is pánikoltam, a terhesség is megviselt, nem is élveztem… de! az anyaság más, amint megszületett a baba helyére került bennem a téma, imádom minden percét, imádok anya lenni.


más téma:

a férjem bezzeg, aki képes lett volna akár elválni is, ha nem szülök alig foglalkozott eleinte a gyerekkel, azt is szinte muszájból. 1.5 éves lett mikor már programoztak együtt is és rá lehetett hagyni egyedül. mégsem okoltam soha hogy te akartál gyereket igenis csináld ezt meg csináld azt 😂

2022. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy feltétlenül át akart volna verni ezzel. Lehet, hogy akkor még szeretett volna, viszont azóta megváltoztak benne a dolgok és mégsem érzi, hogy ő erre kész lenne. Nőként velem is ez történt, a férjem már több éve szeretne, de én sosem álltam rá készen, mindig megbeszéltük, hogy még várunk egy kicsit, de azt tudtuk, hogy szeretnénk majd mindketten. Viszont én már azt érzem, hogy egyáltalán nem szeretnék, és ettől még nem hazudtam neki eddig, csak megváltozott a gondolkodásom és nagyon nem szeretnék olyan helyzetbe kerülni, hogy kényszerből vállaljak gyereket.
2022. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!