Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rajtam kívül bárki, aki...

Van rajtam kívül bárki, aki fél gyermeket vállalni a mai világba? (Klímaváltozás)

Figyelt kérdés
A klímaváltozás az emberiség legnagyobb problémája, ha így folytatjuk akkor itt 50 év múlva undorító állapotok lesznek..., ez így van, ezt tudjuk. Egyetemista vagyok, baba téma még jó sokáig nem jönne szóba, de azt tudom, hogy mindenképpen szeretnék. Közben tudom, hogy nem lehetek ilyen önző, mert a felnőtt évei már abban a korban lennének. Szomorú, hogy idáig eljutott a világ, idáig eljuttattuk. Ha bárki szeretne beszélgetni erről a témáról,a környezetvédelemről nyugodtan írjon. Segítsük egymást, hátha meg tudjuk változtatni a világot!

2022. ápr. 19. 15:21
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Ez tudósok által bizonyított, ha nem csinálunk semmit, hogy megállítsuk a klímaváltozát, sajnos nem sajnos 100 év múlva kihalunk.
2022. ápr. 19. 15:46
 12/18 anonim ***** válasza:
24%
kííííííízááááááárt, hogy mi ne gyarapodjunk most még sokáig! Ez a mi kis álmunk, kérdező, ne vedd el ezt tőlünk, mert mi még nem mertünk szembesülni azzal, mi még bírunk nem gondolni arra, amire te igen! Éljen a fogyasztás, ami a boldogságunk egyedüli forrása! Majd ezer év múlva lesz csak felelősségre vonás! Hát én nem így gondolom.
2022. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

„Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.”


Lányi András: Ha tudják, miért nem teszik? In. Az ember fáj a földnek

2022. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Nyugi, a mi gyerekeink nagyrészt ugyanúgy fognak élni mint mi.

A technológia fejlődik, az emberiség megoldja. Ahogy talált új, fejlett energiahordozókat, úgy fogja megoldani az élelem kérdését is.

2022. ápr. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
A te gyerekeid talán még unokáid is élhetnek úgy mint te de minél több ember van a Földön annál jobban szaporodik és a hely, erőforrások végesek. Következő évszázadra sok mai terület lakhatatlanná válik mert elviselhetetlen lesz a hőség így több milliárd ember fog bezsúfolódni a még lakható zónába, például Európába.
2022. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Csak a címeiket ismerem:

- Gwynne Dyer: Climate Wars - The fight for survival as the world overheats

- Harald Welzer: Climate Wars - What people will kill for int the 21st Century

- Christian Parenty: Tropic Chaos - Climate Change and the new geography of violence

2022. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én sem tervezek, már csak azért sem, mert munkahely az biztos, hogy kevesebb lesz. Már a mostani generációnak is nehezebb boldogulni, mint a nagyszüleinknek volt. Persze ha valaki okos, szorgalmas, akkor viheti valamire, de nem lehet elvárni, hogy mindenki zseninek szülessen. Valaki egyszerűen nem tud többet kihozni magából, de jelenleg még ők is el tudnak helyezkedni a gyorsétteremben, vagy bolti eladóként. Szerintem a gépesítés miatt sokkal hamarabb lesznek gondok, mert nem születik annyi új munkahely, mint amennyit elvesznek majd a robotok. Én inkább élvezem a saját életemet, nem áldozom fel minden pénzemet azért, hogy felnőttként rabszolga legyen a gyerekem, annyit nem ér nekem ez.
2022. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!