Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem 'elfogadott' a...

Miért nem 'elfogadott' a szülők/nagyszülők keresztnevén szólítás?

Figyelt kérdés

Szerintetek.

Miért kell a rokoni kapcsolatra utaló megnevezést használni? Miért nem jobb ha a gyerek a keresztneveden szólít meg, mint hogy "anya/apa/mama/papa" vagy?


Csak elmélkedem, fejtsd ki kérlek erről a véleményed :)

/Neked milyen érzés volt megtudni a szülőd valódi nevet?/


2022. ápr. 20. 07:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Mi az, hogy milyen érzés volt? 3 éves korunk előttre nem nagyon emlékszünk, márpedig 3 éves kor alatt màr normális gyerekek tudják a szüleik nevét. 3 éves státuszon is kérdés.
2022. ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
vannak akik használják a nagyszülőknél, pl Klári mama, Tibi papa.
2022. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Közvetlenebb megnevezés az anya/apa mint a keresztnév. (Anya, és apa csak egy van a gyerek számára, Annából, meg Sanyiból sok.)
2022. ápr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem emlékszem mikor tudtam meg a nevüket :D Szerintem mindigis tudtam, hiszen voltunk emberek között, akik nem anyának szólították őket.


Számomra az anya/apa..stb azt jelzi, hogy egy család vagyunk. Rosszul esne, ha a gyerekem mindig csak a keresztnevem szólítana, ahogy bármelyik másik gyerek vagy szimpla ismerős. Ahogy sok esetben mikor valaki mérges a gyerekre átvált a "kislányom" megnevezésről a keresztnévre. Egyből érzik a gyerekek is, hogy ajajj. A nevemet csak úgy kaptam én is, anyává viszont általa váltam.

2022. ápr. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Azért a szülők, nagyszülők nem kispajtásai a gyereknek!
2022. ápr. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

2-es mondja jól!

A két nagymama vagy nagypapa között pl. így lehet különbséget tenni. De én pl. két keresztmamámat is így különböztettem meg: Eszti keresztmama, Zsuzsa keresztmama. A keresztapáimnál ez nem volt alkalmazható, mivel teljesen véletlenül ugyanaz volt a keresztnevük. Így őket meg a vezetéknevükkel együtt emlegettem: M. keresztpapa, S. keresztpapa.

2022. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

A 2 évesem tudja a vezetéknevét is a mi keresztbevünket tesója veztéknevét is az enyémet még nem teljesen, mert hosszú és más mint az övèk.


A nagyszülők keresztnevét is tudja.


A gyerekek (2 és 3,5) a návolabb élő nagyszülőt ritkàn látják.

Alig van kötödés


Őket hívják keresztnéven, a mamát papát is ritkánbiggyesztik oda pedig mindig mama-papaként utalunk rájuk.

2022. ápr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

5-os: a fonokomet se Főnöknek hívom, pedig elhiheted nem a kispajtasom.

Kérdező: ez egy társadalmi konstrukció. Lehet hogy korábban inkább a külvilág felé jobban kellett mutatni az egységet, és ezekből a megszolitasokbol kívülálló számára is egyértelműek a viszonyok, a 'leosztas'.

Sokak számára érzelmi töltete is van, megerősíti őket az anyai apai szerepben hogy így szólítja őket a gyerek.

Igazából ez egy megszokás. Én ismerek olyan családot ahol családi becenevén hívják az anyát a gyerekek, folyton megbotrankoztat mindenkit, pedig egy meleg, szerető, egészséges család.

Nálunk anyosek arra is megjegyzést tettek, hogy mi a gyerekek előtt egymást nem apának és anyának hívjuk.

2022. ápr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

8:

anyóséknak is csak gratulálni tudok... a gyereknek nyilván azt mondja az ember, hogy add oda apának a kulcsot, vagy nem sokára hazaér apa, stbst., de ha a párodhoz szólsz, nemár... pszichológiailag is sokkal jobb a felnőttnek, ha a nevén/becenevén szólítja a párja, amivel nem érzi azt hogy "beskatulyázta" csak anyának, amellett már nem nő, feleség. fontos hogy mindhárom szerepkör meg tudjon maradni.

2022. ápr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A herceg válasza:
100%
Nálunk Erdélyben, általában anya, apa, édesanya, édesapa, édesanyja, édesapja a megszólítása a szülőknek. A nagyszülőknek már másabb a megszólítása, ugyanis ott lehet a vezetéknevükön szólítani, vagyis Kovács mama, Kovács tata, vagy a keresztnevükön, Jani tata, Zsuzsi mama. Végül is az a fontos, hogy a gyerek tudja a nevét is, de a rokoni kapcsolatot is.
2022. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!