Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem 'elfogadott' a...

Miért nem 'elfogadott' a szülők/nagyszülők keresztnevén szólítás?

Figyelt kérdés

Szerintetek.

Miért kell a rokoni kapcsolatra utaló megnevezést használni? Miért nem jobb ha a gyerek a keresztneveden szólít meg, mint hogy "anya/apa/mama/papa" vagy?


Csak elmélkedem, fejtsd ki kérlek erről a véleményed :)

/Neked milyen érzés volt megtudni a szülőd valódi nevet?/


2022. ápr. 20. 07:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

8


A főnökömet “Főnök”-nek hívom 😅😅😅😅


Mindenki így hívja.. valahogy rajtaragadt.. ( ő a tulajdonos.. 30 èves a cèg)

2022. ápr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fura lenne ha a gyerekem nem anyának hívna,ismerek olyan felnőt férit már aki a szüleit a keresztnevüken hívja nekem ez olyan mintha nem tisztelné őket.

A fiam pl a mamáknál hozzá teszi a keresznevüket Tündi mamma

2022. ápr. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A hideg is kirázna ha bármelyik gyerekem a keresztnevemen szólítana. Mintha semmi közünk nem lenne egymáshoz. Csakis idegenek szólítanak a keresztnevemen. Ez így van jól.
2022. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

8-as válaszolt jól.

Nincs értelme háborogni mert csak elméleti kérdés volt, de úgy látom mindenkinek kifejezetten rosszul esne ha ez az egész nem így lenne.

A kérdés a 'miért' volt nem 'minek'.


(Érd.:Nálunk nagyszülők a falu elnevezéséről kapták a 'nevüket' (pl.: Pásztói mama, gyöngyösi papa)


12- ez a kérdésem főbb lényege, hogy ezen miért alapulna az hogy tisztelik vagy sem , mert pár generációt vissza ugorva még magáztuk a szülőket, és az volt a tisztelet jele. ( Mint magyar nyelvben ahogy ismerjük ugye)


MÉG MINDIG CSAK VÉLEMÉNYT KÉREK NEM VAGYOK ELLENE, CSAK KÍVÁNCSI ! :D

2022. ápr. 20. 16:26
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum a keresztnevén szólítja a nagymamámat. Nekem változó, mivel kolleganők is vagyunk, így a munkatársak előtt nyilván nem anyunak hívom. Egyébként a magánéletben igen. Az erdélyi nagyszüleimet keresztnév + nagytata és keresztnév + nagymamának hívjuk, a másik nagymamát pedig keresztnév + nagymama szintén, valamint őt magázom is és a gyerekei is magázzák.
2022. ápr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Bennsőségesebb. Az anyánk az anyánk, az apánk az apánk, szóban legalábbis nem tagadjuk meg őket, de belül közben amúgy lehet, hogy nem kedveljük, de szóval szerintem jó szokás az anyuzás-apuzás. Anyu-apu megszólítások amúgy nekem jobban tetszenek sokkal, mint az anya-apa; mert az anya,apa, az beosztás, név, titulus, ,,rang", mint pl őrmester. Az anyu-apu, az pedig egy név. pl egy őrmesternek is nem az a neve, hogy Őrmester; hanem, hogy pl ,,Kovács Béla". Tehát pl van egy Kis József, aki apuka; tehát Apu pl a neve a gyereke által való megszólítása, és apa pedig a beosztása, titulusa, pozíciója, szerepe a családban.


||| Meg szal személyesebb, nem csak megszokásos, ha nem a keresztnéven hívod a szülődet. -Visszatérve az eredeti kérdésre.

Meg így pl ha mondod, hogy Sára, lehet, hogy pl a tesód is Sára, meg a nagyanyád is, akkor legyen már egyértelmű, hogy mama/nagyi(ka), nagymama/ Sára mama. -még ez is nagyon jó.

2022. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16

Köszi, a lényegre törő választ!

Akkor végülis így jön ki a tisztelet mutatás :)

2022. ápr. 22. 15:10
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

hát, nemegészen tiszteletmutatás. :) Én például utálom anyámat, nem tudom tisztelni, ő se tisztel másokat, nagyon idegesítő egy asszony; csak , ha valakinek utalni szoktam rá, akkor úgy mondom, hogy anya, anyám, vagy anyum; hogy értse, kiről van szó, tehát praktikum szempontjából; hogy ne kelljen elkezdeni magyarázni, hogy ki az, meg hogy akkor miért nem anyámnak szólítom, stb.


Minden egyes adandó alkalommal igyekszik letörni az önbizalmamat; ha valamiben sikerélményem van, megpróbál valahogy ,,oldalról", "oldalvágányról, ami totál nem oda kapcsolódik, de megpróbálja, hátha bánthat vele; tehát odaszúrni valamit; nehogy véletlenül túl sokáig örüljek


Bármi baja van, mindig rajtam tölti le


Mindig keres valami pontot, amiben tud kritizálni. Nem szeretem őt anyámnak nevezni sem; ez praktikum, hogy egyértelmű legyen kihez szólok, vagy kire utalok.

2022. ápr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
*de amúgy már nem hagyom neki, hogy felidegesítsen. Hallom, amit mond, csak próbálom nem mellre szívni
2022. ápr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!