Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen lehet albérletbe...

Milyen lehet albérletbe gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata?

Bármi érdekel, ezért nem írtam konkrét dolgokat.


2022. ápr. 21. 11:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%
Csodálatos. Fantasztikus. Frenetikus. Mesés. Álomszerű. Varázslatos. Irigylésreméltó. Kihagyhatatlan.
2022. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Semmi extra. Családok milliói vállalnak szerte a világon.

Első gyerekünk nekünk is "albérletbe született". Nem nagy kaland. Tudtuk fizetni előtte is, utána is, 1,5 éves volt, amikor saját lakasba költöztünk.

Max. akkor lehet problémás, ha nincs anyagi biztonság.

2022. ápr. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Én sosem értettem, hogy miben biztosabb egy ház amin van 30 millió hitel, mint egy albérlet. Hitel nélkül meg nagyon kevesen tudnak lakást, házat venni. Egyébként ez csak Magyarországon divat, hogy legyen saját házad. Tőlünk nyugatabbra egész jól elvannak az emberek albérletben.
2022. ápr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk most albérletbe jön. Mire járni tud legkésőbb szeretnénk költözni saját házba, ahol van udvar és kert, de csak ezek miatt.
2022. ápr. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

#3-as, abban biztosabb, hogy ha tudja fizetni az ember akkor nem adják el a feje fölül pl a gyerek születése után 3 héttel. Gyerekkel pedig hiába vagy fizetőképes nehezebb új albérletet találni, amire szintén nincs garancia, hogy tovább fog tartani 1-2 évnél. No meg találj a környéken, hogy az eddig 5 percre lévő óvoda-iskola ne legyen minden költözésnél egyre messzebb és messzebb. Nyugaton tök oké, hogy az ember odébb költözik egy állammal ha éppen olyanja van, de a magyar ember szeret a komfortzónáján belül maradni.


Én amúgy mindentől függetlenül nem mertem volna se albérletbe sem egy rakat hitelre vállalni, kivártuk a tehermentes sajátot, nem egy palota, csak egy átlagos lakás, de nem is 20-24 évesen fogok szülni ahogy szerettem volna, hanem közel 30…


A milyenre a válsz pedig… ha van miből fizetni akkor tényleg max csak az lebeg az ember feje felett, hogy ne adják el, ne kelljen gyerekkel évente végigcsinálni egy újabb költözést.

2022. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%

"Én sosem értettem, hogy miben biztosabb egy ház amin van 30 millió hitel, mint egy albérlet"


Akkor jó buta vagy.


1. A hiteltörlesztő általában olcsóbb, mint egy ugyanakkora lakás bérleti díja (nálunk a városban egy 2-3 szobás panelnek csak a bérleti díja 100 ezer felett van, azt ki tudja megfizetni, mikor 200 ezer az átlagfizu????)


2. Ha beüt valami anyagi krach, a bank nem tesz ki egyből a hàzból, alapból vagy 3 hónap, mire felszólít, lehet velük egyezkedni, és ha minden kötél szakad, akkor is sok idő, mire elárverezik felőled, addig rendbe tudsz jönni anyagilag. Na, az albérletben melyik tulaj vár 1 hónapnál többet, ha elmaradsz a bérleti díjjal?


3. A hitel egyszer lejár, a törlesztő nagy részével tulajdonképpen a saját vagyonod növeled. A bérleti díjjal másét.


Nos, mikor 10 évente jön egy válság, amiben bárki elveszítheti a munkahelyét, nem mindegy, hogy gond esetén havi 100 ezret kell kifizetnetek egy fizuból és ha nem tudjátok megoldani, mehettek ahova akartok 1 hónap múlva, vagy mondjuk csak 70 ezret kell, és ha nem tudjàtok, van pár hónapotok pótolni az elmaradást.

2022. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%
Ugyanolyan, mint mikor saját lakásban élsz, csak nem a banknak utalod a törlesztőt, hanem a tulajnak a lakbért. Nem, nem félek attól, hogy kitesz a tulaj.
2022. ápr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

"Egyébként ez csak Magyarországon divat, hogy legyen saját házad. Tőlünk nyugatabbra egész jól elvannak az emberek albérletben."


Mikor unjátok már meg ezt a nyugatozást? Éltem ott évekig, albérletben, és a fizetésnek közel sem viszi el akkora részét a bérleti díj, mint itthon. Össze sem lehet hasonlítani.

2022. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%
Fiam fél éves koráig laktunk albérletben. Nem éreztem hátrányát.
2022. ápr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Lányom egy éves koráig laktunk albérletben. Normális tulaj kell, és az is, hogy megbízzatok egymásban.


Én is kiadok lakást jelenleg. Egy normális családnak egy gyerekkel, ahol biztos munkahely van, simán kiadnám.

2022. ápr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!