Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért szeretnél gyereket?

Miért szeretnél gyereket?

Figyelt kérdés
Melyik a legfőbb szempont?
2022. ápr. 22. 23:58
A kérdező szavazást indított:
Szeretem a gyerekeket
Biológia, szaporodási/szülői ösztön
Társadalmi elvárás, így szokás, ez az élet rendje
Anyagi támogatások, lesz majd, aki eltart később
Gyerektől várom a házasság megtartását
Egyéb
32 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem mondanám, hogy szeretnék, de nem is vagyok a téma ellen, az más tészta, hogy úgy sem lesz soha. 20/F
2022. ápr. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Én 32 évesen kezdtem nagyon vágyódni egy kicsire. Most már 5 éves. Ezek ösztönök, nem is tudom mivel magyarázni, nő vagyok.
2022. ápr. 23. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes a szeretnék egy gyereket a szerelmemmel kimaradt. Talán csak nem megint egy gyerekmentes kérdése ez? Miért nem értitek meg, hogy a legtöbben ezért vállalnak? Szeretetbe és anyagi biztonságba. Ettől más gyerekét nem kell szeretnem.
2022. ápr. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Én sosem szerettem a gyerekeket különösebben, de a sajátjaimat imádom, és rájuk bizony vágytam a párommal. Lehet, hogy szaporodási ösztön miatt, ezt embernél azért nehéz elkülöníteni, amikor egy stabil, boldog párkapcsolatban élsz és a pároddal tervezgeted a közös jövőt, amiben szerepelnek a gyerekek is. Anyagilag az ilyen CSOK meg hasonlók nem játszottak szerepet a döntésben, azóta se vettük fel, pedig már ketten vannak és szeretnénk harmadikat is. Mi így vagyunk boldogok. Valahogy ez az opció nem igazán van a megadott válaszadási lehetőségek között.
2022. ápr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Hasonló, mint a 4-esnél. Egyszerűen vágytunk rá, úgy éreztük, hogy vele lesz teljes az életünk. Pedig előtte sem unatkoztunk sosem, de nem tudom. Talán ösztön ez.
2022. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Mert családot szerettünk volna.

A szeretem a gyerekeket nem fedi ezt teljesen, hiszen hamar megnőnek a kis nyavalyások. :)

2022. ápr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Úgy éreztük így lenbe teljes az életünk.
2022. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Ezek ilyen ősi ösztönök szerintem. Ezért nem lehet magyarázni. Én nő vagyok, persze hogy akartam gyereket. A férjem meg első randin megkérdezte hogy akarok e még gyereket, mert neki minden vágya. Mikor a volt felesége a harmadik gyereket elvetette, meghalt a házasságuk. Elváltak. Azt mondta kifejezetten olyan kapcsolatot keresett ahol lehet még gyerek.
2022. ápr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem lehetne gyerekem akkor örökbe fogadnék, de akkoris lenne. Talán a gondoskodás miatt. Valakit tanítgatsz etetgetsz nevelsz. Szereted, ő is téged. Női kiteljesedés a részemről.
2022. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
A család miatt. Ez egy ősi fogalom, ami ha akarod, ha nem behálóz és körül vesz. Jó a valahova tartozás érzése, amit tovább adhatsz.
2022. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!