Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nagyobb gyerekes anyukák...

A nagyobb gyerekes anyukák miért hivatkoznak a terhességre ha a túlsúlyukról van szó? Miért nem vallják be, hogy lusták és szeretnek zabálni?

Figyelt kérdés
Egy 3-4 éves gyerek mellett lehet sportolni!

2021. márc. 9. 17:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
80%
Ezt én se értem.Biztos fáradtak is és azért nem mozognak
2021. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Én is kisgyerekes anyuka vagyok. Megoldom.
2021. márc. 9. 17:18
 3/62 anonim válasza:
77%
Tisztában vagyok vele, hogy gyerek mellett mindenbe nehezebb belevágni, diétába, életmódváltásba is. De ha az ember igazán akarja, nem olyan nehéz kevesebbet enni, meg fél órát sétálni naponta. Szerintem ez inkább lustaság a részükről, attól a kevés esettől eltekintve, ahol akár depresszió vagy egyéb betegség is állhat a háttérben.
2021. márc. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
41%
te vagy az Norbi?
2021. márc. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
96%

Valószínűleg, mert a terhesség alatt híztak meg. Én meg pl. a gyerekekkel otthon töltött évek alatt. Ez nem hivatkozás, hanem tény. Olyat értelmes ember nem mond, hogy azért nem fogyok le, mert van 2, 3 akárhány gyerekem.

Viszont nem biztos, hogy egy random ismerőssel meg akarom beszélni, miért nem fogyok le.

2021. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
62%

"Én is kisgyerekes anyuka vagyok. Megoldom."


K*rva jó vagy akkor, gratulálok a kivételes teljesítményedhez. Most akkor hány centit nőtt az egód?

Talán nem kéne szóba hozni a túlsúlyt senkinél, és minden probléma meglenne oldva. Ha ő nem érzi úgy, hogy van ideje/ereje a tornához kisgyerek mellett, vagy hogy máshogy egyen, akkor csinálja csak. Az ő dolga. Ha dagadt, akkor dagadt. Nem értem másokat ez miért zavar.

Nagyon jó, ti nektek van hozzá energiátok/elszántságotok, őszintén örülök, de ha másnak nincs, ahhoz mi közötök, és miért zavar? :D

Igen, nyilván a terhességet hozzák fel, meg hogy fáradtak, nincs idejük, mert mi mást hoznának fel? Nekik ez egy olyan élethelyzet, amiben nincs másra erejük, csak a házi teendőkre. Attól mert 30 kilóval nehezebbek nálatok, ugyanolyan emberek. Amikor panaszkodnak, bólintsatok szép nagyokat mellé, és ajánljatok 15 perces tornákat youtuberól, vagy egy jó receptet. Vagy megfogadják a tanácsot, vagy nem, és utána marad a bólogatás mellé a továbbiakban ha szóba kerül. Ez ennyi.


Ja és bocsi, mielőtt beszólnátok 55 kg vagyok, nem a kövér társaimat védem. :)

2021. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
56%

"Nem értem másokat ez miért zavar."

A hazugság, önbecsapás zavarja a kérdezőt. Miért mond mást egy ember, mint a valóság? Ha úgy élünk, hogy elfogadjuk, hogy az emberek a saját hibáikat sem merik beismerni, akkor a társadalom nem fog nagyon sokat fejlődni.


"Nagyon jó, ti nektek van hozzá energiátok/elszántságotok, őszintén örülök, de ha másnak nincs, ahhoz mi közötök, és miért zavar? :D"

Nem az zavarja, hogy más dagadt, hanem hogy hazudnak róla, hogy miért azok. Áthárítják a felelősséget valami másra, ami nem jó dolog. Túlságosan magadra vetted a kérdést és beképzeltél valami mást.


"Attól mert 30 kilóval nehezebbek nálatok, ugyanolyan emberek."

Senki nem mondta, hogy nem azok.


"Igen, nyilván a terhességet hozzák fel, meg hogy fáradtak, nincs idejük, mert mi mást hoznának fel?"

Az igazságot. Amit te írsz, az is igaz lehet, de sokuknál biztosan az van, hogy lusták és szeretnek zabálni, és nem elég igényesek az egészségükkel kapcsolatban.


"és utána marad a bólogatás mellé a továbbiakban ha szóba kerül"

Hát, elég sajátosan oldod meg azt, ha egy másik ember igénytelen magára és hazudik magának. Nem jó tanácsokat osztasz, és még túl is reagálod a válaszadást. Ne írj válaszokat másoknak, nem hasznos.


"K*rva jó vagy akkor, gratulálok a kivételes teljesítményedhez"

Én gratulálok neki. Beismeri azt, amit mások nem, és tesz érte, megoldja a helyzetét, és nem érti, mások miért terelik a gyerekre, mikor megoldható.

2021. márc. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
82%

"Attól mert 30 kilóval nehezebbek nálatok, ugyanolyan emberek"


Ez igaz, de sajnos 40-50 éves korukra többségüknél megjelennek a magas vérnyomásos problémák, diabétesz stb. és nem értik, hogy miért alakult egyáltalán ki...


Kicsit off, de én azt vettem észre rokoni/baráti/ismerősi körben(akik nem terhesség miatt szedtek fel kilókat), hogy nagyrészt a lustaság játszik közre mindenkinél. Lehet jókat enni de mértékkel, és szerintem mondjuk napi 15-30 perc mozgás bárkinek beleférhetne (akár séta, ami abszolút nem megterhelő)

Sajnos az országban rengeteg a kórosan elhízott ember, aki próbálja nyomatni a bodypositivity-t, de véleményem szerint ez nem egy jó hozzáállás.

Mindenki csak az indokot keresi, de nem tesz semmit az eredményért....

Nincs gond amúgy a túlsúllyal, mert persze nem kell mindenkinek Victorias Secret modellnek lennie, de nem mindegy, hogy valakin 15kg vagy 40kg felesleg van hosszú távon. (mármint a 15kg nem jelent nagy problémát egészségügyi szempontból, de a több 10 kg már igen)

2021. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
95%

"Igen, nyilván a terhességet hozzák fel, meg hogy fáradtak, nincs idejük, mert mi mást hoznának fel?"

- hát hogy lusták. Én pl. mióta novemberben bezártak a termek, híztam, és izmot veszítettem. Ha valaki megkérdi, miért, nem azt fogom mondani, hogy mert COVID van és bezárt a terem, hanem, hogy mert kib.szott lusta vagyok itthon nekiállni és jól esett megenni ezt-azt, amit alapból nem szoktam.


Nem mintha bárkinek köze lenne hozzá, de azért senki nem higyje már el, hogy nem a lustaság ennek az oka.

2021. márc. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm De az ilyen emberekkel tök fölösleges vitázni. Ez a galambbal sakkozás esete. Elég sokat járok játszótérre, napi szinten hallom az "átalakult az anyagcserém" stb. ostobaságokat.


Inzulinrezisztenciám van, hipofízis gondokkal, szóval van némi sejtésem a hormonális gondokról. Full kamukat nyomnak úgy, hogy közben ott van a kezükben a croissant. Még ez is rendben van, azt eszik amit akar, olyan testet alkot magának amilyet akar, a kérdés az, hogy hazudozni miért kell? Kinek hazudik ilyenkor? Mert a világ nem hülye.

2021. márc. 9. 18:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!