Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy apának "illik"...

Szerintetek egy apának "illik" ugyanannyit belerakni a gyerekek körüli teendőbe? Hogy álltok ehhez a kérdéshez hozzá? A férjeitek hogy áll ehhez?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 23. 18:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Nem nem illik-nem illik kérdés. Én úgy gondolom, ketten vállalták a gyereket. Az apa napközben nyilván dolgozik, ilyenkor egyértelműen anya adja bele a több energiát a gyerekkel való törődésbe, illetve van amihez anya nélkülözhetetlen, mondjuk a szoptatás. De ha apa hazaér a munkából akkor szerintem kutya kötelessége ugyanúgy kivenni a részét, már csak azért is hogy tehermentesítse az anyát kicsit, valamint hogy közte és a gyerek között is kialakuljon a kötődés.
2022. ápr. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk a férjem napközben dolgozik, így én vagyok a gyerekekkel. (2 éves + 2 hónapos)

5 órakor jön haza általában, onnantól kezdve a kisebbet 'átveszi', ő eléggé sírós baba, kézben van el a leginkább. Ilyenkor van időm a háztartásra, főzni, nagyobbik gyerekre, magamra esetleg.

A kisebb gyereket apa fürdeti, a nagyobbat én, majd az altatás is így van.

A babám tápszeres, éjszaka mindketten felkelünk hozzá (kb 2x) én megcsinálom a kajcsit, apa odaadja, leteszi, neki ez egy kb 10-15 perces művelet, míg nálam képes sírni, nem visszaaludni stb.

Ellenben ha a nagy kel, azaz én 'köröm', ami néha nehezebb :D

2022. ápr. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ez tőletek, a hozzáállásotoktól, és az életkörülményektől függ, nincsen általános szabály. Én pl rettegtem, hogy hogy fogom bírni egyedül itthon, erre pont bejött a covid, és a férjem a lányunk születése óta itthonról dolgozik. Az első három hónapban én egész nap csak szoptattam, a férjem mindent megcsinált nekünk: főzött, mosott, takarított, vásárolt, és közben pedig dolgozott a szomszéd szobában. Jött büfiztetni, pelenkázott, ha kellett. Nagyon hálás vagyok érte. Nyilván ha nem tudott volna itthonról dolgozni, gyökeresen más lett volna minden, örülök, hogy nem kellett megtapasztalnom. Szépen lassan, ahogy visszanyertem önmagam és az időmet, én sokkal több mindent csinálok itthon, és ez annyira nem is zavar, mert ő pedig dolgozik. Maga után eltakarít, a lányunkkal rengeteget van, és nagyon jó apa. De én főzök, takarítok, mosok, hiszen én érek rá jobban ezekre. Meglátjuk, hogy szeptemberben, amikor óvodába megy a lányunk, hogy alakul majd. De biztos vagyok benne, hogy nem lesz probléma, és meg fogjuk tudni beszélni, hiszen ezért vagyunk együtt 10 éve és van gyerekünk... 🤷🏼‍♀️
2022. ápr. 24. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%
Most nézem, hogy inkább a gyerek körüli teendő volt a kérdés... Mindenben részt vesz ő is... Születése óta pelenkázza ha kell, játszik vele, kimegy az udvarra vele, eteti, itatja és kb felváltva fürdetjük, bár mondatában már inkább a lányom mondja meg, hogy aznap ki fürdesse :D
2022. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha anyuka is ugyan annyit keres és dolgozik akkor igen. Ha otthon van a gyerekkel, akkor azért kapja a pénzt vagy tartják el.
2022. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
97%
Igen. A férjem szerint is.
2022. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%

15. Igen, amíg apa dolgozik. De utána közös a gyereknevelés, nem apuka pihenget, anya meg gürizik.


Amúgy az, hogy ki mennyit keres teljesen irreleváns. Lehet, valaki többet dolgozik, de kevesebbet keres mint a másik.

2022. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
88%

Én nagyon szerencsés vagyok, férjem itthonról dolgozik már évek óta, ráadásul nem kell megszakadni a melóban, így ha nem is 50-50, de 60-40 százalékban visszük a baba körüli teendőket.


Hálás vagyok a sorsnak és neki is, így mindhármunknak nagyon jó és a gyerek is megszokta első perctől, hogy apa is ott van. Szinte teljesen olyan vele a kapcsolata, mint velem, az anyával.

2022. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

és ha nekem a csed-m 2x annyi mint a férjem fizuja, akkor mivan? 😂


hagyjuk már ezeket a régi beidegződést hogy apa keres... max vidéken...

2022. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%

Hát... Nagyon ritkán van itthon, szóval a teendők oroszlánrésze az enyém :(

Persze, így vállaltam, senkinek nem tehetek szemrehányást.

Sajnos 2 könnyű természetű gyerek után, kaptam egy nagyon nehezet. Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen durva lesz. Próbálom magam összekanalazni minden nap... A legrosszabb, hogy nem alszik, 5-10 percenként fenn van vagy el se alszik, csak forgolódik és sír egész éjjel (mint pl ma). Persze párom segít mikor itthon van (hétvégente vagy 2 hetente hétvégén), kel hozzá, meg főz, játszik vele, megnyugtatja, fürdetésnél is bent van.. Pelenkát nem cserél de az nem gond nekem.

Nagyon jó apa, csak sajnos nagyon keveset van itthon :(

2022. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!