Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha nem megyek vissza a gyereke...

Ha nem megyek vissza a gyerekek között dolgozni akkor végig ugyanannyi gyedet kapok?

Figyelt kérdés

Még nincs egy gyerekem se, csak már tervezgetjük, de sajnos nem valami sokat keresek így a gyed se lenne sok.

Ha mondjuk 3 gyereket szeretnénk, de nem megyek vissza dolgozni egyik után se közben akkor a 3. gyereknél is ugyan annyi gyedet fogok kapni mint az elsőnél?



2021. júl. 21. 23:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Igen.
2021. júl. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Én nem ugyanannyit kaptam. 2 gyerek között nem mentem vissza dolgozni. Nekem is azt mondták, hogy ugyanannyit kapok majd, de lényegesen kevesebbet utaltak. Elvileg amiatt mert az itthon töltött idő után számították a 2.gyerek után a GYEDet.


Ha 3.gyerekünk lenne, biztos hogy visszamennék előtte dolgozni.

2021. júl. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem szűnt meg a jogviszony, megvolt az első szülés előtt a kellő mennyiségű munkaviszony, akkor kevesebbet nem kaphatsz... Ellátás alapja nem lehet ellátás.
2021. júl. 22. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2es ez mikor volt?


Már egy ideje van kedvezmény szabály.


Ha 4 éven belül születik a tesó és ugyanaz a munkaviszony fenáll

2021. júl. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

2es vagyok. Minden feltétel megvolt előtte, már 2010 óta dolgozom ott.

Ez kb.1 éve volt, mert most GYES-en vagyok, hamarosan megyek majd vissza.

A tesó 33 hónappal született az első gyerek után, munkaviszonyom természetesen folyamatos.


Akkor nálam mi lehetett, jól átb...tak vagy mi?

2021. júl. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Előfordul, nagyon ritkán, hogy az ugyintezo hibázik.


Utólag nem tudom, hogy van e lehetőség felülvizsgálatra

2021. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Amúgy ez azért elég gáz, nem?

Erre is kitalálhatnának valamit a nagy családalapítási támogatások közepette.

Mert akkor pl. én, aki 3 gyereket szeretne és nem menne vissza a gyerekek között dolgozni, kapnék kb 115 000 Ft-ot gyedre, amivel az első gyereknél még meg is barátkoznék, de 6-7 év múlva, amikor a 3. gyerek után kapom a gyedet, akkor az már elég kevés lesz. :S

De akkor jól gondolom, hogy így van?

Tudom a csedet most megemelték, váó... 168 napig megkapom azt az összeget, amit végi meg kéne... 😂

Pedig én benne lennék, szülném a kis magyar babákat a főni kívánsága szerint. 😂

2021. júl. 24. 13:30
 8/17 A kérdező kommentje:

De komolyra fordítva a szót, persze tök jó, hogy a csedet megemelték, de most hogy komolyabban elgondolkodtunk a gyerekvállaláson és végig gondoltam ezt, hogy mikor mennyit kapnék kb.... Hát lehet még várunk, amíg nem keresek jobban, akár egy munkahelyváltás után, csak ugye ott megint le kéne dolgozni 1-2 évet, hogy legyen hova visszamenni, és ne úgy nézzenek az emberre a kollégái, mint a véres rongyra.

Amúgy nem keres rosszul a párom, de azért én is szeretnék többet "beletenni a kasszába."

2021. júl. 24. 13:36
 9/17 anonim ***** válasza:

Miért szted más országban 3 évig kapsz ennyi pénzt?


Sehol sincs ilyen hosszú idejű támogatás.


Ez most nem propaganda szöveg, hanem tény (rengeteg külföldi munkatarsam van és mindenkot sokkolt, hogy 2 évig lehetek itthon)

2021. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amúgy 115 ezer Ft gyed úgy jön ki, ha 165 ezer Ft a fizud.


Akkor tornazz arra, hogy több legyen a fizud szülés előtt.


(gyed max most 175 ezer + 12 ezer csp + 10 adokedvezmeny) szóval 200 ezer nettóert lehet otthon lenni 2 évig.

Azért az elég jó sztem

2021. júl. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!