ADHS 2.5 evesen ?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ilyen kerdes van de örülnek ha valaki valaszolna mert nagyon aggodok.

Tehat a kisfiam Januar vegen töltötte be a 2. Kb 140 szot tud mondani, mindent megert de egesz mondatokban nem beszel .

Egyedül eszik,iszik,kezet mos ,fogat mos,levetközik.


Kb ennyi a " pozitivum " .

Aggodok mert sok olyan furcsa dolgot csinal Es sokszor teljesen ellehetetleniti az eletemet .


Egyfolytaban jön ,megy, forog ,csapkod. Mindent tönkre tesz. A falakra firkal, kiönt mindent ,ha szolok hogy ne ,akkor is megteszi. Az evöeszközöket folyamatosan dobalja .sikonyal. egy nyugodt pillanata nincs. Ejjel is forog,nem akar aludni ,ha elalszik almaban mizgatja a labat, nyugtalan .

Mindenhova Egyfolytaban felmaszik. Es tenyleg Egyfolytaban! Megver ,megcsapkod ha nem.kap meg valamit. A fejet a labamba veri , sikonyal ha epp olyan kedve van . Az agyon ugral, Mindenhol ugral es Egyszeruen nem all le. Soha !


Egyszeruen nem tudom eldönteni hogy ez eletkori sajatossag, a nevelessel van gond vsgy esetleg valsmilyen psziches betegseg jele.

Ahogy emlitettem ,mindent ws tenyleg mindent megert. Nem gondolnam hogy buta lenne ,de viszont eszmeletlen amit müvel.



#ADHS
2022. ápr. 24. 10:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amugy a doktornönek emlitettem egyszer de azt mondta hogy ö ezt ilyen koran nem tudja diagnosztizalni....meg hogy ha gondolom ,keressek fel egy nevelesi tanacsadot. Nem , nem szeretnek senkit egyenlöre felkeresni,mert meg a gyamügy is a nyakamra szallna.
2022. ápr. 24. 10:06
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Egyertelmuen a nevelessel van gond. Keress fel egy nevelesi tanacsadot surgosen, ahol megtanitanak teged gyereket nevelni.
2022. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ertem
2022. ápr. 24. 10:12
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

2. Jaj 2. Ez neked miért jó?


Kérdező, ez kehet fejletlen idegrendszer vagy teljesen normális is. Keress fel egy szakembert, lehet egy kis torna tök jót fog neki tenni. Ha a szakember mindent rendben talál, írj rám szívesen ajánlok neked 1-2 könyvet, ami a hisztiről szól. Egész máshogy fogod látni, ha elolvasod. Kitartás! Ez egy nehéz időszak.

2022. ápr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyedül nevelem es neha mar annyira kikeszülök.....
2022. ápr. 24. 10:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel egy nevelési tanácsadót. Ettől eszében sincs a gyámügynek rád szállni, sőt, tök jó, hogy cselekszel és nem élsz tagadásban évekig, mert ha idegrendszeri éretlenség van a háttérben, fejlesztésre van szükség és minél hamarabb kapja meg, annál jobb.
2022. ápr. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. ápr. 24. 10:51
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Szia. Amit leirsz az nem átlagos. Minden gyerek ugyetlenkedik, hebrencskedik, de azért ha normálisak a családi körülmények, akkor nem viselkedik ennyire extrem módon egy kétéves.

Adhd-t csak később diagnosztizálnak, mert a diagnosztikai kritériumok olyanok, hogy nem lehet egy két évesre vonatkoztatni, de amúgy se számít hogy az-e, a lényeg hogy kapj valami segítséget hogy ne készülj ki a folyamatos fegyelmezestol.

Megprobalhatod a szakszolgalatot, nekem jó tapasztalatom van velük

2022. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Amugy sokszor teljesen nyugodtan megnez egy meset. 15-20 percig ül es figyel. Viszont ha alszik, ugy ebred fel hogy egyik pillanqtban alszik, a masikban szo szerint all . Felpattsn. Utana egesz nap fel - le futkoz

Annyi mindent olvasok ..... nem is tudom...

2022. ápr. 24. 12:22
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
Szoktál vele játszótérre járni? A friss levegő elég hamar kiveszi az energiájukat.
2022. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!