Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vajon mi az oka (ha van),...

Vajon mi az oka (ha van), hogy némelyik családban sok fiú gyermek, más családban meg sok lány gyermek születik?

Figyelt kérdés
Ahogy járkálok odakint sokszor feltűnik, hogy az egyik anyuka 3 lány gyermekkel, a másik meg 3 fiú gyermekkel van. A mi családunkban nagyapámék kilencen voltak testvérek, de abból 8 fiú volt és mindössze 1 lány. A nagyimék meg négyen voltak lányok. Egyszer azt olvastam, hogy a femininebb külsejű pároknak inkább lányuk születik. Nem tudom, hogy ez igaz-e.

2022. ápr. 30. 13:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Több minden lehet a dologban. Van hogy csak a nagy számok törvénye miatt látsz csak fiús/lanyos családokat. Egyszerűen egymillió háromgyerekes családból a kb negyede az csak fiús/csak lányos lesz.

Egyébként pedig mindig kicsivel több fiú születik mint lány

Vannak genetikai hajlamosító tényezők is, ami miatt az illető párnak egyszerűen nem lehet egészséges valamilyen nemű gyereke, ezért elvetél a fiúkkal (vérzékenység is lehet ilyen) vagy a lányokkal.

Láttam a tv-be egy párt akinek 9 gyereke van, mind fiúk. Ott már nehéz elképzelni hogy véletlen.

2022. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak hajlamositó tényezők. Elvileg a sima statisztikai esélynél több olyan család van, ahol csak fiú, vagy csak lány gyerekek vannak. Azt mondják, hogy a férfi családjában érdmes körülnézni és ha csak fiú, vagy csak lány gyerekek vannak, akkor nagyobb annak az esélye. Érdekes kutatások vannak amúgy a témában, érdemes kutakodni picit a neten :)
2022. ápr. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!