Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor leszek végre érett egy...

Mikor leszek végre érett egy gyerekre?

Figyelt kérdés

Mindig azt gondoltam, olyan 25 körül anyuka leszek, de 30 fölött vagyok már és még mindig nem érzem magamat késznek rá (párom igen). És egyre jobban nyomaszt, hogy már ketyeg az óra, nem leszek örökké termékeny, én meg csak várok...


Elsőnek fontos leírni, hogy idővel SZERETNÉK gyereket! Csak a mikort egyfolytában halogatom...


Érzelmileg, anyagilag már csak csak oké vagyok. De még mindig sokszor király a hideg annak gondolatától, hogy hogy tudok éjszakázni majd vele, lesz-e türelmem a hisztikhez, a nyafogáshoz, a zenélő hangos játékaihoz, mi lesz, ha beteg lesz, tudom-e kezelni a váratlan helyzeteket. Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, sosem lesz vége.

Meg el se tudom képzelni, hogy miután megszületik, már örökre ott lesz, nem lehet visszaadni, ha meguntam. (Vagy ilyet nem fog egy anya érezni?)


Nem volt testvérem meg sose voltak a közelemben gyerekek, azért is ennyire idegen nekem ez az egész.


Meg végtelenül szorongó is vagyok, amin ugyan dolgozom szakemberrel, de úgy tűnik, sosem lesz vége, sosem leszek “kész”.


Fogom valaha késznek érezni magamat rá? Vagy csak vágjak bele és majd megszokom?



2022. máj. 1. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha halogatod annak oka van, az, hogy a szíved mélyèn nem akarsz gyereket. Nem kell ezen görcsölni. Ha jön a vágy azt tudni fogod, ha meg nem az se gond, nem kötelező gyereket vàllalni. Úgy pedig nagy hiba lenne belemenni, hogy nem érzed teljesen késznek magad, csak azért csinálnád mert " szorít az idő". Ne akard megbánni hogy gyereked lett mert akkor már késő lesz.
2022. máj. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ebben biztos vagyok, hogy egyet legalább szeretnék felnevelni...

Az a gond, hogy meg lehet bánni azt is, ha van és azt is ha nincs, nincs jó válasz.

2022. máj. 5. 11:20
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha csak te bánod meg, az a te dolgod, ha a gyereked bánod meg, az már az övé is.

De van még időd, felesleges erőltetni.

2022. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!