Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy éves fiam a kezével...

Egy éves fiam a kezével csapkodja a fejét. Fájhat neki vagy gyerekkori szokás?

Figyelt kérdés
2022. máj. 6. 23:22
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Egyszer néztem a 3 nap dadussal sorozatot. Röviden: Gyereket nehezen tudtáka szülők kezelni, így a dadustól kértek segítséget. Ő 3 nap alatt megnézi mi a gond, és ad tanácsokat. Amit néztem részt, ott pont az volt,hogy a kisfiú vagy a fejét csapkodta, vagy a falba, vagy földön verte a fejét a földre. A szülők ilyenkor mindig megijedtek, hogy biztos fáj neki, tuti megsérül, így rögtön felkapták vigasztalták, vagy "ok, Zolika, itt a csoki, vagy itt az autó etc.. Dadus válasza a követlező volt. A gyerek sosem veri magát annyira, hogy fájjon neki. Azért csinálja mert így akarja elérni, hogy figyeljenek rá, hogy megkapja amire nemet mondtak. Tanácsa az volt, hogy ha a kisfiú megint veri a fejét valahová vagy csapkodja, vigyék a szobájába, közöljék vele, hogy "Zolika, itt hisztizhetsz, mi a nappaliban leszünk. Ha befejezted te is odajöhetsz" Majd a szülők hagyják ott. Meglepett de bevált. Nem volt a kisfiúnak közönség, senki nem kapta fel, vigasztalta, így abba is hagyta. Nekem is van fiam( igaz ő már nagy) de ha hisztizett, én is magára hagytam a szobában. Tényleg hamar leszokott róla.
2022. máj. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Természetesen nem gyerekkori szokás, meg kell figyelni, mikor csinálja, mennyi ideig, a köztes időben jól van-e. Mivel beszélni nem tud, nem tudhatjuk.
2022. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk is csinálta, több mint valószinű ilyenkor fájt neki, csak nem bírta kezelni

Most 16hónapos, most már ha kérdezem higy hol rossz, odamutat ahol fáj neki, mióta így letudja kommunikálni azóta nem üti a fejét

Viszont tényleg figyelgesd. Ilyenkor nem fáradt? Fogzik?

Ha hosszútávú, gyakran csinálja, jelezd orvosnak mindenképp

2022. máj. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ez mindig akkor volt amikir fájt a foga és még nem tudta elmondani, hogy mi a baj. Amióta el tudja nincs ez.
2022. máj. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!