Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért csak a mű kajákat meg a...

Miért csak a mű kajákat meg a nasikat kívánom gyerekkorom óta?

Figyelt kérdés
Kicsi gyerekkorom óta állandóan csak nassolnék. A rendes főtt ételt csak ritkán kívánom, sokszor úgy kell magam rákényszeríteni. A napi étkezésem nagy része mindenféle csokiból, fagyiból, és édességekből áll. Maximum 1-2 gyümölcs az amit napi rendszerességgel fogyasztok mellé. Elhízva szerencsére nem vagyok, jó alkatot örököltem, de most így nyárra szeretnék azért 3-4 kilót leadni. De ami ennél is fontosabb szempont az az, hogy nyilván ez eléggé egészségtelen. Sokszor próbáltam már rászokni a rendes egészséges étkezésre, de nem tudtam 1-2 hétnél tovább tartani, mert egyszerűen nem ment. Már 20 éves vagyok és elég nehéz változtatni egy olyan szokáson ami egész életemben végig kísért. (Sajnos gyerekkoromban a szüleim nem nagyon figyeltek erre.) Mit tegyek, hogyan kezdjem?

2015. máj. 8. 18:34
 1/2 anonim ***** válasza:

A régi szokásokkal valóban nehéz... De rosszabbnak látom, hogy csupa édességfélét kívánsz, rendes ételt nem. Én az édességek mellett odavagyok a zöldségekért, a tojásért s egyéb normális ételekért... Fogalmam sincs, hogyan lehet ezeket megszeretni, én se tudnék semmiképp gyakran húst enni, a kedvenceimet sem, nem és kész, de legalább az édességeken változtass. Egyél édességet, de jobb összetételűeket, amik majdnem normális ételek... Az étcsoki még egész OK, sütiket remekül lehet tojásra és olajos magvakra alapozni, a gyümölcsök is nasivá tehetik az ételt (sőt, ők maguk is azok. napi 1-2 fölé miért is mennél? nem kötelező, hogy egyél gyümölcsöt, bár ha nem eszel zöldséget sem, akkor talán jobb). A csokipudingom banán és kakaó, a csokikrémem tojássárgájás... Nem teljesen normális ételek, de mégse cukros-gluténes torták, azokat nem is bírnám most már.

A gyakori főtt étel sem kötelező, a nyersvegánok szerint direkt mérgező, amivel nem értek egyet, de szeretek nyersen enni dolgokat, több okból is. Főleg a zöldségeket.


Mi a bajod a rendes ételekkel? Nem vonz egyik sem? Semelyik alapanyag, elkészítési mód? Annyi lehetőség van.

2015. máj. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
szeretem a zöldségeket is, meg a tojást is. Csak egyszerűen nincs kedvem azt enni. Sokszor ha nem ehetek édességet inkább nem eszek semmit. ma pl reggelire csokit ettem, sokat :D aztán ettem még chipset. Egy kis adag spagetti volt ma, ami rendesnek mondható. És most még éhes lennék, de nincs itthon semmi nasi, tehát vagy elmegyek boltba, vagy inkább akkor nem eszek... az a baj h ilyen szempontból én elég "rossz" evő vagyok. Ha nincs az amit szívesen megeszek inkább képes vagyok csomó ideig semmit se enni. Mikor otthon laktam ez volt...Most h nem a szüleimmel élek és én döntöm el mit veszek, szinte csak édességet eszek...
2015. máj. 8. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!