Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire gáz, ha otthon...

Mennyire gáz, ha otthon maradok a két 8 év alatti gyermekkel és még nem megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
A férjem jól keres, igazából megélünk így is. A gyerekek még kicsik. Úgy gondoltam még otthon maradok velük egy két évet. Mennyire elfogadott ez a mai társadalomban? Persze járnak közösségbe. Nincsenek állandóan otthon max a nyári időszakban.
2022. máj. 10. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a férjedtől kérdezd meg. Senkinek semmi köze hozzá, hogy ti hogy éltek, és mit csináltok, magánügy.
2022. máj. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Anya a 2 kisebb tesómmal a mai napig otthon van. 12 és 14 évesek.

Hordja őket suliba, edzésre, mellette ellatja az otthoni teendőket és ennyi. Nevelőapám keresetéből vígan megélnek.

(Nekem más az apám, ő meghalt. Én 30 vagyok, rég elköltöztem).


Ez egyedül rád és a férjedre tartozik.

2022. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek szóról szóra. Ne érdekeljen, mennyire elfogadott, úgy csináld ahogy nektek a legjobb. Nyilván kevesen tehetik meg, hogy háztartásbeliek legyenek, ezért nem annyira "elfogadott". Biztos lesz aki emiatt lenéz vagy irigykedik, de ne törődj vele. Én konkrétan nem szeretek más pénztárcájába turkálni, sose érdekelt hogy az ovis/sulistársak szülei hány fizetésből és mennyiből élnek.
2022. máj. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
22%
Majd megtudod, ha a férjed utcára tesz a 2 gyerekkel! Addig élj vígan, és tegyél félre pénzt egy titkos bankszámlára.
2022. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nincs köze ahhoz, ti hogyan éltek. A férjeddel beszéld meg, ha mindkettőtök számára ez megfelelő, akkor miért ne?
2022. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pont az a kérdés, amit nem idegeneknek kell eldönteni...
2022. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyire gáz, de most én is ezt teszem. Hosszú sztori, de most ez a helyes. Egy ideig aggódtam, hogy mit szólnak majd mások, aztán úgy döntöttem, hogy a saját családom a fontos, a többi meg majd lesz valahogy. Az elképzelhető forgatókönyvekre fel vagyunk készülve, a váratlan miatt nem idegeskedek előre.
2022. máj. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem teljesen rendben van és elfogadott dolog.


Én csak 4 órában dolgozom, ez is tök jó, olyan a szakmám, hogy ha kiesek sokat a munkából szörnyen nehéz visszamenni, ha nem ilyen lenne, akkor lehet másképp lenne.

2022. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

"Mennyire elfogadott ez a mai társadalomban? "

Melyikben?

Mert sok ország van, ahol természetes, ha az anya nem dolgozik, hanem teszi a dolgát a családja ellátásával, ha a férj biztosítani tudja a megélhetésüket.

Nálunk ellenérzéseket vált ki még ma is.


El kell döntened, a " társadalomnak akarsz megfelelni, vagy élni a saját életedet.

2022. máj. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Hogy mindenkinek meglesz a véleménye, az tuti. Pedig ez nem tart örökké. Ha találsz 4 órás állást, az sem érdekelne?

Én mindig szrul éreztem magam, hogy azt mondták, gyesen minek maradok otthon, de bölcsibe nem tudtuk volna adni a gyereket.

2022. máj. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!