Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 24 éves férfi...

Szerintetek egy 24 éves férfi lehet jó apa? Miért természetes ha egy nő 24 évesen szül, amikor egy azonos korú újdonsült apát lefiataloznak?

Figyelt kérdés

Adott egy pár a szomszédban. Gyereket várnak. Nyáron érkezik. A pár mindkét tagja 24 éves. A szüleim folyton olyan beszólásokat tesznek nekem, hogy majd a pasi elhagyja a csajt, mert ilyen fiatalon nem fogja lekötni magát, meg ilyen fiatalon nem fog megmaradni egy nő mellett. Meg azt mondják, hogy még ez a férfi is gyerek, várhatott volna még.

Nos, miért csak az elfogadott ha egy nő szül fiatalon? Vagy miért látják ezt így sokan? (Másoktól is hallottam hasonló megnyilvánulásokat)

Én 22 éves vagyok és már a saját korosztályomban is ismerek olyan srácot, aki szerintem simán megbízható apuka lenne. Persze, ismerek bulizós, okádásban fetrengő, p*nciért egyetemre járó pasikat is, de most nem ez a lényeg.

A szomszéd pasit nem ismerik a szüleim túlzottan, nem tudják milyen a magánélete, vagy a hozzáállása a dolgokhoz. Simán abból ítélkeznek, hogy fiatal.


2022. máj. 18. 11:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez tipikus esete annak h senkinek nem lehet megfelelni. Ha 37 éves palija lenne meg az lenne a gondja a szuleidnek hogy jaj mekkora korkülönbség, majd az asszonka jól otthagyja a férjét, mert mirea gyerek felnőtt lesz még kapós nő lesz a pasi meg fél lábbal a sírba


Előítéletre nem adunk

2022. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

A szüleim 21 (Anyu) és 23 (Apu) évesen lettek szülők. Akkor született az idősebbik bátyám, hárman vagyunk testvérek. 46 éve élnek szeretetben, békességben, felneveltek hármunkat, csodás gyerekkorunk volt, szuper családunk van.

Ettől nyilván olyanok is vannak, akik ennyi idősen még nem állnak készen rá. Meg olyanok is, akik 30+ évesen lesznek szülők, és még akkor is lelép mondjuk az apuka, vagy elválnak, megcsalja egyik a másikat, érzelmi roncsot csinálnak a gyerek(ek)ből mert tehernek érzik, stb. Ezt így kor alapján nem lehet kijelenteni, személyiségfüggő, érettségfüggő, függ attól, mennyire jó a kapcsolatuk egymással, stb.

2022. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem 24 évesen szülőnek lenni, egy nőnek is túl fiatal és egy férfinak is. Ettől még van aki vállal gyereket ennyi idősen. Nem az én dolgom, sosem szólnék bele.
2022. máj. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő.

Van aki 24 évesen már tud felelősséget vállalni és kitart a családja mellett, bàrmi is van. És persze van, aki teljesen alkalmatlan rá még 40 évesen is, nem hogy 24 évesen.

Valóban nagyon fiatalok mindketten, de ebből nem lehet messzemenő következtetést levonni. A pasik később érnek egyébként, mint a csajok. Ezèrt is van a sok előítèlet a fiatal apukákkal szemben.

Egyébkènt a csalàdod lehet ezzel próbàl neked jelezni, hogy eszedbe ne jusson ilyen fiatalon gyereket vàllalni. 🤣

2022. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A párom az első gyerekünk születése után egy hónappal lett 23, nagyon jó apa, lassan 10 éve vagyunk együtt és még nem "lépett le" (ha veszekedünk és "visszazavarom" az anyjához is mindig azt mondja, hogy jó, de viszem a gyerekeket is.)

Ő amúgy sokkal jobban ragaszkodik hozzájuk, mint én (26 voltam az elsőnél)

2022. máj. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet jó apa. Ez egybefüggő. Az ismeretségi körömben az a jellemző, hogy a 40 pluszos pasik hülyülnek meg.
2022. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Bocsi, átírta a teló.
2022. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyilván helyzet és emberfüggő, meg mindenki úgy érzi hogy ők lesznek azok akik tuti nem válnak.Különben minek házasodnának össze.Annyira nem szuper a válási statisztikája magyarországnak, hogy a szüleid beszédét ne lehetne érteni.

Most majd a mindenféle családi kedvezményekhez aláírt szerződések miatt hivatalosan kevesebb lesz, hogy ne kelljen büntetőkamatot fizetni inkább csak külön élnek ha nem működik.

Én néha le vagyok döbbenve, hogy a 30-40 éves korosztályú ismerőseim között mennyi válás van.Pedig jó pár párról azt gondoltam, hogy ők aztán tuti sohasem válnak el.Én is elvált vagyok.:D

2022. máj. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A férjem 23 volt én 18 idén lesz a 25 éves házasságink.
2022. máj. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mindkét fél fiatal hozzá. De az ő dolguk, nekem teljesen mindegy ki mikor vállal gyereket.
2022. máj. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!