Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 év 3 hónap korkülönbség:...

1 év 3 hónap korkülönbség: mindent egyszerre megengedni, vagy a kicsi várjon?

Figyelt kérdés

1 év 3 hónap van a két gyerekem között. 6 és 5 évesek.


Mindig megy a vita: hogyha megengedem a kicsinek is, akkor az a baj, ha a kicsinek nem engedem meg, akkor azon megy a vita.

Két érvem van:


"Nem tehet arról a kicsi, hogy később született." (Ha a kisebbnek is megengedem azt, amit a nagyobbnak nem engedtem, amikor ő volt annyi idős, mint a testvére)



"A nagy X idős, te meg Y vagy." (Amikor a kicsinek nem engedem meg azt, amit a nagynak se engedtem annyi idősen."



A későbbieket nézve melyik a jobb nevelési elv?


2022. máj. 19. 18:19
1 2
 11/11 Derjaderja ***** válasza:
0%

Szerintem egész kicsin is felfogják, hogy nem mindig minden ugyanolyan. Egyikük ezt kapta, a másik azt. Kapnak annyi mindent... meg aztán osztozzanak rajta. 3 év felett már mindent meg lehet beszélni. Ha érzik a jó szándékot, rugalmasabbak. Szerintem nem kell félni az egyedi, valós érveken alapuló döntésektől. Gondolkodást is tanulnak általa.

Én is a kicentizés ellen vagyok, milyen egyetértek a kettővel fentebbi kommenttel.

A kicentizés szerintem szülői szorongásból vagy hozott sérülésektből fakad.

2022. máj. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!