Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodai dajkaként terhesen?

Óvodai dajkaként terhesen?

Figyelt kérdés
Van itt óvadai dajka? Meddig dolgoztál várandósan?

2022. máj. 19. 21:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg nyilván óvónő is érdekes.
2022. máj. 19. 21:19
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Én nem vagyok óvodai dajka vagy óvónő, de Párom unokatestvére az. Ő a genetikai UH eredménye után kiiratta magát tp-re. Az indok az volt, hogy az oviba a gyerekek bármi betegséget bevihetnek. Ez amúgy igaz, mindig van egy-két beteg gyerek,de más munkahelyen ugyanígy a felnőttek is bevisznek mindenféle kórt a munkahelyi közösségbe, szóval azért nem annyira jó érv.


Még nyilván ez azért függ attól is,hogyan bírod te magad a munkát, illetve az orvos hogyan ítéli meg az állapotodat.

2022. máj. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Gyamhivatal mar volt.. mi lesz a következő?

Kiírod az összes foglalkozast? 😂

2022. máj. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Addig ameddig bírod fizikailag és nem megerőltető. Akár az utolsó napig.
2022. máj. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
A mi óvónénink 6.hónapig dolgozott
2022. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Dajkaként nem tudsz elszeparálódni a gyerektől, ha taknya-nyála összefolyik, sokaknak orrot fújni is segíteni kell stb. Szóval fertőzésveszély szempontjából sokkal neccesebb, mint egy felnőttekkel teli irodai környezetben, akik már tudnak figyelni a személyes higiéniára, és nem neked kell a wc-n sem segíteni őket, ha úgy adódik. Szóval ez nem kifogás, hanem ésszerű óvintézkedés, ha kiírnak.

Én ugyan általános alsóban dolgozok, de súlyosan halmozottan fogyatékos gyerekekkel, ahol szintúgy fennállnak ezek a dolgok. Eleinte nem akartam itthon maradni, de az orvosok meggyőztek, hogy ez nem az a környezet, ahol ki tudnám védeni a fertőzéseket. És mint tudjuk, a fertőzések, még ha az anya szervezetét nem is, de a fejlődő embrióét/magzatét igencsak megviselhetik (nem fogok ide riogatást leírni). Én személy szerint megvártam szintén a 12. hetet, mivel ugye addig amúgy is nagyobb a bizonytalanság, de utána hallgattam az orvosi tanácsra, és tp-re jöttem. Meg is úsztam 4 iskolai járványidőszakot, és az általános járványokon kívül a mi gyerekeink között előforduló ritkább, de fertőző betegséget. Rossz volt itthon rostokolni, de családi szempontból jobban hasznosítottam magam cserébe, és visszaigazolt folyamatosan, hogy a közvetlen kollegáim hányszor betegedtek le 6 hónap alatt a csoportba érkező fertőző gyerekektől.

Más kollégám más körülmények között dolgozott végig, de ő olyan gyerekekkel foglalkozott, akik megértették, hogy miért fontos a kicsit nagyobb távolságtartás, a személyes higiéniájukra is önállóan tudtak figyelni stb. Így természetesen nála nem volt indokolt, hogy kiírják.

2022. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
6 évet vártunk a babára, én az első UH után (8 hetesen) szóltam az óvodavezetőnek, hogy nem szívesen járnék be, ha meg tudja oldani. Annyira örült a babának, kb megtiltotta, h bemenjek onnantól a kis bacitenyészetek közé. 😊
2022. máj. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3as nem tudom mit érez, a többieknek köszönöm.

Azért kérdeztem, mert lehetőségem van elvállalni egy óvodai dajka munkát, viszont babát szeretnénk… Itthon vagyok a 2,5 éves kislányommal, egy éve próbálkozunk a kistesóval, de eddig két vetélést sikerült csak összehozni. Az orvos tanácsára a következő hónapban nekiláthatunk megint, de most jött ez a munkalehetőség, amivel nagyon jó lenne élni, mert a jelenlegi munkahelyemre nem szeretnék visszamenni. (szállodaipar, 12 óra, éjszakázás, hétvége, ünnep stb…)

Nem tudom, ha most elvállalom, de 3 hónap múlva benyögöm, hogy bocs terhes vagyok, mert addig esetleg sikerül? Gondoltam attól még 6-7 hónapos korig dolgozhatnék, az előző terhességemet is majdnem végigmelóztam, de jól sejtettem, hogy egy oviban nem lenne ez szerencsés mégsem.

Viszont a baba készítést nem szívesen függeszteném fel, tekintve h az előző két próbálkozás nem sikerült, és ilyenkor ugye 4-5 hónap elmegy a semmibe ilyen szempontból, és 29 évesen igaz nem vagyok öreg, de azért na. De ki tudja mikor sikerül teherbe esnem és kihordanom, lehet hogy nem is sikerül a következő 1-2 évben, akkor meg bánhatom, hogy nem vállaltam el a munkát, ami minden szempontból tökéletes lenne.

Szóval ez a dilemma. Köszi, ha elolvastad, tudom, nekem kell eldönteni.

2022. máj. 20. 06:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én pozitív teszt után azonnal táppénzre mentem- ekkor még javában zajlott a COVID mizéria, nőgyógyászom megijesztgetett. Egy ismerősnek azért ment el a babája, mert összeszedett valamit az oviban - őt meg kellett szülnie. Egy másik sztori már jóval régebbi, de ott nagyon súlyos értelmi fogyatékos gyermek született egy ovis fertőzés miatt. Mindig van beteg gyerek, én nem mertem kockáztatni. :( Egy óvó néni.
2022. máj. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!