Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartotok anyaidöt, énidöt?...

Tartotok anyaidöt, énidöt? Mikor fér bele ?

Figyelt kérdés
2022. máj. 22. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Elég sokszor. Nálunk létezik funkcionális nagyszülő, meg keresztszülő is. Nem ingyen bébiszitternek tekintem őket, mielőtt félreértés esne. De szívesen vannak a gyerekekkel egy-egy délutánra, vagy estére. Épp körmöshöz, vagy fodrászhoz is simán eltudok/eltudtam ugrani. A férjem simán benne van az ilyenekben mindig, miután haza ér a munkából. Ő is szülő.

Ahogy gyerek nélkül is járunk nyaralni, úgy gyerekekkel együtt is. Nekem ez nem vont le a minőségből sosem. Mondjuk nekem nem is voltak épp olyan kisgyerekeim, hogy xarni sem tudtam elmenni tőlük. Ahogy simán tudtam venni 1 órás fürdőt is. Ezek engem nagyon kikapcsoltak.

2022. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Nem, nincs segítség
2022. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Persze. A születésüktől kezdve szakítok magamra pár órát minden nap.
2022. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem igen van rá idő.

Nagyszülő, keresztszülő nem kíván vigyázni a gyerekre.

2022. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Igen, minden nap egy óra-másfél csak az enyém.

Annak ellenére, hogy nincs sem nagyszülö sem más rokon, de a gyerekeknek van apja is, addig vele vannak.

Ennyire szükségem van, mert attó, hogy lettek gyerekeim, nem csak anya vagyok napi 23 órában, hanem nö, feleség, ember is, akine van más érdeklödése is, illetve nekem is szükségem van kikapcsolódásra.

2022. máj. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen. Napi 5-6 szabad órám szinte minden nap van. Egész nap itthon vagyok, fiam már óvodás, amikor épp nem küldik haza mert tüsszentett egyet, akkor szinte egész nap ráérek. A házi és akörüli munkák napi 1 órába beleférnek. Azokon kívül néha szoktam főzni, bár általában a férjem csinálja miután hazaér este. Szóval elég sok szabadidőm van, mostanában néha gondot is okoz kitalálni hogy mit tudnék csinálni.
2022. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Amíg 24 órából áll egy nap nem nagyon sikerül :S
2022. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor baba volt, akkor fürdetés előtt vagy után elmentem sétálni vagy biciklizni,addig az apjával volt. A szoptatás abbahagyása óta anyu érte jön, ha unokázhatnékja van, most meg már lassan 5 éves, elég nyugodt, meg tudok csinálni mellette mindent, apás is, szeret rajta lógni.
2022. máj. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb gyerekem mellett - mielőtt oviba ment - főleg 2 lehetőségem volt egy kis magányos szabadidőre (nehéz eset volt, "kétemberes" gyerek). Vagy este maradtam fent még 2 órát miután elaludt, vagy a másfél órás nappali alvását töltöttem önző lustálkodással, és szartam a házimunkára (inkább megcsináltam nehezebben mikor ébren volt, csak legyen egy kis háborítatlan nyugalmam). Persze ezek nem voltak produktív vagy élményszámba menő "énidők", többnyire csak döglöttem. Örültem hogy nyugtom van, tökömnek se volt kedve/energiája elmászkálni vagy bármit csinálni.


Most a második babám eddig - lekopogom - folyton alszik. A fél életem tiszta Hawaii, azzal szöszmötölök amivel akarok. Persze most sem vagyok mobil, ide vagyok kötve, de szerencsére az a fajta vagyok, aki otthon és a szűk környékén is egész jól elfoglalja magát.

2022. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A napi én időm étkezések után negyed óra pihenő. Viszont olyan a munkabeosztásom,hogy összesűríthetem a feladataimat,így heti egyszer négy órát magamra vállalok belőle.
2022. máj. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!