Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom undorítónak a...

Csak én tartom undorítónak a szülést? : S

Figyelt kérdés

Az addig mind szép és jó, hogy a saját gyerekedet szülöd meg, akit 9 hónapig hordtál a szíved alatt...És aztán a kezedben tarthatod a gyermekedet. Akit szeretsz teljes szívedből.

De engem elborzaszt az, ahogy meg kell szülni...:S

Vagy az ami vele jár. A plusz kilók, a tágulás,

a fájdalom..Az esetleges (igaz nem mindenkinél) a szülés utáni depresszió.

Én ezek miatt nem akarok gyereket szülni. Túl nagy felelősségnek tartom.És a gyereket is.

( Tudom,ha lehetne a kérdéseket fel-le pontozni, ez a kérdés

0%-os lenne..mert sokan lepontoznának. )

De attól még így érzek. Szerintem bennem nincs meg a megfelelő anyai ösztön.

És ez a véleményem már 5 éve.:/

Ti mit gondoltok errőL?

18/L


2010. szept. 18. 11:11
1 2 3 4 5
 1/44 Carena válasza:
53%

Nem undorító! Pláne,ha a gyerekedet majd a kezedben foghatod! Rájössz,hogy milyen csodálatos érzés szülni!!!

Ezt hidd el!

2010. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
91%

18-19 éves koromban én is azt mondtam nekem nem lesz gyerekem,de ahogy idősödtem ugy változott a véleményem,a végére már nagyon akartam babát.

Fiatal vagy még nem baj ha most igy gondolod.

2010. szept. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
89%
Én is pont úgyan így gondolkozom erről a témáról.
2010. szept. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
84%

23 vagyok,én is így gondolkodom mióta az eszemet tudom, de biztos vagyok benne hogy egyszer el fog jönni az az idő, amikor ezen felülkerekedek és nem fog ez az egész ebből a szempontból érdekelni, amikor nem a saját fájdalmamat nézem, hanem hogy ezzel a sok "undorító" dologgal együtt felvállalom, hogy valalki általam élhessen.

Most még el sem tudom ezt képzelni, mikor fog ez bekövetkezni, sokkal fontosabbnak tartok más dolgokat. De valahol megértem azokat a nőket akiknek ez életük legnagyobb feladata- valahol igazuk van. Magunkat, a saját egónkat a legnehezebb legyőzni. én még err enem vagyok kész és sokáig nem leszek az.

2010. szept. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolom, hogy még nagyon fiatal vagy.

Majd megjelenik nálad is, amikor komoly kapcsolatban élsz, megházasodsz, hogy igen, jöhet a gyerek. Nem fogsz azon gondolkodni, hogy azért nem vállalsz gyereket, mert felszedsz néhány kilót, vagy meg kell szülni.

Mindenki megszületik. Tény, hogy mocskos, véres, de attól még a legtermészetesebb dolog az életben. Mint a szex vagy a halál. A legtöbb nő nagyon fél a szüléstől. De ha így működnénk, nem lennének gyerekek. Fel lehet készülni testileg és lelkileg is a szülésre, ehhez vannak jó szakorvosok, védőnők, könyvek, cikkek stb. Ismerni kell a tényeket, kockázatokat, de egy új életet világra hozni az egyik legjobb dolog az életben.

Egyébként meg a plusz kilókat le lehet adni, a fájdalom emléke elmúlik, a tágulás sem örökre szól.

Várj még pár évet, lehet, hogy formálódik még a véleményed.

2010. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%

Ha undorító,ha nem ez már csak így van :) Gondolom azért aggódsz,hogy emiatt az érzés miatt nem szeretnél majd gyereket vállalni,de hidd el,majd megváltozik a véleményed.18évesen kár ezen elmélkedni.Én ilyen idős koromban teljesen oda voltam a gyerekekért,mindig néztem őket az utcán,hogy de aranyosak,meg hogy alig várom,hogy majd nekem is legyen(pedig 12éven belül akkor sem terveztem)...most nem tudom mi történt,egyszerűen rosszul vagyok a gondolattól is,de nem görcsölök ezen,úgyis változik majd a véleményem :)

21/L

2010. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
94%
Háát...tényleg nem egy kellemes dolog, de ilyen a természet. Aki gyereket akar, annak ezt az áldozatot meg kell hoznia érte, de amikor a karodban tartod a kisbabádat, akkor nem hiszem, hogy ezek igazán számítanak majd. :)
2010. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
27%
Ha anyukád is így gondolta volna, te most nem lennél itt, és nem írnál ki ilyen buta kérdést!
2010. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
42%

:D

Én is így gondolom, mint te!

-szülés előtt: súlytöbblet, kitágult has, nagy csöcs.

-szülés: fájdalmas, tiszta horror, visszataszító. Mert az. És szó szerint halálfélelmem van ettől.

-szülés után: rohadt hájpacni az ember, depressziós, kifárad, májfoltos (ilyen is van!), lógó mell, nagy has, stria...stb.

- a nemi élettől (0,5-1 évig) tartó undor persze természetes, de az ezt meg nem értő unintelligens pasik viszont nem.

-Van akinek a fogai is tönkremennek, az egész teste, és a lelke is.

2010. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
60%

Hidd el, ha egy nőnél eljön az az igény, hogy végre anya lehessen, akkor minden más háttérbe szorul. A terhes nő csakis a gyönyörű babát látja lelki szemeivel. Ez felülmúl bármi más örömöt az életben!

:D

2010. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!