Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom undorítónak a...

Csak én tartom undorítónak a szülést? : S

Figyelt kérdés

Az addig mind szép és jó, hogy a saját gyerekedet szülöd meg, akit 9 hónapig hordtál a szíved alatt...És aztán a kezedben tarthatod a gyermekedet. Akit szeretsz teljes szívedből.

De engem elborzaszt az, ahogy meg kell szülni...:S

Vagy az ami vele jár. A plusz kilók, a tágulás,

a fájdalom..Az esetleges (igaz nem mindenkinél) a szülés utáni depresszió.

Én ezek miatt nem akarok gyereket szülni. Túl nagy felelősségnek tartom.És a gyereket is.

( Tudom,ha lehetne a kérdéseket fel-le pontozni, ez a kérdés

0%-os lenne..mert sokan lepontoznának. )

De attól még így érzek. Szerintem bennem nincs meg a megfelelő anyai ösztön.

És ez a véleményem már 5 éve.:/

Ti mit gondoltok errőL?

18/L


2010. szept. 18. 11:11
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
31%

Természetellenesnek tartom a szülést.

Miért nem a pasik szülnek?

Miért minden rossz és hátrány a nőknek jutott?

2010. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
65%
Le fogtok pontozni, de nekem kb. 9(!) éves korom óta ez a véleményem (plusz nem szeretem a gyerekeket sem). Cseppet sem enyhült az érzés, pedig már a 21-et taposom. Párom is van, dúl a szerelem is, de semmi.
2010. szept. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
41%
Mindenért meg kell szenvedni, így a gyerekért is. A terhesség alatt felszedett kilók sem mindenkire igazak, nem beszélve a depresszióról. Ezek csak olyan embereknél okoznak problémát, akik mellett nincsenek szerető családtagok. Fiatalon még nincs meg az emberekben, nőkben az a felelősségtudat, ami majd később kialakul. A legcsodálatosabb érzés, majd fogod tapasztalni, a terhesség. Bármilyenek lesznek a szülés körülményei, abban a pillanatban, hogy karodban tartod a gyereked, mindent elfelejtesz. A legcsodálatosabb dolog egy nő életében a babavárás, egy aprócska élet világrahozatala. Megtapasztalod, és ezért érdemes élni.
2010. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
77%

hehe hát én fiú vok de néha én is mondtam h hú nekem nem kell feleség meg nem kell gyerek mert csak nyűg blabla... nagymamám erre mindig azt mondta, hogy 18 évesen ő aztán úgy volt vele, hogy nahát neki nem kell férj, ő nem fog alkalmazkodni senkihez, gyerek meg pláne nem, mert hogy fáj megszülni, meg meghízik etc... majd ezután 20 évesen megházasodott, 21 évesen megszülte az első gyerekét :D


Szal az emberek változnak, majd ha 30 évesen is így gondolod az lesz a gáz :D

17/F

2010. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
46%
Hát én is undorító dolognak tartom a szülést.!:S Meg milyen kellemetlenségekkel jár.. stb.. 17L
2010. szept. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
44%

ma 11:21 vagyok

Köszönöm a lepontozást!

2010. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:

11.21-Köszönjük "értelmes" és ostoba válaszodat.:) Az nem jutott eszedbe, hogy nem mindenki egyformán gondolkodik?


Az a 17 éves fiú...Nem tudod mi lenne a gáz? Ha azért szülnék gyereket, mert ez a 'normális' elvárás..DE persze mindenkinek más a normális. Mivel tudom, hogy nem biztos, hogy képes lennék arra, hogy felneveljek egy gyereket és ennek ellenére még is csak szülök egyet- na ez lenne gáz és felelőtlen!


A többi hozzászólonak köszönöm válaszát! A többieket felpontoztam.

Valóban, még változhat a véleményem. De nem tudom mennyi esély van erre, hiszen már (ahogy írtam ) 5 éve ezen a véleményen vagyok.

2010. szept. 18. 11:43
 18/44 A kérdező kommentje:
hozzászólónak*
2010. szept. 18. 11:45
 19/44 anonim ***** válasza:
19%

"Mivel tudom, hogy nem biztos, hogy képes lennék arra, hogy felneveljek egy gyereket"


És 18 évesen honnan tudod, hogy 12 év múlva mire leszel képes? Tán 6 évesen is ilyen jól láttad a 18 éves önmagad, vagy honnan vagy ebben ennyire biztos?!

Félreétetted amit írtam -.- Mind1

2010. szept. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Nem értettem félre semmit.

Igen ,gáz leszek, ha nem szülök gyereket.

Érdekes az a tény, hogy mi eltudjuk fogadni azt aki szül gyereket, de ha valaki nem akar szülni azt meg hülyének titulálják, vagy gáznak tartják.


Igen, most így látom a helyzetet. Lehet később változik, de mint írtam, már öt éve vagyok ezen a véleményen.

Még fiatal vagyok. De most így látom, ha mondjuk 12 év múlva sem változik a véleményem, és még is szülök egyet,-erre értettem, hogy az lenne gáz és felelőtlen.

2010. szept. 18. 11:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!