Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak én tartom undorítónak a...

Csak én tartom undorítónak a szülést? : S

Figyelt kérdés

Az addig mind szép és jó, hogy a saját gyerekedet szülöd meg, akit 9 hónapig hordtál a szíved alatt...És aztán a kezedben tarthatod a gyermekedet. Akit szeretsz teljes szívedből.

De engem elborzaszt az, ahogy meg kell szülni...:S

Vagy az ami vele jár. A plusz kilók, a tágulás,

a fájdalom..Az esetleges (igaz nem mindenkinél) a szülés utáni depresszió.

Én ezek miatt nem akarok gyereket szülni. Túl nagy felelősségnek tartom.És a gyereket is.

( Tudom,ha lehetne a kérdéseket fel-le pontozni, ez a kérdés

0%-os lenne..mert sokan lepontoznának. )

De attól még így érzek. Szerintem bennem nincs meg a megfelelő anyai ösztön.

És ez a véleményem már 5 éve.:/

Ti mit gondoltok errőL?

18/L


2010. szept. 18. 11:11
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
83%

Valóban változhat még a véleményed, mert van ilyen is. Saját példám: huszonéves koromban a nyakamat rátettem volna hogy én nem fogok szülni, sem a gyerek téma nem érdekelt, az meg hogy milyen fájdalommal jár, a hátam közepére se kívántam. Aztán 32 évesen egyik napról a másikra kattant valami. Fogalmam nincs mi váltotta ki, honnan jött, de azt érztem hogy szeretnék anya lenni, annak minden kínjával, fáradtságával, és gyönyörével együtt.

33 éves múltam mikor szültem, igaz mikor indultunk a kórházba még mindig azt hajtogattam, hogy én ugyan nem szülök, valaki szülje meg helyettem:)

Fogalmam nincs mennyire volt undorító, mert semmit nem láttam belőle! De az biztos, hogy ennél szebb érzés nem igazán van a földön.

De ha 10 év múlva is úgyanígy érzel mint most, akkor sincs tragédia, és szerintem nem is "gáz" dolog. Nem minden nő születik Anyának, és ezzel nincs is semmi gond.

Viszont amíg azt érzed hogy nem szeretnél szülni, legalább 200 százalékosan védekezzetek, mert ha besikerül, az igen nagy tragédia lenne Neked is és a babának is:(

2010. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

11:21 vagyok megint


Nem akarsz gyereket, rendben. Senkit nem érdekel.

De hogy egy természetes dolgot, amin te is átestél (azaz a születésen) ilyen negatív dolgokkal illetni.

Persze fáj, vérzik is az ember.Szedhet is fel pár kg-t (de le is lehet azt adni, csak kitartás kérdése), és nem mindenki esik depresszióba.


Gyerek vagy még, nagyon.

2010. szept. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
Hat nagyon faj az biztos, lehet, hogy undorito es az embernek sosem lesz utanna olyan a teste mint elotte de ez az egyetlen dolog amire azt tudom mondani, hogy mindennek ellenre megerte. Az egyetelen fajdalom aminek eretelme van. Undorito dolog ami a legtermeszetesebb es majd a babad mosolya karpotol minden egyes csikert a pocakodon. :) Nincs benne semmi rossz ha te nem igy erzed, meg fiatal vagy es valtozni fog. En is 31 evesen ertem meg az anyasagra.
2010. szept. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
79%

Szia!Én már írtam egyszer.Beleolvasgattam nagy vonalakban a kommentjeidbe.Én írtam azt,hogy 18évesen oda voltam a gyerekekért,de ez megváltozott egy ideje(most 21 vagyok).Látom te is ugyanúgy érzel,mint én,hogy szeretnél független és szabad maradni,de továbbra is azon a véleményen vagyok,hogy ez biztos meg fog változni.De szerintem teljesen normális,hogy 18évesen így érzel.Bőven van még időd "élni",amire szüksége is van egy huszonévesnek.Most tuti én is kapok néhány piros kezet,de szerintem nem kell olyan korán gyereket vállalni.Persze akinek meg van a megfelelő anyagi háttere és érzelmi hátteret is tud nyújtani a babának,az tegye,de sajnos manapság sok az olyan fiatal,aki meggondolatlanul szül gyereket a "semmibe"(pl egyetem mellett,úgy,hogy otthon laknak),aztán amikor rájön,hogy nem olyan egyszerű felnevelni,akkor megbánja,jön az,hogy még bulizni akar,nincs ideje,nincs pénze,stb.

30évesen vagy kicsit azon felül is ráérsz gyereket vállalni,és az ember mindig változik,addig bőven van 12éved tanulni,szórakozni,megalapozni a jövődet és ha ezeken túl vagy,biztos lesz igényed egy picire, szerintem egy babának is jobb,ha biztos háttérben nevelkedik.Tényleg fiatal vagy,kár ezen aggódnod :)

21/L

2010. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!