Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Màsodik gyerek kèrdès?

Màsodik gyerek kèrdès?

Figyelt kérdés

Akik az első gyerekkel is sokszor nagyon kimerültek voltatok, a màsodikat hogy bìrtàtok?

Lassan szeretnèk màsodik babàt a 2,5 èves lànyunk mellè. Àtaludt èjszakànk pàrszor volt csak, összefüggő alvàsaim àltalàban 3 òràsak. Szenzoros, nagyon nehèz elaltatni, de ezen kìvül a dackorszak ellenère meg lehet vele beszèlni a dolgokat. Nagyon ritkàn vesztem el a türelmemet ùgy, hogy ordibàljak,stb. Persze szoktam mondano neki, hogy ok, kimegyek egy percr3 lenyugodni.

A fèrjem szeretne màsodikat, de szerinte fizikailag-mentàlisan nem bìrnànk. Mivel olyan kisgyerekes csalàdi baràtunk nincs, akinek az èletèbe belelàtnànk szerintem ő azt gondolja nem normàlis, hogy sokszor szalad a lakàs, főzès is kimarad ès kimerült vagyok. Viszont èn tènyleg a gyerekkel töltött időre koncentràlok. Ha làtom, hogy nyűgös aznap hagyom a teendőket ès inkàbb csavargunk, jàtszunk.


2022. máj. 24. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Ne általánosíts, én úgy gondolom. Nem minden gyerek egyforma, lehet olyan második gyereketek lesz, aki egyáltalán nem nyűgös, sőt teljesen átalussza az éjszakát. Hasonló volt nálunk, amikor anyumék neveltek minket. Tesóm állandóan kézben akart lenni, kiságyba alig akart aludni, aztán hipp-hopp 3 éves lett és mintha elvágták volna. Nyílván nagyot fog segíteni a helyzeteden az óvoda. Szocializálódik, ha szerencséd van (kevés negatív dolgot tanul el más gyerekektől), de nem lesz veled egésznap. Ez szerintem sokat segíthet a gyerekvállalásban. Gyerek mellett meg, hogy rendetlenség van, és hogy később van kaja ez normális. A férjed egy kicsit túloz. Ő is segíthet ezekben, de én úgy gondolom ha napközben elmennél egy családhoz, akiknek 2,5 éves gyereke van, meg egy kistesó, azoknál se lesz makulátlan rend.
2022. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

Mi 2 év különbséggel vállaltunk gyereket. Nem tudtam még, hogy az első adhd-s, és a második is az lett.

Én azóta mindenkit lebeszélek.

Szerintem legalább 5 év kell köztük.

Persze mondják, hogy jól eljátszanak majd, de ez nálunk nagyon pár évig volt csak, most is leginkább utálják egymást.

Ha az egyik elaludt, felkelt a másik. Mondták, hogy lehet őket úgy szoktatni, hogy együtt aludjanak, nem lehetett. Viszont ha valamelyik fent volt, naná, hogy nem bírt csendben lenni, amíg a másik aludt.

Én az elején napi 2-3 órát aludtam. Egyik gyerekkel sem tudtam úgy foglalkozni, ahogy kellett volna.

2022. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kellene átgondolni, hogy lesz e segítséged. A szenzoros gyerkőccel gondolom jártok fejlesztésre, TSMT tornára. Az én gyerekem is szenzoros, mi járunk és itthon is nyomni kell ezerrel. Nagy pocakkal nem tudom hogy bírnám ezt a tempót. Altatás, etetés náluk is problémás meg sok minden más is. Bizony rengeteg türelem meg idő kell hozzá.

Én a helyzetekben várnék. A szenzorosság mellett általában más is lapul,akár enyhe autizmus, adhd, btm, stb... érdemes megvárni, hogy alakul a nagyobb gyerkőc fejlődése, hogy viseli az ovit és majd utána belevágni. Saját magunkból tudok csak kiindulni...

2022. máj. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!