Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miből számolják a szabadságot...

Miből számolják a szabadságot gyes után?

Figyelt kérdés
A cégemnél ki kell vennem a 3 év alatt összegyűlt szabadságomat, és nem tudom mi alapján számolnak.
2010. szept. 18. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a szülés előtt maradt benn szabid, akkor az. Ahhoz jön hozzá a TGYÁS és a a gyed első éve (tehát kb. 1,5 év) szabadsága. HA töltöttél ki róla nyilatkozatot, akkor a gyerek után járó szabadság is.

Információk hijján a pontos számot te tudod kiszámolni ezek alapján. Egyébként a cégednél megmondják a humán munkatársak, ők nyilvántartják.

2010. szept. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

És azt nem tudod véltlenül, hogy pénzben most mennyire jön ki egy nap szabadság?

2010. szept. 18. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
A szadságra az átlagfizetésed jár. Bocs, de nem tudom megmondani, mennyi az átlagfizetésed...
2010. szept. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát a gyes után közvetlenül kiveszem a szabadságom, akkor a terhességem előtti átlagfizetésből fogják kiszámolni mennyit kapok?
2010. szept. 18. 13:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy ilyen hülye vagyok, de nekem mindent a számba kell rágni....
2010. szept. 18. 13:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, nem voltam...

Szóval nem.

A cégnél meg kell állapitaniuk az új fizetésedet. Ez a régi fizetésed, amihez hozzá kell adniuk a cégednél az elmúlt 3 év alatt végrehajtott ÁTLAGOS béremelést. Tehát mintha dolgoztál volna és közben minden évben átlagos béremelést kaptál volna.

Szóval ezt meg kell állapitaniuk és ez lesz az új béred. És ennek alapján fogják adni a szabadságra a fiztést, tehát ennek a kiszámolt bérnek alapján. Nem tudom, van-e nálatok valami pótlék, stb., mert az átlagbéredbe azt is bele kell venni.

2010. szept. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy érthetően leírtad!!

És nem voltál bunkó.

Ezen az oldalon sajna gyakran tapasztalom, ha valaki nem tud valamit, és megkérdezi, akkor általában 3 válaszból 2 bunkó a harmadik meg nem ér semmit. :(

Nagyon köszi mégegyszer!!

2010. szept. 20. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!