Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy számolják a szabadságot...

Hogy számolják a szabadságot gyed idejére, ki tudja?

Figyelt kérdés
A tgyás 6 hónapjára és a gyed 1. félévére (tehát össz. 1 évre) vagy a tgyás 6 hónapjára + a gyed első évére? (tehát ez össz. másfél év). Valaki segítsen!!! :)
2011. jún. 12. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:

A tgyás idejére (168 nap, kb. 5 és fél hónap) plusz a gyed első évére (teljes év) jár szabadság.

Vagyis összesen valamivel kevesebb, mint másfél évnyi szabadság jár.

2011. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Már feltettem több ilyen kérdést, de még senki sem válaszolt. Nekem 23 napom van, szülés előtt 11-et kivettem, a gyás 2009. dec. végéig tartott, tehát 12 (de legyen 10 nap) maradt arra az évre. 2009. dec. 26-tól 2010. dec 25-ig jár a gyed idejére a szabi ezek szerint. Akkor ez legyen min. 20 nap. Tehát 12+20=32 nappal, de nekem csak 20-at számoltak. Fel fogom hívni a munkaügyist, csak előtte tájékozódni akartam. A kistesót aug. végére várjuk! gyed lejárta és a születése között kb. 2 hónap lesz.
2011. jún. 13. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor a munkaügyes rosszul számolt.

Ha alapból 23 napod van, akkor az azt jelenti, hogy a tgyás idejére jár 11 nap (valamivel kevesebb 10,6777nap, így lehet lefelé kerekítenek:S)

A gyed idejére 23 nap jár, mert az kereken egy év, vagyis nagyjából mindegy mikortól meddig voltál gyeden, az így is úgy is 365 nap, amire 23 nap jár neked.


Ez azt jelenti, hogy 33, vagy 34 napod van, ami összességében 6 hét és 3 vagy négy nap, majdnem 7 hét (hétvégére és ünnepnapra nem írhatnak ki szabit, így csak az 5 napos munkahéttel számolj)


Ha kb. 2 hónap van a szülés előtt, akkor az a legegyszerűbb, ha kiveszed ezt a majdnem 7 hetet, és ha lejárt, akkor elmégy tgyásra (ez a szülés várható ideje előtt 28 nappal megkezdhető). Így folyamatosan normális (viszonylag) pénzt kapsz.


Sok boldogságot a kicsikhez!

2011. jún. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!