Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik számotokra az elfogadható?

Melyik számotokra az elfogadható?

Figyelt kérdés

Tegnap a kollégáimmal arról beszélgettünk, hogy ki, hogy csinalná a következő szitut:

Van 2 gyereked akik oviba v bölcsibe járnak. Te dolgozol 6-14.30ig a gyerekeid meg kb 15 felé uzsonnaznak az oviba / bölcsibe. Utána kimennek játszani, amit szeretnek. Ti közel laktok az intézményhez, mondjuk gyalog 5 percnyire.

Szóval "A" verzió, hazamész, iszol egy kávét, szusszansz, netán csinálsz valami hazimunkat, pl beteszel egy mosást (vagy bármit) majd ezt kovetően lemesz a gyerekért mondjuk 16.00 felé, vagy


"B" verzió, mész és elhozod a gyereket még hazafelé úton, 15 óra felé.



2022. máj. 26. 06:56
1 2
 11/13 babyboom567 ***** válasza:
86%
Hát lehet én ufó vagyok,de én mennék érte 15re, mert nekem valami miatt sokkal megterhelőbb lenne, hogy cuccoljak haza,vetkőzzek le(nyáron zuhanyozzak),aztán mire lehuppannék, készülődjek és induljak el újból.És főleg nyáron,minél kevesebbet keljen a napon lennem.
2022. máj. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szerintem nem vagy "ufo". Nyilván ha valaki nem bírja a meleget, annak teljesen érthető ha gyors le akarja tudni.


Valaki írta, hogy 7kor nyit az ovi. Nem semmi.. emlékeim szerint ahová az én gyerekeim jártak, az 5.30kor nyit, de én még így sem tudtam volna bevinni őket ha nincs a férjem, mert akkoriban én is 5.40től dolgoztam.


Mi egész iskolás korig általában még ovi/bölcsi után játszótereztünk is ha az időjárás engedte, így nekem jó volt kicsit hazamenni a "második műszak" előtt. (Főleg, mert amikor én végeztem, akkor még alvás volt a bölcsiben, de lehet még az oviban is és én is csak ott dekkoltam volna amíg felkelnek, meguzsonnáznak)


Nem mellékesen az én gyerekeim ha uzsonnáztak, ha nem, éhen akarták halni. :) Ez valami standard gyerekszokás

2022. máj. 26. 18:10
 13/13 anonim ***** válasza:

Nyáron van nálunk olyan beosztás, hogy délben már végzek is. Eleinte örültem az ajándék szabadidonek, amúgy sem értem volna oda pont lefekvés előtt, a fiam meg imádta a nyári ovit, sokkal kotetlenebb, sokkal többet vannak kint, vendéggyerekek is vannak, vagy ők mennek a másik oviba (kisváros, két ovi van csak), amiért odáig van. Hát egy hét után rájöttem, hogy nekem sokkal nagyobb szívás hazajonni, felmászni a negyedikre, aztán pár óra múlva újra elindulni, és gyerekkel újra megmaszni a negyediket. Úgyhogy amikor nem voltam szabin, azt vezettem be, hogy heti kétszer ott alszik, háromszor meg inkább sprintelek érte és megkérem az ovonenit, hogy ne fektessek le, akkor vár 15 percet. Neki mondjuk ez is oké volt, mert aludni nem szeret annyira, csak utána a játék az, ami buli.

De nálunk ez csak nyáron van így, abban a kb 3 hétben, amikor oviba megy a szünet alatt, amúgy tanév közben rendes munkaidoben dolgozom. Ha mindig így lenne, lehet, hogy máshogy csinálnám.

2022. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!