Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az elfogadható ok lehet...

Az elfogadható ok lehet számotokra arra, hogy azért nem tartja akár egy anya, akár egy apa a halálos beteg gyerekével a kapcsolatot, mert a másik szülő "ellene fordította"?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőm nagybátyjának a kislánya 10 éves, 1-2 éven belül meg fog halni (ne kérdezzétek miért, mondta a barátnőm, hogy mi a baja az unokatesójának, de már elfelejtettem, de nem is lényeges a történet szempontjából). A barátnőm nagybátyja hazajött Németországból, mert elvált a feleségétől, a gyerekével nem is tartja a kapcsolatot, aki most 10-11 éves. Erre mondtam, hogy ez nagyon undorító. A barátnőm apja se foglalkozik az első gyerekével (a barátnőm féltesója az a fiú), mert az ő anyja is egy olyan nő, mint a nagynéni, hogy ellene fordítja a gyereket az apja ellen.


Na már most: ha valaki jó apa vagy jó anya, mondhat bárki bármit, egy gyerek nem fog a szülője ellen fordulni, aki szereti és foglalkozik vele. Engem se tudott egyik nagyanyám se a szüleim ellen fordítani, és amikor elváltak a szüleim, anyám sehogy se tudott apám ellen fordítani, már 3 évesen levágtam, hogy nem igazak, amit mondanak.

De mindegy. Oké, ellene fordítják a gyereket úgy, hogy foglalkozik vele, érezteti, hogy szereti vele, ennek ellenére a mocsok nőnek/férfinak sikerül a gyermeket az ex ellen nevelni: innentől kezdve kötelező jelleggel meg kell szakítani a kapcsolatot a gyerekkel?


Álszenteskedésnek hangzik, főleg az én számból (19 vagyok, nincs gyerekem), hogy nem hagynám el a gyerekem, de fel nem tudom fogni, hogy egy valamire való anya vagy apa hogy tud csak így fátylat borítani konkrétan a saját gyerekére? Én az öcsémmel szemben nem fordítanék hátat. Azért egy szülő-gyerek kapcsolat a testvéri kapcsolatnál erősebb. Vagy nem?


2022. febr. 25. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiket nem érdekel a gyerekük és onnantól teljesen mindegy, hogy beteg e vagy sem.
2022. febr. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Az a helyzet, hogy a legtöbb férfi ha elválik a feleségétől akkor általában a gyerektől is.

A másik verzió mikor az új nő marja el az apát a gyerek mellől.

A harmadik verzió mikor az anya neveli az apa ellen, ha az apa annyira tutyimutyi, és hagyja, hogx az ex el lehetetleníti a kapcsolat tartást, akkor annak sanyi. - ilyenkor általában megvárják míg a gyerek magától jelentlezik.

2022. febr. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

"Na már most: ha valaki jó apa vagy jó anya, mondhat bárki bármit, egy gyerek nem fog a szülője ellen fordulni, aki szereti és foglalkozik vele."


Nem kéne ilyen nagy mellénnyel beszélni.

Ismerek konkrét ellenpéldát.

2022. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

Én osztom a véleményed kérdező, és bárki, aki felnőttnek ad igazat arra, hogy a gyerek viselkedése mentség a kapcsolat megszakítására, az szerintem idióta.


Egy gyerek, egy nagy gyerek sem tehet a viselkedéséről, sőt, ha a felnőtt úgy látja, hogy befolyásolva van, csak azért is ki kellene tartania mellette, hogy ne maradjon egy mérgező emberrel.


Én is ismerek több ilyet, igazi rohadékok ezek a férfiak és rohadtul nem érdekel, hogy új párjuk milyen tündibündinek gondolja őket, azok. Adakoznak a szegényeknek, meg viccesek is akár, de mélyen belül rohadtak.


Nekem van féltesóm, akivel apám a gyerek viselkedése miatt nem tartja a kapcsolatot elmondása szerint. Nekem is van gyerekem. Előtte se, és utána se értettem meg. Nem azért van, kényelmetlen neki, nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, nincs kivel dicsekedni, meg ilyenek. Bezzeg amelyik gyereke épp sikeres/van pénze, nyalja a sggét, ahhoz aztán megy. Sajnáltatja magát meg minden, de egy rohdt nárcisztikus. Szerencsére ezek hasonló társat találnak legtöbbször, nagyon kevés a kis naiva, akik bekajálják ezt a szöveget, hogy "jajj szegény apuka próbálkozott, de a gyereke csúnyát mondott neki, ezért nem tartják a kapcsolatot". Szerintem akkor is belső kötelessége lenne, hogy tartsa a kapcsolatot, ha a tini gyereke meglopja, vagy szerfüggő vagy ilyesmi. Nemám az, hogy csúnyákat mond róla.


Pláne ha haldoklik, meg csak tíz éves a gyerek. Nem, nem kell bemenni az ágya mellé és ölelgetni, ha az nem akarja, de ott kell ülni a terem előtt, hogy a gyerek tudja, kiállnak érte. Mint a kishercegben a szelidítés. Elég annyi, hogy a gyerek tudja, hogy van mögötte egy védőháló, ahova bármilyen borzalmasat mond vagy tesz, az megfogja. Szerintem ez a szülő dolga, a szülői szeretet nem függhet a gyerek a viselkedésétől, mert akkor az nem valódi. Lehet, hogy nem megy ebből, hanem évek kérdése, de a gyereke, erőltesse már meg magát!


Összefoglalva a tetű emberek hagyják ott a gyerekeiket. Lehet nagylelkű meg vicces, meg sikeres meg szocmunkás is, de ha otthagyja a gyerekét, mélyen belül rohad. És nem, nem kell megvárnia, míg a gyereke keresi, ez nem egyenrangú kapcsolat, a felnőttnek mindig több a felelőssége kapcsolattartásban, a gyereknek meg szinte semmi, pláne nem amíg 10 éves! Felnőttként sem változik a helyzet, akkor is mindig szülő-gyerek kapcsolatban lesznek, ahol a szülőnek több a felelőssége, csak már a gyereknek egy kicsit több.

2022. febr. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%

Utolsóval maximálisan egyetértek,nem is értem ki és miért pontozta le?

Talán magukra ismertek páran..pff..

2022. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem.Erre nincs mentség, pláne egy ilyen kicsi gyerek esetében.

Az ilyen nem szülő,legyen akár az anyja vagy apja.

2022. júl. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!