Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 14 hetes terhes vagyok, mikor...

Angelica87 kérdése:

14 hetes terhes vagyok, mikor kéne bejelentenem a terhességet a munkáltatómnak és hogyan? Bemegyek és elmondom, aztán írunk róla valami papírt? Illetve idősgondozásban vajon meddig érdemes ilyenkor dolgozni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 26. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell bejelentened a munkáltatódnak a terhességed, az AB alkotmányellenesnek minősítette ezt a gyakorlatot:

[link]

Tehát ezt úgy értem, hogy nem előfeltétele a védettségnek, hiába hangoztatják még mindig sokan, automatikusan védett vagy, ha nem jelented be, akkor is.

Én már bejelenteném, hiszen már a második trimeszterben vagy, lassan úgyis keresniük kell helyetted valakit.

Hogy meddig érdemes dolgozni? Hát, ameddig bírod, ebben használható tanácsot nem tudok adni sajns.

2015. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért krll vagy nem, de illik bejelenteni... Te tudod milyen a munkahely, a fönököd. Kolleganőm anno félt hogy kirúgják igy papírt vitt róla amikor bejelentette, én csak szóltam, jó a viszonyunk. Védett vagy ha nincs próbaidőd nem rúghat ki, de illene már ilyenkor szólnod, ha te is korrektséget vársz el tőlük...
2015. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!