Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A munkáltató felé csak bejelen...

A munkáltató felé csak bejelenteni kell a terhességet vagy orvosi papirral bizonyitani is?

Figyelt kérdés
Felmondási védelem miatt kérdezem.Köszi
2014. jún. 4. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Valtozott a torvény, mar bejelenteni se kell,
2014. jún. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez biztos?Tudsz linkelni?
2014. jún. 4. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező bejelenteni de azért illik főleg ha táppénzre akarsz menni belátható időn belül. Mi is elvárjuk a korrektséget nekünk is annak kéne lenni.
2014. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyar közlöny máj.30-i AB határozat törölte az Mt. azon részét, miszerint a védelemhez be kell jelenteni a terhességet. Szóval nem vagy köteles. Ha mégis be akarod, nem kell semmi hozzá csak egy sor, vagy egy mondat szóban.
2014. jún. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, nem kell bejelenteni törvény szerint, bár nem tudom, hogy működik, ha valakit mégis elbocsájtanak, akkor a felmondás aláírásakor mondja, hogy terhes, mi történik? Én annak idején csak szimplán bejelentettem a 12. hét környékén, bár nálunk jó viszony van alkalmazott, és tulajdonos között. Ha gondolod, szerintem az utolsó orvosi papírt mutasd be, gond nem lesz belőle. Sajnos hiába a védettség, inkorrekt munkáltató találhat rá módot, hogy felmondjon, valószínűleg van, aki tart ettől. Ha korrektnek érzed a munkáltatót, mondd el neki, előbb utóbb úgyis látszik, és valóban ez lenne a helyes. Amúgy is az orvosi vizsgálatokra el kell járnod, amikre neki munkaidőben is biztosítania kell az időt részedre. Az elején nem érdemes, mert ha neadjisten baj történne, én kínosnak és megalázónak érezném, és a szánakozás is kellemetlen lehet.
2014. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, pont ez volt az AB határozat fő indoklása, hogy a terhességek nagy százaléka nem éri meg a 12. hetet, és megalázó lehet a nőnek bejelenteni a terhesség megszakadását.

Én biztos nem adnék semmi papírt, amin a magzat adatai vannak, a korrektség jeléül maximum szóban bejelenteném a 12. heti vizsgálatok után.

2014. jún. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi,ez jó hir!
2014. jún. 4. 21:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy együttműködési kötelezettség.

Tehát informál engem a munkáltató bizonyos dolgokról, ellenben én is köteles vagyok az őt érintő dolgaimban szintén informálni.

Bőven belefér a jó erkölcsbe, ha a 12. hét után közlöd a tényt. Ha előtte valakinek mégis felmondanának, akkor annak közlésekor is élhet ezzel. Ilyenkor nem tartom abnormálisnak, ha erről a munkáltató egy orvosi igazolást látni is szeretnem, ugyanis abban a pillanatban érvénytelen lesz a felmondása.

2014. jún. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!