Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig vagyok köteles bejelent...

Meddig vagyok köteles bejelenteni a terhességem a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
9.hétig vagy 3 hónapos korig?
2017. jan. 15. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Egyik sem, nem vagy köteles. De érdemes, mert ugye bármikor kieshetsz a munkából, a 9. hónapra meg már pótolni is kell téged.

Illetve a 91. naptól (12. hét után) jár az adókedvezmény, amiről nyilatkoznod kell a munkáltatónak, hogy kapjad.

És nem utolsó sorban, előbb-utóbb látszódni is fog. :)

2017. jan. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Pár éve változott a törvény, már egyáltalán nem kell bejelenteni, max érdemes, ha a munkaköröd nem megfelelő egy várandós nő számára.
2017. jan. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát nekem pont a 3 dik honap elött telik le a próbaidőm.. szoval addig ki kellene huznom :(
2017. jan. 15. 11:06
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld meg kihúzni,ha úgy gondolod. De arra készülj fel,hogy ha sikerül is szülés után nem fognak tárt karokkal visszavárni. Ha viszont hamarabb kiderül szinte biztos,hogy kirúgnak... Ha nem vagy hányós,nem veszélyes a munkád akkor simán sikerülhet kihúzni. Nálam nem sikerült volna a 6.héttől vészes terhességi hányással gyötrődtem itthon. 28hkm
2017. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Próbaidő alatt nem kellene bejelenteni, mert esélyes, hogy nem marasztalnak, hiszen próbaidő alatt nem vagy védett.
2017. jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen.. sajnos munkahelyett kellett váltanom, de a baba is pont most sikerült és már egy jó ideje szerettük volna... Nem tudom mi lesz :(
2017. jan. 15. 12:28
 7/17 anonim ***** válasza:
11%

Volt orvosi vizsgálat? Akkor kötelező megmondani :-(


Egyébként akkor jelented be, amikor szeretnéd.

2017. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, miért lenne kötelező? Szinte mindenki jár orvoshoz. (Aki nem, az szerintem nem is dolgozik, de mindegy.)
2017. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most már elvesztettem a fonalat? attól mert voltam orvosnál miért kellene elmondanom?
2017. jan. 15. 12:51
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk mert a munkaköri alkalmassági vizsgálaton mindig felteszik ezt a kérdést? Ha akkor nem tudtál a terhessegrol hivatalosan -tehát nem állapította még meg nőgyógyász addig - akkor nincs gond. Ha tudtad, orvos igazolta és a munkaköri alkalmassagin erről hazudtal, akkor hiába várod ki a próbaidő leteltét, kirughatnak, mivel valótlant állítottál a vizsgálaton.
2017. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!