Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első osztály előtt mennyire...

Első osztály előtt mennyire szóltok bele az iskolatáska, tolltartó, egyebek kiválasztásába?

Figyelt kérdés

Kislányunk szeptemberben kezdi az iskolát.

Alapvetően sosem volt egy dacos, hisztis gyerek, kisebb-nagyobb kompromisszumokkal mindig tudtam érvényesíteni az akaratomat.

Pl. itthon hordhatja a Jégvarázs, Barbie, ilyen-olyan hercegnős ruháit, pólóit, jelmezeit, de ha valahová megyünk, akkor ez leredukálódik zoknira, fehérneműre. Cserébe a 2-3 kikészített szett közül ő dönti el, melyiket akarja felvenni. Én eléggé figyelek az öltözködésünkre, stílusunkra, hogy összhangban legyen minden mindennel, leginkább a bézs-fehér-szürke-fekete vonalon mozogva, tavasszal kicsit pasztell színekkel vegyítve, nyaranta kicsit élénkebb színekkel is. De az ilyen-olyan mintás darabokat kerüljük alapvetően.

Étkezésnél ugyanez, ő választhat desszertet, ha legalább pár falatot eszik a levesből, főételből.

Szóval ezek eddig működtek, tökéletesen.


Viszont hétvégén meglátott valamelyik kirakatban egy Jégvarázs hátizsákot, neki az azonnal kell iskolatáskának. Férjem, jó apa módjára közölte, hogy ez nem így megy, hogy meglát valamit és az kell, előtte nézzünk szét máshol is... Majd ezután itthon egy órán át jégvarázsos iskolatáskákat nézegettek, a szivárvány összes színében. Sikerült is a lányomnak választani egy borzalmas darabot, hogy ő azt szeretné. Tényleg szörnyű, színben, mintában is. Férjem szerint vegyük meg neki, ha az a vágya, úgyis ő használja majd, legalább így örömmel fogja várni az iskolát.

De még annyira messze van a szeptember, addig valószínűleg a gyerek is 5x meggondolja magát a táskát illetően.

Meg én egy kicsit visszafogottabb darabot képzeltem el neki, aztán gondoltam majd a füzetei, tolltartója, meg az ilyen apróságok majd pompázhatnak a Disney összes szereplőjének a mintájával... Sejtem, hogy ezek után ennyire könnyen nem fogom rábeszélni semmilyen hercegnőfigura nélküli darabra.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti iskolakezdésnél mennyire adtok a gyereknek a dolgai kiválasztásában szabad kezet?


2022. máj. 30. 12:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Én engedtem választani, de az iskolatáskánál kikötöttem, hogy nem kap másikat év közben, olyat válasszon amit tuti használni fog. Nyilván abban én döntöttem, hogy milyen fazon (gerinckímélő, tolltartót pl emeleteset kértek stb). De azon belül ő választotta. Végül 2 évig azt hordta, aztán cseréltük le.
2022. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az sem világos, hogy miért ragaszkodsz ahhoz, hogy rendben legyen a "stílusotok".


Nem az a lényeg, hogy a gyerek boldog legyen abban, amit visel? Ha pókember akkor abban, ha az angol királynő öltözködését követi, akkor abban. Amíg nem gúnyolják miatta, addig nem mindegy?


Akkor meg miért járatod neked tetsző ruhákban?

2022. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Most biztos le leszek pintozva, te meg megsértődsz és letámadsz, de csak leírom.


Hagyd már békén azt a gyereket! Nem egy kicsi ént kell csinálj, hanem hagyd kibontakozni az ízlését, még ha az neked nem is tetszik! Ha nem korlátozod be nagyon akkor nem fog extrémitásokba elmenni, csak hogy bosszantson, max azért mert neki az tényleg tetszik.

Abban az esetben szólnék bele a táskaválasztásába, ha amit választani akarna fixen kényelmetlen, fájdalmat okozó és egészségtelen lenne, mint a 2000es évek elején a féloldalas táskák.


Nem szónék bele abba se ha a farmerja fölé tütüt akarna húzni addig amíg az iskolai szabályokat nem sérti meg.

2022. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Azért ragaszkodom úgymond ehhez, mert szerintem ízlésesebb, ha normális ruhákba van felöltözve egy gyerek nyilvános helyen. Mindegy, hogy 6 hónapos, vagy 6 éves.

Ettől még nem lesz boldogtalan gyerek egyáltalán, jesszusom. :D

Nem is azt írtam, hogy csak azt vehetné fel, ami szerintem jó. Itthon abban van, amiben csak szeretne. Most volt a szülinapja, a gyerekbuli felét végig Elzának öltözve töltötte. De mikor a családdal, barátokkal ünnepeltünk, akkor én választottam ki a három ruhát, amiből ő meg azt, amit végül felvett.


Szerintem sokkal ízlésesebb és jobb is ránézni, ha normálisan van felöltöztetve, mintha a szivárvány összes színében pompázó darabokat venne fel.


A táska amúgy normális, ergonomikus kialakítású, szóval abból a szempontból nem lenne vele bajom.

2022. máj. 30. 13:00
 5/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem igazán értelek. Alapvetően én és a férjem is ugyanilyenek vagyunk, csak fekete, fehér, nude színű ruháink vannak stb, ilyen a stílusunk. A lányomat is hasonlóan öltöztettük babaként, de azért mindig voltak színesebb ruhái is.

Viszont onnantól, hogy ő is tud választani én hagyom, hogy válasszon és magát öltöztesse (nyilván az időjárásnak megfelelően). De attól hogy az én egyéniségem ilyen, az ővé még lehet más, sőt még nyilván lesz ezer féle stílusa mire felnő és megtalálja azt amit igazán szeret. De nem nyomom el az egyéniségét, nem divatbemutatóra megyünk. Én is cipeltem a hülye minnies bőröndjét meg táskáját, pedig ezek a rózsaszín mintás dolgok a lehető legtávolabb állnak tőlem…

Ő a lányod és nem egy kiegészítő akinek mennie kell az outfitedhez.

2022. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Annyira szólnék bele, hogy megfelelő legyen, normális kialakítású, használható, arra, amire kell.

De a színébe, mintájába nem. Nyilván ne legyen halálfejes, de hogy lila vagy mintás, vagy mesés, az mindegy.

2022. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem hordhatja az utcán a mesés, hercegnős ruhákat??? Ezt nem is értem. Kislány. Nem fura, ha ilyeneket hord.
2022. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
97%

Olvasni is rossz volt.

Nézd őszinte leszek, ha megsértődsz ha nem.

Attól mert neked van sík egyenes/ unalmas öltőzkődési ízlésed, ne erőltesd a gyerekre is. A gyereked teljesen önálló személyiség, saj@t ízléssel.


Az alap vonal, a következetesség jó, de még is átesel a ló másik felére ezzel.



Abban igazat adok, hogy iskoláig 5x meggondolhatja magát, így ennyire előre nem vennék táskát.

De csak akkor szólnék közbe, ha a táska nem lenne praktikus, vagy kényelmes, egészséges a gerincének.

2022. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
96%
Nos, az én gyerekem anno egy gurulós kisbőröndöt nézett ki magának....Akkoriban még nem lehetett ilyesmit kapni Magyarországon és az oldalról se lehetett ide rendelni, de megoldottuk. Elég nagy stressz nekik az iskolakezdes, legalább a felszerelésük olyan legyen, ami nekik tetszik.
2022. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
most oszinten, kit erdekel hogy mit hord a gyerek? amig nem szakadt meg koszos a ruha, nem mindegy hogy sotetszurke vay hercegnos?? meg hogy milyen a hatizsakja. kit erdekel?? amig nem szakad le a hatarol a tanev kozepen, pont nem erdekli se a tanart se a tobbi gyereket milyen hercegno vigyorog azon a hatizsakon.
2022. máj. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!