Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után pár hónappal...

Szülés után pár hónappal jöhet ki csalánkiütés?

Figyelt kérdés
A terhességem 32-36.hetéig terhességi kiütésem volt,iszonyatosan viszkettem,nem használt semmi rá,hiába kentem,aztán egyik napról a másikra elmúlt.Pár napja megint igy jártam,viszketek,már aludni sem tudok,és picike apró piros pöttyeim vannak,az egész testemen.Mit lehet ezzel tenni?Bőrgyógyász nálunk úgy müködik hogy be kell jelentkezni,és kb 2 hónap múlva adnak időpontot.Mikor terhes voltam sem adtak,úgy mentem oda,nagy kegyesen megnézett a doki,és megállapitotta a nagy semmit.Volt valakinek esetleg ilyen,vagy tudtok tanácsot adni,mivel lehetne enyhiteni a viszketést?Kalcium pezsgőtablettát vettem tegnap,még csak egyszer ittam,tehát nem tudom használna e?Köszi a választ.
2010. szept. 19. 06:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés után alakult ki pszeudoallergiám. Mihelyt lázra gyógyszert veszek be, indulhatok antihisztaminért az ügyeletre. Az, hogy ez valójában álallergia, és nem a gyógyszer váltja ki, hanem az, hogy lázas vagyok és gyógyszert eszem (így együtt) az csak most derült ki. A fiam már 2 éves... Úgyhogy nálunk is hasonló az orvosi ellátás.

Lehet, hogy neked is ilyen van, csak épp nem gyógyszertől, hanem valamilyen élelmiszertől jöttek elő a pöttyök.

A doktornő azt mondta, hogy létezik valamilyen gyógyszerkombináció, amit több hónapig kell szedni, és megszűnhetnek ezek az álallergiás tünetek. Szerintem szánj rá időt, menj orvoshoz. Ha allergiás kiütések, akkor a háziorvos tud adni olyan gyógyszert, ami elmúlasztja őket (szoptatás közben is lehet szedni), illetve idd a kálciumot is. És emellett harcold ki a bőrgyógyászati beutalót. Ha két hónap, akkor két hónap, de legalább megvizsgálnak, és esetleg segítenek.

2010. szept. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!