Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A neves kérdéseknél miért az...

A neves kérdéseknél miért az a legtöbb válasz, hogy "ezt ne add, mert csúfolni fogják"?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, mi valakinek a neve, ha a gyerekek csúfolódni akarnak, fognak is. Nekem teljesen átlagos nevem van, mégis csúfoltak (Katalin)

Ráadásul az ilyen valaszokban az van benne, hogy abszolút nem elfogadó a társadalom.


2022. jún. 13. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Mert önellentmondásos a társadalom.

Ne legyél birka, ami a tömeggel együtt halad, de ne is tűnj ki a tömegből.

2022. jún. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Mert már itt is csúfolják, csoportba verődve. Ráadásul csűrhe módon lepontozzák meg felpontozzák a nekik nem tetsző/tetsző névötleteket, ami elég nagy türhőség, hiszen a saját vélemény elmondására ott van a kommentelési lehetőség.


Amúgy a gyerekeknek minden név egyforma, nekik nem lennének furák a ritka nevek.

2022. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Mert olyan idióta javaslatokat dobnak be, hogy én sokszor arra gondolok, ezt nem is gondolhatja valaki komolyan. Kabarékba való nevek.

Néha van olyan, hogy 2-3 valóban szép, vagy legalábbis normális név között vacillálnak.

Megfigyeltem még, hogy lányoknál jobban elgurul az anyukák gyógyszere. :-)))

2022. jún. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Mert általában már eleve olyan neveket kérdeznek meg amivel kapcsolatban nekik is kétségeik vannak.


Amúgy én nem szeretem a nagyon egyedi neveket sem és a tucatneveket sem.


Mondjuk nekem 10 éves korpmban 25!!! Éve kedvencem lett a Hanga és Hanna, Áron, Dominik nèv.

És nem adtam egyiket sem, mert annyira gyakorivá vàlt.

2022. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Azért nyilván nagyobb céltábla egy Fekete Napsugár mint mondjuk egy Fekete Kinga, Ivett stb ezt be lehet látni.
2022. jún. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
4es, nekem is ezek a nevek voltak pont. Mind a 4 🤷😀😀😀 hihetetlen
2022. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert mindenre az a válasz, hogy neee, mert csufolni fogják, bántani fogják, meg egyáltalán, mit szólnak mások. Ne nevezd így, mert kicsúfolják, ne adj rá ilyen ruhát, mert kicsúfolják, stb. Örülnék, ha végre már ott tartanánk, hogy inkább azokra helyeznenk nagyobb hangsúlyt, akik csúfolnak másokat. Az sokkal nagyobb baj, mint egy szokatlan név.
2022. jún. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a csúfolás általában nem a névnek szól, hanem a viselőjének, de azért valljuk be, egy Eszter nehezebben lesz célpont, mint egy Banánvirág. A Banánvirágon még felnőttként is röhögök, gyerekkorban ez fokozottabb.
2022. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Felnőtt korban is arra gondolunk, hogy "de hülye neve van", csak egyrészt nem mondjuk ki, másrészt inkább sajnáljuk, hogy ilyen idióta szülei vannak. A gyerek meg őszinte és a hülye néven röhög, rosszabb esetben gúnyolódik is.
2022. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!