Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit segít a párotok/férjet...

Mennyit segít a párotok/férjetek a gyermeknevelésben?

Figyelt kérdés

Szinte minden feladat rám hárul. Sajnos a férjem semmiben nem segít. De még a gyerekkel sem ül le játszani, csak ha mondom neki. Azt is közben úgy, hogy a telefont nyomja mellette, mert azon is csak a játék megy. Ha pedig azon kapja, hogy éppen hisztizik, vagy bármi egyéb, rákiabál, mert szerinte ebből tanul a gyerek. Úgy érzem, hogy nem neveli kellőképpen, vagy úgy ahogy gondoltam, hogy fogja. Mindenre én tanítom meg, én foglalkozok vele. Már többször beszéltem vele erről, de a helyzet változatlan. Szereti, de nem foglalkozik vele. A telefon mindennél fontosabb (nálam is)...

Csak szimplán érdekel, vannak-e még sorstársak, vagy pont ellenkezőleg, segítőkész párotok van.


2022. jún. 13. 22:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem nem segít, hanem ő is részt vesz benne. Ugyanúgy, mint én.

Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy te is így fogalmazol, hogy "segít". A te fejedben, gondolkodásodban is az van, hogy ez a te (anya) dolga, ő (apa) pedig "csak" segít. Pedig épp úgy az ő dolga is. Ha egy anya azt sugallja, hogy ez az ő dolga, amiben a másiktól csak segítséget vár , akkor ne várja, hogy az a másik ki fogja venni a részét.

Remélem, érthető, mit akarok mondani.

2022. jún. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
94%
Egy apának nem “segítenie” kellene, hiszen ugyanúgy vállalta veled együtt a gyereket, pont ugyanannyi köze van hozzá, mint neked. Igenis, vegye ki a részét belőle!!
2022. jún. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
A férjem ugyanez kb.mint amit leírtál. Imádja a fiát,mert látom rajta,de sokszor nincs türelme hozzá. Amúgy jó férj és szeretjük egymást,de kicsit többet vártam. Sosem válnék el ezért, de a második gyerek témát egyelőre jegelem emiatt,mert bár mindig kettőt akartam, de nem tudom hogy bírnám egyedül.
2022. jún. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
11%

Jajj 11es ez a duma... màrpedig de,egy nő magának szül, mindenhol az anyán kérnek mindent számon,a papírjain az anyja neve van,anya fekszik be vele a kórházba stb.

A férfinek a kötelessége az a havi X ezer gyerektartás. Úgyhogy de,segít,mert akar segíteni. Megtehetné hogy lelép. Nálunk konrétan a szoptatáson kívül mindent megcsinál a baba körül, egyáltalán nem kevésbé jól,mint én. És emiatt nagyon szerencsés vagyok, nemhogy még nagy pofával mondjam hogy ez alap.

2022. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenben segít. Reggelit csinál, kávét főz, takarit, közben felujitja a, kis raktarat a kertben, gyereket etet, foglalkozik vele, kivanni sem lehetne nála jobb apát,úgy hogy első baba és legelső nap felvenni sem merte annyira félt nehogy elrontson valamit.
2022. jún. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
92%

Márpedig a 11-es tökéletesen leírta! Nehogy már megtiszteltetve kelljen érezze magát az ember lánya, ha a drága apuka méltóztat foglalkozni a saját tulajdon gyerekével!! Igen is ez az alap, egy gyereket KETTEN vállalnak, pont ugyanannyira apuka dolga is őt ellátni és minőségi időt tölteni vele, mint anyukának. Elég szomorú, ha valaki kvázi hálás azért, ha apuci hébe-hóba segít a gyerek körül. Eleve nem segít, hanem kiveszi a részét.

A gyerektartást meg ne keverjük már ide, az abban az esetben játszik, ha a szülők különváltak, de itt együtt vannak, elvileg egy családról van szó, ne az legyen már az alap hozzáállás, hogy a férfiaknak a világon semmi dolguk a gyerekükkel, kivéve havi x ezer Gyt és minden nő örüljön, ha ennél egy dekával is többet hozzátesznek….

2022. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
91%

Ettől a "segít" szótól feláll a szőr a hátamon. Az én férjem nem segít, hanem végzi a dolgát, pont, mint én. Felnőtt ember vagyok, szerencsére minden végtagom megvan, nem vagyok beteg, ő sem az, tehát egyikünk sem szorul segítségre, a háztartás pedig mindkettőnk közös felelőssége.

Nálunk egyébként nincs még gyerek, többek között azért sem, mert trehány a férjem. Ő is tudja, hogy nem is lesz, amíg ezen nem változtat. Most ott tartunk, hogy sokszor csinál nagy takarítást, én meg elmondom neki, hogy ez remek, csak a cél az, hogy ne havonta egyszer tegye, hanem rendszeresen, hosszú távon legyen konstans rend. Itt még nem tart, de én türelmes vagyok. Semmit nem csinálok meg helyette, néha kötélidegek kellenek ahhoz, hogy kibírjam a rendetlenséget, de nem leszek a csicskája. Ha gyerekünk lenne is így tennék, nem segítséget várnék, hanem, hogy vegye ki a részét, és pontosan tisztáznám, hogy ez mit jelent. Nem hibáztatom, neki sokszor fel se tűnik, de nekem fontos a rend, neki meg én vagyok a fontos.

Szerintem a nők nagy része se arra számít gyerekvállalásnál, amit kap, de akkor már felesleges siránkozni. El kell fogadni, hogy pár évig most ez lesz, közösen megtalálni, hogy mi ebben az időszakban a szép, majd 20 év múlva milyen örömökre fogtok ebből emlékezni. Ezt fontosnak tartom időnként átbeszélni vele, mert biztos fáradt, érzelmileg, fizikailag, nehezen éli meg a változást a kötöttséget, stb., de hosszútávon nem menekülhet a telefonjába, mert széthullik a család. A helyedben teremtenék időt arra, hogy ezeket átbeszéljük közösen. Kifejezném felé az empátiámat, és azt, hogy egy csónakban evezünk, de nem szeretnék egyedül lapátolni...

2022. jún. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen igen ez elvben tök jó, de a valóság az,hogy nem köteles csinálni. Védekezni is ketten kéne,mégis a nő szívja meg igazán ha teherbe esik nem tervezetten.
2022. jún. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Minta férj és minta apa a párom, annyit segít, amennyit tud miután hazaért, kérni sem kell. Tudtam, hogy ilyen mert láttam az előző házasságából született gyerekeivel. Illetve házimunkában sem kell megkérni semmire. Nem okoz neki problémát megfőzni, vagy betenni a mosást,, vagy elmosogatni. Nálunk ez természetes, hogy mindketten mindenből kivesszük a részünket.
2022. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy nem köteles?! Dehogynem az! Ilyen alapon akkor anyuka is mondhatja, hogy ő nem köteles gondját viselni a gyereknek, aztán akkor mi lesz? Ha az anyja nem ad enni neki, az apja hagyja éhen halni vagy mi? Az ilyennek egyáltalán minek gyerek? Ketten vállalták, ketten is kötelesek róla gondoskodni, hisz elvégre egy családot alkotnak. Az más tál tészta, ha elválnak és a gyerekek anyukánál maradnak, olyankor szégyen szemre még a gyerektartásért is harcolni kell, de ismétlem: itt nem ez a felállás.
2022. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!