Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lányom most...

Mit tegyek, ha a lányom most készül elszúrni az életét?

Figyelt kérdés
19 éves, és terhes egy olyan fiútól, akivek csak 1 éve vannak együtt. Diákmunkán kívül sosem dolgozott egy napot sem, a fiú pedig majd érettségi után fog dolgozni.
2022. jún. 14. 19:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
Az érettségivel már félig megvannak, idén teszik le.
2022. jún. 14. 19:19
 2/62 anonim ***** válasza:
78%

Semmit. 19 éves, jogilag felnőtt, azt csinál mwgával, amit akar. De legyenek elég felnőttek ahhoz is, hogy eltartsák magukat és a gyereket is. Nem anyuci-apuci és anyós-após pénzén pocolni, meg utólag visszafizetni. Első perctől tartsák el magukat.

És közölném vele, hogy amíg nekem is van munkám és én is gyereket nevelek, addig nem vagyok ingyen bébiszitter.

2022. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
37%
Ezzel nem szúrja el. Segíts neki, amiben tudsz.
2022. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:

De elszúrják az életüket ezzel.

Én már felneveltem 2 gyereket, a legkisebb még kiskorú, és igen, dolgozom, ahogy a kettes írja. Nem hiszem, hogy jó szülők lennének, főleg a fiú. És nem hiszem, hogy ne minket abajgatnának mindenért. Én nem vágyok fiatal nagymamaságra, és nem akarom, hogy az unokám apa nélkül nőjjön fel. De ha apával is fog felnőni, én nem hiszem, hogy az a fiú majd pelenkázni fog, etetni, itatni, fürdetni egy gyereket.

2022. jún. 14. 19:29
 5/62 anonim ***** válasza:
21%
Ha valaki el fogja szúrni a lányod életét az te leszel...
2022. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
82%
Nincs semmi élet- és munkatapasztalata, már miért ne szúrná el ezzel a saját és a gyereke életét?
2022. jún. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
92%

Beszélgess vele!

El tudja tartani egyedül a gyereket, ha a srác lelép? Egyáltalán ketten 0 bevételből? Hol fognak lakni? Hogy képzeli a jövőjét, egy gyerek baromi fárasztó, 0-24 szolgálat, nem cuki mosolygó, gügyögő játék?!

2022. jún. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, máskor úgy tedd fel a kérdést, mintha te magad lennél a terhes lányod, mert azzal sokkal többre mész.

Ha kiírod, hogy "19 éves gimis vagyok, egy írásbeli és egy szóbeli érettségi között terhes lettem, a párommal meg egy eve vagyunk együtt, egyikünk sem dolgozik, mit tegyünk?" , akkor majd jól betámadnak, hogy felelőtlen vagy és megmutatod a lányodnak meg a palijának, hogy miket irogatnak.

2022. jún. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
77%
Beszélgess vele. Hívd fel a figyelmét, hogy ha szeretne anya lenni jobb, ha tudja hogy akkor innentől nem lesz bulika meg nyaralás meg szórakozás barátok egy jó darabig, hogy a pénzéből innentől nem magára fog költeni és ha sikerülis nagy nehezen majd valami munkát találni a pici mellett, míg a barátai az egyetemen buliznak az ott keresett pénze is a gyerekre fog elmenni..stb.. szóval mond el neki mit fog kihagyni, veszíteni ami fontos ebben az életkorban. Ha ennek ellenére is vállalni szeretné, akkor viszont ne hagyd magára majd. A gyerekünk, akkor is a gyerekünk ha elcseszi..
2022. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
24%

"nem hiszem, hogy az a fiú majd pelenkázni fog, etetni, itatni, fürdetni egy gyereket"

Ezt az én férjem se csinálja, pedig mi már 30 felett vagyunk és a gyerek előtt jobban kivette a részét a háztartásból, nem gondoltam, hogy a gyerekből ennyire nem fogja, attól függetlenül hogy szereti 😅

14 hónapos kislány anyukája

2022. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!