Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érti a gyerekem a válásunk...

Nem érti a gyerekem a válásunkat, ebből folytonos vita, veszekedés van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2,5 éves lesz, kislány. 2 hete költöztünk el, ő bölcsibe került, faluból városba.

Próbálom minden kérdését megválaszolni, de sokszor nem érti, félre érti, vagy negatívat vált ki belőle.


Például elmagyaráztam neki, hogy már nem szeretjük egymást az apjával, akkor nekiesett az apjának, hogy "miért nem szereted az anyukámat?". Szívem szakad meg ilyenkor.


És az apja meg nekem áll, hogy felbíztatom ellene a gyereket.


Nem fogja fel, hogy szegénykém nem érti, hogy anya miért nem mehet a nagy házikóba, miért nem alszik apa a kis házikónkba, miért nem jött velünk a kis házikóba a macskánk.


2022. jún. 16. 14:45
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is gyerek vagyok még, ezért ne vedd kézpénznek amit írok, csak tapasztalat. Az én szüleim is elváltak, nekem az segített amikor az apám elmagyarázta, hogy evvel nem fog változni semmi. Azt mondta, hogy apa és anya ugyan olyan boldogak mint ez előtt csak most külön élnek. De láthatom mind a kettőjület amikor csak akarom, csak mostmár nem éreznek úgy mint eddig.

2022. jún. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Próbáljatok együtt olvasni a korának megfelelő könyveket a válásról, érzelmekről.
2022. jún. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Még pici. Majd idővel megszokja. Ne nagyon fejtegesd neki a dolgokat.
2022. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
A volt férjed így is úgy is bele fog mindenbe kötni, szóval ezt engedd el, gondol, amit akar. 2,5 éves gyereknek nem lehet és nem is kell hosszú magyarázat, csak megkavarod. Hallgass eső válaszolóra és próbáld mindig a pozitív oldalát kommunikálni a dolgoknak, ha kérdez. Fontos, hogy tudja, őt mindketten nagyon szeretitek továbbra is.
2022. jún. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még kicsi, ezt ti is figyelembe ehetnétek
2022. jún. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Tényleg butaság azt mondani a gyereknek, hogy nem szeretitek már egymást. Ehelyett sokkal jobb, ha azt mondod, hogy anyának és apának jobb már, ha külön házban élnek, mert együtt nem olyan jó, mert olykor összevesztek. Rájöttetek, hogy mégsem illetek össze, nem vagytok egymásnak valók, boldogabbak vagytok külön, mint együtt, ilyesmi. A nemszeretés túl negatív neki, aki mindkettőtöket szeret. Megértem, hogy a férjed ellennevelést lát ebben.

A 2.5 évesekkel ügyesen kell kommunikálni, mindent komolyn vesznek. Nálunk a váltásokkor egy időben mindig úgy köszönt el az anya a gyerektől, hogy "nagyon fogsz hiányozni", mindezt ilyen sajnálkozó, szomorú hangon, a 2.5 éves gyerek pedig állandóan azon aggódott, hogy "anya szomorú, mert nem vagyok ott", és ez azért megnehezítette az életét (fele-fele időt voltunk vele). Pedig semmi direkt galádságot nem követett el az anya, csak éppen nem okosan, nem a gyerek lelkivilágára figyelve kommunikált. Én mindig úgy köszöntem el tőle, hogy "Érezd jól magad, kicsim!". Nem mindegy. De nem haragudtam az exre ezért, tudom, hogy nem akart rosszat, megbeszéltük a dolgot, és finomított a kommunikációján. Néha nem is gondolná az ember, milyen súlya van a szavaknak a gyerekek lelkében.

2022. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

#6

Az se jó, ha azt mondja, hogy túl sokat veszekednek és azért, mert a gyerek azt is negatívan veheti, hogyha összeveszik anyával vagy apával, akkor tőle is elköltöznek.

2022. jún. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
2 és 4 évesek a gyerekeim. Én nem szoktam ezzel kapcsolatban magyarázni. Elváltunk. Ha kérdezik, hogy apa hol van, mit csinál, akkor dolgozik, alszik, akármi. Nem szoktam a köztünk lévő érzelmi kapcsolatot boncolgatni. A legegyszerűbb válaszod legyen, ami nem hazugság. Ennyi.
2022. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az apa is beszélgessen erről a gyerekkel.
2022. jún. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!