Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utál, vagy megunt a gyerekem?

Utál, vagy megunt a gyerekem?

Figyelt kérdés

3 éves múlt áprilisban és egy ideje, ha megyek érte a bölcsibe, akkor még csak nem is köszön. A legtöbb gyerek ujjongva fut a szüleihez, őt meg szinte erőszakkal tudom csak hazahozni (a szép szó sem segít, se az egyeszség. Még a fagyi, csoki, torta gondolata sem csábítja).

Ma volt a bölcsis évzáró és inkább táncolt idegen szülőkkel, mint velünk.persze,ha kellett neki valami, akkor azonnal keresett. Ez mennyire (nem) normális?


2022. jún. 17. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen esetben én először magamba néznék. Mit tehettél, hogy egy HÁROM éves gyerek ennyire eltávolodott tőled? Vagy az apja mit tehet? Vagy a rokonok? Nincs e bántalmazva stb?

Ha nem találsz semmit, akkor gyerekorvossal, pszichológussal tessék elbeszélgetni.

2022. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sem normális, és ugyan úgy mint az első gyermek pszichológust ajánlok. Valami bizos van, hogy még a csoki vagy a fagyi gondolata sem dobja fel. Nem verted el vagy kiabáltál vele? Némelyik gyerek nagyon senzitiv
2022. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Háát szerintem valami gond van a kapcsolatotokkal.
2022. jún. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Totál normalis. Te vagy a fix pont, mindig ott vagy neki, te nevelés, te tiltasz, más érdekesebb neki. Nyugi. Nem utal
2022. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Magamból kiindulva írom, én voltam igen hasonló gyerek (bár az édességet imádtam): egyszerűen mindig éreztem, hogy szegény anyám nagyon off. Borzasztóan ki volt az idegrendszere, a keze is eljárt, meg valahogy az egész személyéből áradt a tömény negatív energia. Szó nem volt arról, hogy szeretetlen lennék, egyszerűen csak a gyerek megérzi az ilyen dolgokat. Sosem volt erős és egészséges kapcsolatom a szüleimmel, szeretem őket, jót kívánok nekik, de valahogy nem tudok rájuk szülőként tekinteni (nem tudom jobban elmagyarázni). Mindenképp kérjetek szakembertől segítséget, mielőtt konzerválódnak ezek az érzések!
2022. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Jézusom! Dehogy vertem el! Kiabálni is baromi ritkán szoktam. Már többen mondták, hogy legyek szigorúbb és ne hagyjam ennyire szabadon. De az én, pontosabban a mi elvünk az, hogy tapasztaljon meg minél több mindent. Próbálkozzon, de ha bármikor szüksége van ránk, mi ott vagyunk. Természetesen normális keretek közt, szabályokkal.

Itthon nem tapasztaltam nála ilyet. Bújik, keresi a közelségünket.

Az viszont tény, hogy az idegrendszerem rottyon van.


Egyébként, amikor már elindulunk haza, akkor szól, hogy szeretne enni abból a fagyiból/csokiból, amit emlegettem.

2022. jún. 17. 20:19
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Az is számít, hogy mióta bölcsis, mennyit van ott. Nyílván más a helyzet, ha 6 hónapos kora óta jár reggel 8-tól du 5-ig, meg megint más, ha pár hónapja jár mondjuk csak délelőtt.
2022. jún. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyi miatt még nem biztos hogy pszichológus kell... kisfiam fél éve bölcsis, neki is volt már többször hogy pár napig/hétig nem örült ha megyek, mert nagyon szeret bent lenni, volt hogy sírt is hogy ő még maradni akar menjek haza... Annyira jól nem esett de másrészt meg örültem hogy ennyire szereti a bolcsit. Aztán elmúltak ezek az időszakok és újra örül ha meglát.
2022. jún. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ennek fenyeben en azt gondolnam hogy jol erzi magat a bolcsibe es nem akar hazamenni
2022. jún. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Valami miatt nem szeret otthon.

Én gyerekként a kistesóm születése után voltam így az oviban.

A kisfiam pedig a válásunk előtt, mikor már rossz volt a viszony, de még nem mondtuk meg neki.

2022. jún. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!