Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van segítségetek a családban,...

Van segítségetek a családban, a gyerek(ek) körül?

Figyelt kérdés

Lányom 2,5 éves, szeptember óta bölcsődébe jár. Alapvetően egészséges kislány, de mióta közösségbe jár, nagyon sokat beteg. Minden anyuka ismerősöm azt mondja, ez teljesen normális.


Ugyanakkor kiborító ez a helyzet. Én is visszatértem dolgozni, itthonról dolgozom, de mikor beteg a lányunk, képtelenség érdemi munkát végezni.


A férjem egy elég rugalmas helyen melózik, eljöhet bármikor home office-ba, így mikor a gyerek beteg (minden 2. vagy 3. héten beteg szokott lenni), ő eljön HO-ba, én pedig itthonról próbálok dolgozni, felváltva próbálunk dolgozni és vigyázni a gyerekre. Ennek annyi eredménye van, hogy ki éppen nem rúgnak minket, mert nem megyünk el havonta 1-2 hétre táppénzre, de olyankor egész nap kiabálunk egymással, mindenki tök stresszes, és nem tudunk jó munkát végezni, csak így ímmel-ámmal.


A férjem szülei több száz km-re laknak, az én szüleim közelebb, de nem igazán jó velük a viszonyom. Anyám egyszer jött át, hogy segít a lányom körül, egy óra múlva sírva ment el, mert elkezdett kiosztani, hogy nem jól nevelem a gyereket, meg a házasságomat sem jól csinálom, majd jól elhagy a férjem, majd jól meglátom, ő megmondta, hogy mit hogy kellene, magamra vessek, ha nem úgy csinálom a dolgaimat, ahogy szerinte kellene... Ez volt kb. egy éve.


Most már ott tartunk, hogy azt mondjuk a férjemmel, ez a helyzet a betegségekkel tarthatlan. Rá fogunk menni idegileg, a kapcsolatolunk is megsínyli, előbb utóbb valamelyikünk elveszítheti az állását, ha nem dolgozunk eleget vagy elég jól.


Ti mit tennétek? Vegyünk igénybe baby sittert, mikor beteg a gyerek? Talán ki tudnánk gazdálkodni. Egyáltalán vigyáznak beteg gyerekre? Mikor taknyos, köhög?


Adjak anyámnak még egy esélyt, hátha tudna jönni ezeken a napokon vigyázni a gyerekre, így mi tudnánk normálisan dolgozni?


Nektek van segítségetek? Bébiszitter vagy nagyszülő vagy más rokon? Ti hogy oldjátok meg ezeket a napokat, heteket?


máj. 26. 08:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Nincs. Ketten oldunk meg mindent bejárós munkahellyel.
máj. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
83%

Egyedülálló anyaként nekem mondjuk egyértelmű volt a bébiszitter. Nem, nem akkor kerestem, amikor beteg lett a gyerek, hanem jóval előtte. Igen, ő vigyázott a beteg gyerekre is.

Azt mondjuk nem értem nálatok, hogy mi a jó égnek kell ketten otthon lennetek egyetlen beteg gyerekkel. Ha te amúgy is otthon vagy, miért kell a férjednek is otthon lennie?

máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%
Mi csináltuk úgy, hogy egyikünk bement hajnalban dolgozni és délben hazajött, a másik meg akkor ment be és estig. Baby sitter is lehet megoldás, de akkor állandó segítséget kell keresni, csak néha ha beteg a gyerek valószínűtlen hogy bárki fogja vállalni.
máj. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
67%

Nincs. Még szittereket sem találok.

Egyik szitternek csak az lett volna a dolga hogy amig folgozom ő addig tanul a mellettem levő irodában a gyerekkel, délben kaja, néha a munkahelyem melletti játszótéren szünet. Ebbol az lett hogy allandoan hozzám rohangáltak be, a gyerek most szomjas most pisilni kell, a szitternek semmiben nem fogadott szót, és egy bolondok házát csináltak nekem, 2 percet se tudtam normálisan dolgozni tőlük.


Másik szittert úgy kértem hogy nagyimnál a kicsi (aki öreg nem bízható rá egy gyerek csak nagyjából)és ott legyenek hármasban. Abbol az lett hogy a kicsit elvitte játszóra erre mamám a munkahelyen hivogat engem hogy baj van eltűnt a szitter a gyerekkel és már a rendorséget akarta bevonni(semmi baj nem volt de véletlenul se tudjak dolgozni..), aztán kiderult az is ha a kicsi rendetlen volt a kezére csapkod a szitter, testi fenyítést alkalmaz.. na neki is megköszöntem a munkáját.


3.szitter ugy tudna rá vigyázni hogy neki barátja ill élettársa van és van egy nagy kutyájuk is.(gyerekem nem ismeri hogyan viselkedunj kutyákkal hirtelem ugrál is meg stb és gőzöm nincs ki az az élettárs és milyen hatással lennének a gyerekemre ha náluk van, így ez is off.


Aztán ismerősöm javasol egy idősebb nénit aki vállal gyerekfelügyeletet, de mamámbol kiindulva nem bíznám idösekre..


Marad az hogy vértizzadva éljük túl a nyári szüneteket, a legolcsóbb táborba jár(ami csak gyerekfelügyelet hogy élve maradjanak), én addig 6 órázok ez miatt, mert nem érek be időre a munkahelyre (8 tol van tábor meloban 7 kor kéne kezdeni..és napvége ugyanez)tavaly is olyan lett a gyerekbol mintha az utca nevelné szószerint. Nyár végére teljesen elkanászodott.

A 8 órás munkahelyem a 6 órázások miatt levesz minimum 4 nap szabimat/hó.


Es egész nyáron télen dolgozom a gyerek kallódik és ez megy ez évben is..

máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
47%

Folyt Az én anyám is kegyetlen toxic. Rám nézve is, nemcsak a gyerekre. Én nem adok több esélyt. Az teljesen kizárt nálunk.

Amugy nagyon fontos a gyerek táplalkozására figyelni es vitaminháztartásra. Az enyém soha nem beteg. Az egeszségmegőrzésre én nagy hangsúlyt fektetek születése óta.

máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
Nincs segitsegem. A szüleim 110 kmre laknak, férjem anyukája pár várossal arrébb, de ő idősebb már, egészségügyileg nem teheti meg, hogy ő vigyázzon a kicsire. Más rokonok szintén nincsenek itt. Szóval egyedül oldom meg zömében a dolgokat, férjem ha itthon van, akkor sem mindig ér rá, mert magantanitvanyokat fogad matekból a főállása mellett, amit meg három műszakban csinál. :D szóval azért begesit, ha itthon van, de ha épp nem dolgozik, gyakran vagy pihen, vagy elmegy kicsit kikapcsolódni.
máj. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
54%

Ne haragudj, de én most jót nevettem..


Komolyan nem bírtok el egy 2,5 éves kisgyerekkel amikor beteg? Minek kell ketten pesztrálni egy kisgyereket?!

Ti valamit nagyon rosszul csináltok..


Ha ilyentől rezeg a léc a házasságban, az elve nem volt biztos alapokon..

máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
71%
Nincs segítségünk. A férjemnek nem olyan a munkája, hogy haza tudná hozni. Én emiatt a sok betegség miatt nem tudok elmenni dolgozni. Időszakos h.o. munkám van, ha éppen van munka, este csinálom nagyrészt, miután a gyerekek elaludtak. Nem egy teljes állásos fizetés, de legalább valami. Férjem meg olyan pozíciót vállalt el, aminek a fizetéséből meg tudunk élni.
máj. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
Mi úgy oldjuk meg, hogy anyósomnak, férjemnek és nekem ugyanaz a munkánk, anyósom és férjem egy helyen dolgoznak ráadásul, csak váltásban. Nekem kicsit másabb a munkarendben, de így 3-man váltogatva meg szoktuk tudni oldani. Ez úgy segítség amúgy, hogy kölcsönös, tehát ha anyósomnak van a munkahelyen bármi gondja, pl beteg, akkor a férjem segíti ki őt. Én pl péntekenként fixen nem dolgozom, tehát 1 nap rögtön mindig meg van oldva. Szerencsére nem beteg olyan gyakran, vagy inkább ilyen 1-2 napos valamik szoktak lenni, viszont egy 7 fős bölcsibe jár, majd meglátjuk mi lesz egy 30 fős ovis csoportban.
máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanez nalunk is. Falun nincs beugros bebiszitter, foleg h aznap este este vagy reggel tudok szolni,h jajj lazas es jojjon at, kene vinni a varosba autoval orvoshoz is napkozben,kaja sincs meg falun rendeles, fozni is kell. Ilyen ember nincs,aki ezt elvallalja fertozo beteg gyerek mellett. Nekunk is rossz hatassal van a hazassagunkra, akkora stressz. 2.ev az oviban es meg mindig a 2 het a max, amit kibir. Jelenleg is itthon fekszunk coviddal, es gennyes kotohartya gyulladassal. Tp miatt nekem ugyan nem szolnak, de sajnos a 42 nap sem eleg egy evben + a 38 nap szabim,az kell a nyari szunetre mert van egy sulis...
máj. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!