Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeitek fejére szoktatok...

A gyerekeitek fejére szoktatok kapucnit húzni? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Anyukák és apukák írjanak elsősorban hiszen az ő véleményükre vagyok kíváncsi.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha húztok sapkát a fejükre akkor szoktatok arra még 1 kapucnit akár több réteg kapucnit is a fejükre húzni? Ha igen miért?

Hiszen a sapka védi az egész fejüket így miért kell még arra húzni 1 vagy több réteg kapucnit? A kapucnit beszoktátok tépőzárazni az arcuk előtt vagy a zsinórt össze húzni a kapucnin és bekötni? Olyan szülők is írjanak akik nagyon beöltöztetik a gyereküket akár több réteg kapucniba amit össze húznak és bekötnek.

Csupán kíváncsi vagyok, hogy miért.


Kérem a leszólásokat kerüljétek.

(Anyuka vagyok)



2022. jún. 22. 19:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A csapadékokat leszámítva:


Ősszel akkor, ha vékonyabb sapka van rajta és nagyon feltámad a szél.


Télen akkor, ha indulásnál hisztizik és leizzad. A másik ok télen, hogy minden sapkájából ki van kicsit a tarkója (nem tudom ez hogy lehet...), ezért mondjuk én ráadok a kabát felé egy kötött csősálat, ami takarja a tarkóját, de sül meg tőle szegénynek a feje a kapucnitól. Ha nincs nálunk a csősál akkor adok rá kapucnit, de max rövid időre, hogy ne izzadjon alatta.

2023. febr. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

*de NEM sül meg


Bocsi🙂


+1: ha nem leszedhető a kapucni és babakocsiban fekszik vagy nyomja a hátát, majd ezután marad is a fején, mert a babakocsiban 100% hogy emiatt leizzadt.

2023. febr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

11-es: Köszönöm,hogy leírta és valóban jól megvédi a gyermekét a hidegtől.:)

Esetleg amikor a kapucnit a fejére húzza akkor volt már olyan,hogy a kapucnit össze kapcsolta az arca előtt(patent vagy tépőzárral) vagy pedig a behúzó zsinórt szűkre össze húzta a kapucnián és bekötötte? Mondjuk egy erősebb szél vagy hideg ellen,hogy az arca ne fázzon? Esetleg símaszkot nem szokott a fejére húzni ha olyan hideg lenne?

Azért kérdezem mert láttam már olyan anyukát az óvodánál,hogy a kislányára ráhúzott egy símaszkot,kapucnis pulcsi kapucniját és végül rá adta a tépőzáras szőrmés kapucnis kabátját és annak a kapucniját is a fejére húzta és a tépőzárt az arcra előtt összekapcsolta.Ezek után még a behúzó zsinórt is jó szűkre beszűkítette és dupla görcsre kötötte,hogy a kislánya ne tudja leszedni a fejéről és végezetül egy sálat körbetekert a kapucnija körül,hogy a kislánynak csak a szemét lehetett látni.

Télen volt és lehetett kb 2 fok.


Ön tudna erről mondani véleményt,hogy szerinte miért tette stb és,hogy mi a véleménye?

Illetve,hogy beöltöztetné-e így a gyermekét?


Köszönöm szépen ha válaszolná rá és köszönöm a kommentjét is.

2023. febr. 13. 02:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!