Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azért megkeresztelni a gyereke...

Azért megkeresztelni a gyereket, hogy legyen keresztanyja és keresztapja butaság? Vélemények? Miért kereszteltétek meg a gyerekeiteket, illetve ha nem, akkor miért nem? Kik a keresztszüleik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok vallásos, ateista vagyok. A férjem és családja úgy-ahogy hisznek Istenben, nem jártak soha istentiszteleten, meg sehol, nem imádkoznak, csak néha előjönnek olyan mondatok, hogy "majd visszakapja XY a Jóistentől", "Isten nem ver bottal", "Jó a Jóisten", "Isten látja", stb.


Én meg vagyok keresztelve. Apám idősebbik húga és a férje a keresztszüleim. Nekem ez valamiért biztonságot adott, hogy nemcsak egy nagynéni a sok közül, és tudom neki mondani, hogy keresztanyu.


És én ezért kereszteltetném meg a gyerekemet, mert nagyon közeli barátainkat szeretnénk a keresztszülőségre felkérni. Hogy legyenek ők is egy biztos pontok a gyerekem életében.


2022. jún. 23. 18:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha semmit sem jelent, akkor miért nem beszélitek meg két rokonnal hogy ők lesznek a "keresztszülők" és akkor a gyerek nyugodtan hívhatja keresztanyunak/apunak őket. Ha neked ez csak egy megszólítás, akkor nem tök mindegy?
2022. jún. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

Mi nem kereszteltük meg a gyereket. Tudod miért?

Én római katolikus vagyok, középiskoláig rendszeresen jártam templomba is, még énekeltem is. Aztán rájöttem, mekkora hatalmas képmutatás ez az egész.


A keresztszüleimet 20 éve nem láttam (anyám testvére) csak a temetésén. Rám se bagóztak, el is váltak különben.


A férjem keresztszülei is elváltak, egyikük réges-régen meghalt. Szökőévente találkoznak.


Kérdezem én: mi értelme van a képmutatásnak?


A gyerekünk nincs is megkeresztelve, majd ha elég idős lesz el fogja tudni dönteni, melyik felekezethez akar tartozni, ennek megfelelően fog cselekedni.


Van egy "tiszteletbeli" keresztapja, férjem barátja.

A jövőről meg annyit, hogy a mi példánkon látható, nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő, én éppen ezért a megtakarításban hiszek, van 3 is, amire számíthat majd a gyerek a jövőben, ha velünk történne valami.

2022. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%

Mi nem vagyunk vallásosak. Nálunk a szülő testvérére mondják,hogy keresztapa/ketesztanya.

Nem volt keresztelés. Nálunk ez az elnevezés a nagybácsi/nagynéni helyett van.

Tartjuk is a kapcsolatot a "keresztszüleinkkel".

2022. jún. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem kereszteltem meg, mert semmi közöm a kereszténységhez. Ez ugyanolyan alap, mint hogy nem rendezek neki bar mitzhva-t, vagy nem metélem körül vallási szertartáson.

Szerintem ez a divat-keresztszülő téma elég gáz. Valós funkciója rég nincs már (a gyerekvédelem dönti el ki kapja a gyereket halálod után, és az valami rokon szokott lenni, nem a keresztszülő). Attól még szerethetik azok a barátok a gyerekedet, mert nem a keresztszülei. És a keresztszülőségtől sem fogják jobban szeretni, rokoni köteléket nem lehet ilyen erőltetett módon létrehozni.

Én soha nem értettem igazán ezt a keresztszülőséget ateistáknál. Ha valami rokon az, akkor tök mindegy, amúgy is lenne köteléke a gyerekkel. Ha meg nem rokon, akkor szintén mindegy, mert nem valószínű, hogy különösebben részt fog venni az életében, keresztszülőség ide vagy oda.

2022. jún. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
93%

Van egy húgom.

Anyukámnak kettő testvére volt, egyikünknek az egyik, másikunknak a másik lett a kereszt szülője.


Szüleink elváltak, és miután anyukám meghalt, az énkereszt szülőm semmit nem foglalkozott velem, de a tesóm keresztszülői meg mindkedtőnkkel.


Ma már nagyon ritka az, hogy a gyerek még kiskorúsága idején elveszti mindkét vérszerinti szülőjét, és a kereszt szülőnek “működésbe kell lépnie”.

Ha mégis megtörténik, akkor valaki nem azért fog segíteni, mert ő keresztelte meg a gyereket, illetve ha valaki annyira segíteni akar, akkor annak ellenére is megteszi, hogy mondjuk nem ő a keresztszülő.


Nekem is az a véleményem hogy ma az már inkább csak egy divat esemény, szép képek a Facebookra, meglehet mutatni hogy kiöltöztünk, nagyon szép család vagyunk.

2022. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha lesz gyerekünk nem lesz megkeresztelve, bár a család szeretné. Ha lenne, húgom és a férjem húga lenne a keresztanya, de mivel ők nagynénik lesznek és nem vagyunk vallàsosak, nem látom értelmét. Én már nagynéni vagyok, ennél nagyobb pluszt számomra nem adna a kereszanyasàg. Barátaink, akiket felkérnénk nincsenek. Ha lenne olyan baráti pár, akkor én igen, tartanék csak ezért keresztelőt, még ha a vallás nem érdekel. Meg lehet kövezni. 😃 Azt azért hozzátenném h tízből kilenc pár templomi esküvőt és keresztelőt sem a hit miatt tart. Úgyhogy hajrá.
2022. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!