Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a férjem nem akarja a kötelező köröket megcsinálni a gyerekek körül?

Figyelt kérdés

A férjem is foglalkozik a gyerekekkel, játszik velük, leviszi őket a játszótérre, ellátja ő is a háztartási munkákat. Nem az van, hogy semmit nem csinál, de nyilván én csinálom ezeket nagyobb százalékban, mivel többet vagyok itthon. Férjem elmegy reggel fél 7-kor és este 7-re ér haza. Így én viszem reggel a gyerekeket bölcsibe, oviba 7.20-ra, hogy én is beérjek 8-ra. Délután 16 órára megyek a gyerekekért, negyed 5-re otthon is vagyunk.

A problémám, hogy férjem nem hajlandó fürdetni a gyerekeket és altatni sem. Amikor még itthon voltam gyed-en akkor természetes volt számomra, hogy én csinálom és nem a férjemet ugráltatom, amikor épphogy hazaért, viszont már én is dolgozok. A fürdetéssel még nem is lenne gond, mert hamar meg van, viszont altatás szörnyű. Nagyon nehezen alszanak el a gyerekeink este 10 után. Hiába meg van a rituálé, próbáltam már őket hamarabb/később letenni, félhomályban/sötétben, mesével vagy anélkül, de 10-nél hamarabb nem alszanak. Ezen az sem segít, hogy a bölcsiben, oviban még alszanak délután. Sokszor volt, hogy én hamarabb elaludtam mint a gyerekek és arra ébredtem, hogy kijöttek az ágyból és játszani kezdtek.

A lényeg, hogy én is fáradt vagyok már mivel így későn fekszek le, reggel pedig kelni kell, hogy összekészítsem a gyerekeket és beérjünk időben. Férjemnek már mondtam, hogy legyen szíves bevállalni legalább heti 1-2 altatást, de nem, 10 perc után kijön a szobájukból, hogy nem alszanak ő pedig nem fog mellettük ülni, inkább megy aludni mert ő is fáradt. Csináljam én, mert én jobb vagyok. Csak ugye így a gyerekek is megszokták, hogy én fürdetem, altatom őket és még hétvégén is én csinálom ezeket. Tényleg nekem kell, mert én vagyok az anyjuk és nekem ez "jobban megy"?


2022. jún. 25. 11:49
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Lehet ha nagyobbak lesznek megoldódik, hogy elalszanak egyedül, de egyenlőre nálunk ez nem működik.

Nem várom, hogy minden terhet levegyen a vállamról és ez nincs is. Mint írtam, még így is én végzem a nagyobb részét a feladatoknak, hogy ő is végzi a házimunkákat. Például én főzök, mosogatok, ő porszívóz és berakja a mosást. De hétköznap én csinálom 100%-ban a gyerekek körüli teendőket, mert én hozom-viszem őket, délután én vagyok velük egyedül este 7-ig, majd ugye én fürdetek, altatok. Hétvégén is ezek a dolgok mind az enyémek, csak akkor férjem játszik velük 1-2 órát vagy lemennek a játszóra.

2022. jún. 25. 12:50
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Ugye nem komoly, hogy ide 17 éves fiúk is írogatnak és tanácsot osztogatnak gyerekvállalás témában? :D
2022. jún. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Drakula ***** válasza:
70%

12-es

Képzeld vannak akik 17 évesen nem a pUn€i után szaladgálnak hanem az anyuknak segitenek ha kell.

2022. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Drakula ***** válasza:
77%
Mért van az hogy egyesek azt hiszik sikertelen leszek ha 17 évesen segitek az anyámnak ahelyet hogy csajozok? Arra rá érek 20-25 évesen is.
2022. jún. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
És leültetek azt megbeszélni: Figyi Pisti, nem fair, hogy én altatok minden este, látod, h nehezen megy, amúgy is fáradt vagyok. Osszuk be egyik nap én, másik nap te. Mit szólsz? Amikor te altatsz, én takarítom el a vacsi maradékát.
2022. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Ha altatni nem akar, legyen az övé fixen az összes fürdetés legalább. Az altatás racionalizáld! Szánj rá két hetet, ha nem is most nyáron, de augusztus végén legkésőbb. Fürdés után egy mese, pisilés, villanyoltás, alvás. Az elején figyeled őket, ha beszélgetnek, felkelnek, benyitsz, csöndet parancsolsz, nincs villanyfelkapcsolás. A lényeg, hogy akármilyen későn alszanak el, reggel normál időben kelnek, sőt, akár előbb is, akármilyen nehéz kihúzni őket az ágyból. A délutáni alvás soha ne legyen hosszabb, vagy későbbi, mint az oviban. Egy pár nap szörnyű lesz, nyűgösek lesznek, te meg fáradt és ideges, de ha kitartóan csinálod, be fog állni. Az altatásról tehát mielőbb le kell szoktatni őket, és egy normál alvási rendet kalakítani, mert ezt így nem fogod tudni csinálni évekig. A férjednek meg megmondhatod, hogy ha nem segít be, akkor tönkre fogsz menni, és a házasságotok is.
2022. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Mi is dolgozunk mindketten, 2 éves gyerek.


A férjem fürdet, és a szabad napokon is megosztjuk az altatást meg a fürdetést.


Én is leülnék vele beszélni, szabadnapján, nem munkanapon.

2022. jún. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!