Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyereket terveztél,...

Három gyereket terveztél, mégis a 2. után nem vállaltál már többet. Miért?

Figyelt kérdés
2022. jún. 29. 00:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nem
2022. jún. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Mi nagyon szerettünk volna harmadikat. A második 2020 januárban született, márciusban berobbant a korona vírus járvány. Utánna jött a háború, plusz a közvetlen környezetben is azt vettük észre, hogy az emberek teljesen megváltoztak, mind irigy, pletykás, rosszindulatú. Szóval ilyen helyzetben úgy döntöttünk hogy nem. Bár én titokban abban reménykedek, hogy pár év múlva még hátha 😊
2022. jún. 29. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem fért bele az időnkbe. Főleg a logisztika. Munka, iskola, ovi, edzések stb. Nem bántam meg, hogy végül nem lett harmadik, pedig kacérkodtam a gondolattal, főleg mert a második egy álom nyugodt baba volt. De sokszor így is úgy éreztem, hogy szétszakadok.
2022. jún. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Emver tervez ,Isten végez.Millio oka lehet annak,hogy az ember végül lemond a gyerekről.Mi nagyon sokáig gondolkoztunk a 3. gyereken.Végül bele mentünk,vetélés lett a vége.Ez nekem egy jel és egyáltalán nem tudom elképzelni magunkat 3 gyerekkel.Ki találtam magamnak egy hivatást,azt szeretném csinálni,ha ovis lesz a lányom.Pici mellett fel kéne adnom.Van két kutyánk is,ők nekünk olyanok mint a gyerekek.Így bőven jó,ahogy van.Ráadásul 3 szoba van.A nagyobb külön van már,de ha a lányom is nagyobb lesz,neki is lesz saját szobája.Ez így bőven jó.Szóval rengeteg minden változhat,ami miatt az ember azt mondja,hogy jobb ,hogy így alakult.
2022. jún. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Mintha magamat olvastam az irigykedès nèlkül a 2.-nál



A 2. 2020 februàrbans tületett.

Berobbant a minden, munkahelyváltádok, èn nem tudok oda visszamenni, ahol voltam.


Ilyenkorra azt gondoltuk, hogy az ingatlanlufii kipukkad, bár tehermentes a házunk, de a külső szigetelés és a tetőcsere jelenleg tőbbe kerülne, mint amennyibe a hàz belső teljes felújîtással volt 2017-ben.

Akkor csaj a tetőre 3-4 milliót mondott a szakember..

Erre most 10-et.


Igaz a ház ára is a jelenlegi àllapotában több mint dupláját éri,( vagyis jelenleg annyiért futnak)

De mi lakni akarunk nem eladni


Szóval még egy picit dilemmázunk, emiatt nem dolgozom mèg.

Szerintem beleférne a 3., férjemm

inkább tart tőle,

2022. jún. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szerettünk volna minimum hármat, de inkább négyet, és ezt még az első születése után is tartottuk. Amikor viszont megszületett a második, annyira nehéz lett a kettővel, hogy úgy döntöttünk, elhalasztjuk ezt a témát addig, amíg mindkettő iskolás nem lesz.

Most kiskamaszok, már szívesen babáznék újra de nem fogok. A lakás miatt. Most tudtunk olyat venni, ahol van külön szobájuk, még egy gyerek viszont nem fér be. Elengedtük, ez van.

2022. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem, hogy a 3 nekem sok lenne. 2,5 év van a lányaim között, a második terhességet sem tudtam már úgy élvezni, mint az elsőt (érthető okokból), és a babázás is sokkal nehezebb volt egy dackorszakos totyogós mellett. Ennél meg csak kisebb korkülönbséggel akarnám bevállalni a harmadikat, hogy korban még relatíve közel legyen egymással a legnagyobb és legkisebb, hogy még kábé egy korosztály lehessenek és a közös programokat mindannyian tudják élvezni, ne az legyen, hogy az egyikkel megyünk vidámparkba, a másik meg csak sír mert nem tud semmit se csinálni ott. Nekem viszont már nagyon kell a pihenés, az évek óta tartó folyamatos terhesség-szoptatás-terhesség (átfedve szoptatással)-szoptatás állapot nagyon megterhelt fizikailag és lelkileg is, szeretnék már kicsit szabadulni ebből a mókuskerékből.

Plusz anyagilag sem mindegy, hogy 2 gyereknek kell külön szoba, 2 gyerekre elég nagy autó van, 2 gyereknek fizeted a nyaralást, 2 gyereket küldesz egyetemre és 2 gyereknek alapozod meg a jövőjét, vagy 3-nak.

2022. jún. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Terhességi magasvérnyomás mindkettőnél, folyamatos toxémia gyanú, kevés magzatvíz, méhen belüli növekedés elmaradás, IUGR babák. És persze óriási stressz a 3. trimeszterben, hogy nehogy valami baj legyen így, legyen már vége. Hálisten mindkettő egészséges mindennek ellenére, a 38. hétig sikerült őket elvinni. Már nagyok, 7 és 3,5 évesek. Az első után a másodikat azért mertük vállalni, mert az ilyen gondok gyakran egyszeriek, ha ugyanaz az apa, nem ismétlődik. Hát, nálunk sajnos ez nem jött be. Félek, hogy harmadjára nem lenne ekkora szerencsém és kialakulna egy durvább toxémia vagy hellp szindróma, annak meg lehetnek súlyos következményei, mindkettőnkre nézve. Szóval én a második terhesség végén eldöntöttem, hogy ebből elég volt, nem csinálom többet, örülök a 2 egészséges gyerekemnek és nem rizikózok.
2022. jún. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem vállaltunk, örülök,hogy nem tettük.


Nekem a 2.terhesség maga volt a pokol. Akkor úgy éreztem, hiába szerettünk volna harmadikat, az én testem nem bírná ki ezt mégegyszer. A folyamatos éjszakázásokról nem is beszélve. Fogzás, szoptatás... nem hiányzik.

Emellett a figyelem. 2 fele oszlik, sokszor így sincs annyi időm rájuk, mint szeretném/szeretnék. Hatha lenne harmadik.

Két kezem van. Egyikkel ezt a gyereket fogom, masikkal azt. Elképzelni nem tudom, hogy sétálnék 3 gyerekkel egyedül.

Emellett a pénz is elég nagy érv. Amilyen drágulás van, "öröm lesz" a kettőt is felnevelni.


Ja és utolsó sorban, a környezetünkben lett pár 3 vagy több gyereket család. Anyuka zombi, kikészül, nincs énidő... nekem sok segítségem nincs. Nem akarok én is így végezni. Meg már maga az ekkora család látvanya sem késztet erre.


Pedig mind a ketten nagy családot akartunk, 3 gyerekkel boldogsággal..

2022. jún. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
3-at terveztünk, de a 2. Aspergeres, most már rendben van, de az elején még nem látszódott és közben meg elment az idő, most már vállalnám a harmadikat, de 45 évesen már nem fogom, úgyhogy erről ennyit sajnos.
2022. jún. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!