Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Önzőség lenne, ha örökbe...

Önzőség lenne, ha örökbe szeretnék a jövőben fogadni gyermeket úgy, hogy nekem lehetne saját is?

Figyelt kérdés
Úgy vagyok vele , hogy mai világban minek+ életet világra hozni, viszont az otthonokban csomó gyerek van akik árvák és az ő életüket szebbé lehetne tenni az örökbefogadással. Nem tudom nem -e lenne önzés olyannokkal szemben akiknek nem lehet saját gyerekük.

2022. júl. 10. 14:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem nagyon álom világban élsz.
2022. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem teljesen más kötődés tud kialakulni akkor, ha én vagyok a gyereken szülőanyja. Persze nem tudom a másik oldalt, biztos sikerülne ott is egy szoros köteléket kialakítani, de én ezt érzem. Viszont nem önző dolog szerintem, bár ezesetven én már nem kisbabát, inkább egy oviskorú gyermeket fogadnék örökbe.
2022. júl. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%
Nem lenne önzőség, hajrá.
2022. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
71%
De mért használod az önzőség szót?
2022. júl. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%

Ha felmerül a kérdés, hogy önzőség-e olyanokkal szemben, akiknek nem lehet, akkor ugye tudod a választ, hogy vannak elegen, akik "megmentik" őket?😉

Nem önzőség, ha mondjuk egy egy értelmi sérült 10 éves roma kisfiút szeretnél örökbe fogadni. Na, értük nem áll sorba senki, de valahogy úgy érzem, te nem rá gondoltál, inkább egy egészséges fehér csecsemőre.

Ahhoz először szerezz egy férjet, aki támogatja az ötletet (lehetőleg sterilt, mert ha neki lehet gyereke, akkor sajátot fog akarni, ha egyáltalán akar.) Azután végezzétek el a tanfolyamot, és várjatok 8-10 évet, hátha ajánlanak valakit. Garantálom, félidőnél elfogy a lelkesedés.

2022. júl. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Mindegy számomra a nemzetiség
2022. júl. 10. 15:08
 7/34 anonim ***** válasza:
78%

Nem önzőség (ugyan miért lenne az, kivel szemben? Jobb szót nem találtál?), de az örökbefogadás olyas valami, amihez fel kell nőni, meg kell érni, és ha azzal az indokkal állítasz be a TEGYESZhez, hogy te jobbá tennéd egy gyerek életét, akkor ne csodálkozz, ha alkalmatlannak nyilvánítanak.

Az örökbefogadott gyerek a saját gyereked lesz, nem azért vállalod, hogy jobbá tedd az életét.

Ha úgy hozná az élet, emlékezz rá hogy ne említsd meg majd a pszichológiai vizsgálaton.

2022. júl. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem önzés egyáltalán, sőt! Az emberek általában sajátot akarnak, te pedig esélyt adnál egy "idegen" gyereknek. De úgy tudom, csak házasságban élők fogadhatnak örökbe.
2022. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
90%

Én valahol önzőségnek tartom. Az itthon nevelőintézetekben ugyanis nincs "csomó" árva gyerek, aki szülőkre vár, az ott élő gyerekek 90%-a nem örökbefogadható, mert nem mondanak le róluk a szüleik, csak hagyják őket ott senyvedni, mert olyan putriban laknak, ahova nem vihetik haza.


Akinek tényleg nem lehet gyereke, az meg éveket vár örökbefogadható gyerekre.


Persze, ha neked megfelel egy 4-5 éves tiszta roma gyerek, aki senkinek "nem kell", akkor oké.

2022. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%

7-esnek igaza van. Az örökbefogadás első szabálya, hogy te nem "megmenteni" akarsz gyereket. Amíg így gondolkozol, nem fognak alkalmasnak nyilvánítani.

Én nem tartom önzőségnek, de babát csak meddő pároknak addig, akiknek más módon nem lehet.

2022. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!