Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek a pesti/budai gyerekek...

Ezek a pesti/budai gyerekek miért ennyire lenézőek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 11. 10:30
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
78%
Valami gond lesz veled, kérdező, ha úgy érzed, hogy mindenki veletek foglalkozik.
2022. júl. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
71%
Nem találkoztam a jelenséggel, hogy valaki azért lenne lenéző, mert fővárosi. Pláne, hogy annyira nem dicsőség ott élni, akkor mar inkább a kertvárosi medencés hazban élőknek kéne beképzeltnek lenniük. De mindkettőből van ilyen is, olyan is. Amilyen a szülő, kb. olyan a gyerek is.
2022. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
21%
A pestiek eleve lenezoek, tisztelet a kivetelnek. Hanyok, mikor kozlik, hogy videki. Aki nem pesti az videki. 🤮
2022. júl. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem csak belelátod ezt. Gyerekként vidéken éltem, rólam is sugdolóztak, egyszer a hajamat is felgyújtották, csak mert göndör. Vidéken! A gyerekek sehol sem szentek. Mindenhol vannak tehetősek és szegényebbek, nemcsak Budapesten.


És ha már vidéknél tartunk, sokszor tapasztaltuk, mennyivel bunkóbbak ott, mint a fővárosban. Parkolásnál pusztulat, mit művelnek, mikor meg eljönnek hozzánk a rokonok, ismerősök, folyton azt nézik, milyen hülyén vannak felöltözve random emberek. Ők percekig lamentálnak rajta, miközben én észre sem veszem, mit vett fel a másik.

2022. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon más ami a valóságban zajlik. A pestieket egyáltalán nem érdeklik a vidékiek. Én pesti vagyok, de le se tojom ki honnan jön. Ellenben azt látom, hogy a vidékieknek nagy becsípődés, hogy nem pestiek és hogy a pestiek lenézik őket. Amúgy a non plusz ultrák azok a budaiak, mert azok még a pestieket is lenézik😂. De ez tényleg csak a fejekben létezik, nincs ilyenről szó. Az, hogy más kicsit a kultúra, meg a szokások meg a viselkedés az teljesen normális, meg kell szokni. Nekem pl a budaiak furák voltak, meg kellett szoknom őket, de ma már inkább budai mentalitásúnak érzem magam, mint pestinek, pedig pesti vagyok és pesten lakom, szóval egyáltalán nem lehet általánosítani.
2022. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
89%

Ez van, amikor a saját kisebbségi érzésed miatt mindenki szar alak...

Én vidéki vagyok (Zala), soha nem éreztem ilyent, akkor sem, amikor kicsi gyerekkel fent éltünk pár évig Budán.

2022. júl. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
Én is zalai vagyok. 2 éve költöztünk a 2. kerület belvárosi részére. 2 gyermekünk vam, a nagyobbik már iskolás. Nem tapasztaltam a jelenséget, nem is tudom, hogy kinek a szülője hol nőtt fel, és a gyerekeken sem érzem, hogy sznobok lennének.
2022. júl. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%
Falun nőttem fel, nekem meg inkàbb az a tapasztaltom, hogy ott imàdnak az emberek màsokkal foglalkozni, de sokak ilyen igazi gusztustalan stílusban. Budapesten sokszor azt se tudod kicsoda a szomszédod, nem foglalkoznak az emberrel, amúgy is sok az odaköltöző, nem hat ez màr meg senkit.
2022. júl. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
87%
Talán mert aki nem pesti az tényleg vidéknek számít mert nem főváros... de a vidéki számomra nem szitokszó,amúgy hidd el a pesti luxusautós a pesti gyaloglót is lenézi, ez attól függ hogy nevelték a szülei, nem azon hogy pesti.
2022. júl. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
29%

Mi a kérdés?

Amúgy nekem az volt mindig is a tapasztalatom, hogy a budapestiek nem látnak túl Bp határán. (Tisztelet a kivételnek) Voltak pesti, budai évfolyamtársaim (Pécs), és minden, de minden csakis Pesten létezett. Két évig laktam Londonban, ott is, a pestiek nem értették, hova a jó fenébe vonatozom én még, miután leszálltam a repcsivel Magyarországon. Mert ugye Pesten kívül nincsenek települések...

2022. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!