Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béremelés TGYÁS, GYED alatt?

Béremelés TGYÁS, GYED alatt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2008. októberében született, januárra várjuk a kistesót. A cégnél, ahol dolgozom 2009-ben és 2010-ben is volt béremelés. Most gyed lejárta után (október 22.) visszamegyek állományba és dec. 7-ig a tgyás kezdetéig szabadságon leszek. Kérdésem, hogy ebben az esetben jár e nekem a béremelés? Azt tudom, hogy a munkavállaló köteles a gyed-ről/gyesről visszatérő kismamák bérét is felemelni, ha visszamegy dolgozni, de ha "csak" szabira megyek vissza akkor is emelnie kell? Vagy ebben az esetben nem, csak ha ténylegesen munkába állok? Köszönöm!
2010. szept. 21. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
én 1 év után mentem vissza, kivettem először a felhalmozott szabimat és már a szabi első napjától megkaptam a kötelező mértékű béremelést. (Azonos munkakörben amit mások megkaptak, azt Neked is meg kell adniuk.)
2010. szept. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Természetesen megkapod az emelést! Semmi különbség nincs a szabadságon levő és dolgozó alkalmazottak között! Én is visszamentem dolgozni és szabadságra a két gyerek között, s mindent megkaptam, ami megilletett. Most ismét szabadságon vagyok, s hamarosan munkába állok. Bár béremelést nem kaptunk, de az évek során előléptem (rendőr főhadnagyból százados).
2010. szept. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Amikor a szabidat töltöd már az új, emelt bér szerint kell, hogy kapd a pénzedet. Viszont a következő tgyásod, gyeded számfejtésénél ez az emelt bér nem fog játszani, mert mivel nem mentél vissza a két gyerek között legalább 180 bérezett napra, így a korábbi ellátásod (gyed) alapja lesz az új ellátás(ok) alapja(i) (tgyás, gyed), azzal, hogy ebben az esetben a tgyásnak is van maximuma.

2010. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én úgy tudtam, hogy a Tgyás, Gyed alapja a szerződés szerinti bérem lesz, mivel más jövedelmem nem volt? Most akkor mégsem? De a szabimat már emelt bérrel fizetik ki igaz? Kb. 30 nap szabit kell kivennem. Köszönöm!
2010. szept. 21. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:

azért nem a szerződés szerinti béred lesz a köv. tgyás /gyed alapja, mert nem lesz meg a 180 bérezett napod a szülést megelőző év elejétől számítva. Bérezett napnak pedig csak az számít ha dolgozol vagy szabin vagy!

Nekem ezért kellett visszamennem a következő gyerek előtt dolgoznom, mert tavalyról csak 78 napom volt! Így szerencsére újra a magas bérem lesz a tgyás/gyed alapja.

2010. szept. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Viszont most találtam ezt: "A kistestvér után járó GYED számításánál viszont, ha a GYED/GYES folyósítása alatt születik meg a baba, akkor vizsgálni kell, hogy nagyobb részben miért nem volt meg a 180 napi jövedelem.


* Ha azért, mert a kismama az irányadó időszakban táppénzben, TGYÁS-ban vagy GYED-ben részesült, akkor a GYED-nél az előző ellátás alapja lesz a következő GYED alapja is.

* Ha viszont a kismamának azért nincs 180 napi rendszeres jövedelme, mert javarészt GYES-ben részesült, akkor az új GYED alapja a minimálbér lesz (kivéve, ha a tényleges vagy a szerződés szerinti jövedelem kevesebb, mint a mindenkori minimálbér, ebben az esetben a GYED alapja a kevesebb összeg lesz)



Megfontolandó a GYED vagy GYES folyósítása alatti újabb terhességkor a táppénz (betegszabadság) igénybe vétele, mert ha a kismamának kizárólag ez lesz a figyelembe vehető jövedelme a második baba születésekor, nem mindegy, hogy a szerződés szerinti jövedelme vagy a betegszabadság lesz a következő ellátások alapja, mely a szerződés szerinti jövedelem 70%-át fogja jelenteni ekkor."

Ezek szerint mivel azért nem dolgoztam, mert gyeden voltam emellett meg ugye nem lehet, így a következő gyedemet, tgyásomat is a szerződés szerinti béremmel kell számolni. Szerinted? ÁÁááááá, kezd belefájdulni a fejem ebbe az egészbe, így vállaljon valaki gyerkőcöt, na mindegy ezen már nem kell gondolkoznom, meg nem is ez a lényeg, a lényeg, hogy itt van a pocakban, és egészséges legyen, ha szülés napjáig mennék vissza dolgozni, már akkor sem lenne meg a 180 napom, meg egyébként is Levi október 21-én lesz kétéves, még gyeden vagyok, ezt meg nem mondanám le. Szép napot!

2010. szept. 21. 14:27
 7/8 anonim ***** válasza:

én ennyire nem merültem bele, egy multi cég TB ügyintézőjének szaktudása szerint döntöttem a visszamenetel mellett, Ő is tudta, hogy GYEDen voltam az elsővel és nekem egyértelműen azt mondta, hogy ha nem megyek vissza, hogy meglegyen a 180 napom, akkor a minimálbér kétszerese lesz a kövi tgyásom/gyedem alapja. Az meg jóval kevesebb mint a bruttó bérem. Miért nem kéred ki a céged TB ügyintézőjének véleményét?

És igen, rohadt nagy szemétségnek tartom, hogy azért mert a gyerek születése előtt inkább egzisztenciát teremtettem, nyelveket tanultam, diplomáztam és jó bérem lett, még nekem kel szívnom, mert 2 éven belül szülök 2 gyereket..:S:S:S bezzeg én is választhatnám a segélyből való megélést - ha idióta lennék... borzasztó ez a rendszer úgy ahogy van. Aki dolgozik és tolja a sok adót a közösbe, annak semmi sem jár pluszban...


ááá... mind1, csak morgok egyet:))))


kellemes babázást, Ti sem vártatok sokat a következővel! :)))

2010. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Magad is idézted az esetedben helyes választ:

Ha azért (nincs 180 napod), mert a kismama az irányadó időszakban táppénzben, TGYÁS-ban vagy GYED-ben részesült, akkor a GYED-nél az előző ellátás alapja lesz a következő GYED alapja is.


Magyarán neked a vizsgált 180 napban javarészt gyed-ed volt, ezért a következő tgyás és gyed alapja a régi béred lesz.

Ennyi. Mindent jól elgondoltál: kiveheted a szabikat (az emelt bért kapod rá már) és aztán elmehetsz tgyásra és gyedre ismét, ezeket a régi béred után kapod.

2010. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!