Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki súlyos, gyógyíthatatlan, de nem halálos betegséggel gyermeket vállal?

Figyelt kérdés
Az anya sclerosis multiplexben szenved, a diagnózis után vállaltak még egy kisbabát.
2022. júl. 14. 07:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha az SM nem orokolheto (nem olvastam utana), megbeszeltek a szulok es mindket fel vallalja azt, amivel a gyerek felnevelesehez hozza tud jarulni (anya kihordani,apa ellatni), akkor szerintem ez az o maganugyuk, dontesuk, amit illik tiszteletben tartani.
2022. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy a legteljesebb magánügye.
2022. júl. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Az SM betegség nem örökölhető, de a hajlam igen.


Mindenkinek magánügye hogyan - milyen körülmények mellett / körülményekre vállal, vagy nem vállal.

2022. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
90%
En ismerek egy nagyon kedves srácot ahol neki van SM és két fia van, szerintem maganugyuk
2022. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Régen kórházban dolgoztam, ott volt egy lány akinek súlyos maj vagy veseelegtelensege volt, nem emlékszem pontosan, figyelmeztették, hogy belehalhat a terhessegbe.

Terhes lett, egészséges kisbabát hozott a világra, pár órával a szülés utan meghalt. 23 éves volt.

Én rohadtul megértem. Én is biztos abban bíztam volna, hogy sikerülni fog, megmaradunk mindketten.

Aki nem volt ilyen helyzetben az nem tudja ezt megerteni.

2022. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%

5!


Hát őt mondjuk én nem értem meg. Konkrétan tudatosan vállalt egy félárva gyereket -már ha apja volt egyáltalán- akinek egész életében lelki teher lesz, hogy az anyja miatta halt meg.

2022. júl. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Vagy gondolhatja azt is, hogy oylan értékes az elete, hogy az anyja a sajátját is szívesen kockáztatta érte.
2022. júl. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%

7!


Hja, azzal létezni könnyebb, ugye?

2022. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
23%

Nem ,nem tudom hogy könnyebb-e így vagy úgy létezni.

Lehet hogy az egész földi élet egy faszsag, és mi a francnak szenvedni meg terheket hordozni meg elviselni a sok nehézséget, ha az ember nem lehet gazdag jómódú egészséges fiatal szülők gyereke, az ezzel járó kenyelemmel és elvezetekkel.

2022. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Magánügy természetesen. De vélemény azért lehet.

Az anya egyébként még nem mozgásképtelen, de egyre nehezebben jár, már le is van százalékolva. Az apa hihetetlen mennyit tesz a családért, ritka az ilyen.

A nagyobbik gyerek ovis.

Nem vállalásosak, de nagyon spirituálisan gondolkodnak.


Az apa meg fog küzdeni mindennel, ez biztos, a legnagyobb aggalyom az lenne, hogy öröklődik a hajlam a betegségre.

2022. júl. 14. 09:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!