Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha...

Mi a véleményed arról, ha valaki súlyos, gyógyíthatatlan, de nem halálos betegséggel gyermeket vállal?

Figyelt kérdés
Az anya sclerosis multiplexben szenved, a diagnózis után vállaltak még egy kisbabát.
2022. júl. 14. 07:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%

"Magánügy természetesen. De vélemény azért lehet."

Persze, lehet. De miért is tárod a nyilvánosság felé? Kit érdekel a te véleményed? Mint ahogy az enyém sem fontos.

A család döntése és következménye. Hacsak nem neked kell eltartanod őket, nincs beleszólasod.

A véleményről még egy igaz mondás. [link]

2022. júl. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
60%

Persze hogy lehet velemenyed de az kit erdekel?

Tudod, van a mondás, a vélemény olyan mint a se***lyuk, mindenkinek van de senkit nem érdekel.

2022. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Na 11es megelozott, valóban igy pontos 😂
2022. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Na, akkor én is nyilvánosság elé tárom a magánvéleményemet. :-)


Nos, második babát nem vállaltam volna. Egy eszerint van, ő óvodás, az ő fogantatásakor még nem is tudott erről a betegségéről az anya. Én a helyükben örülnék ennek az egynek (pedig alapesetben abszolút pártolnám, hogy testvére legyen a gyereknek).

Látod az anya már le van százalékolva. Mire a nagyobbik elvégzi az általános iskolát, a kisebbik meg alig kezdi el, az anya már valószínűleg ágyhoz kötött lesz és állandó ápolásra szorul.


Ismerek ilyen családot, sajnos. Egy volt kolléganőm édesapja volt SM-es. Egyszer elmesélte, hogy kisgyerekkorában lett rokkantnyugdíjas az apja, utána fokozatosan romlott az állapota. Ő egyedüli gyerek volt. Már bőven középkorú volt, családot alapított, fia már kb. egyetemre járt, mikor meghalt az apja. Az utolsó 6 évben már pelenkázták. Az élete arról szólt, hogy munka után rohant a szülei házához, hogy segítsen anyjának, aki reggeltől délutánig az apával volt. Este együtt megfürdették az apját, utána ment haza a saját családjához. Természetesen a férjére maximálisan számíthatott az otthoni házimunkában, különben nem működött volna ez. De még egy nyaralást is komplikált volt megszervezniük, hogy akkor mondjuk egy hétig nonstop az anyjának kell mindent megcsinálnia. Azért egy felnőtt, mozgásképtelen embert emelgetni, húzni-vonni nagyon nehéz. És mindez nem 1-2 éven át, hanem 20-30 éven át tartott.

Szóval esélyes, hogy nemcsak a házastárs, de még a gyerekek életét is ez fogja meghatározni. Arról meg ne is beszéljünk, ha netán valamelyikükön kijön a betegség.

2022. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
14 lehet pont azért akart testvért a gyerekének, hogy legalább legyen valakije a halála után...
2022. júl. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#14 nekem 4 nagyszulombol vegul 3 szorult gondozasra idos koraban, sosem tudhatod h mit dob a gep! A kulonbseg az h ok elore tudjak es kalkulalnak vele es ezzel egyutt is vallaljak.
2022. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

16. Idős korára.


Itt az anya 35 év körül van, és időnként már bottal jár. 5-6 éve még semmi baja sem volt.

Ilyen rohamos állapot romlás mellett ő nem idős, hanem kb 40 éves korára fog gondozásra szorulni.

2022. júl. 14. 20:50
 18/20 anonim ***** válasza:

Apámnak volt egy SM barátja. Mikor kb általános iskolás voltam, akkor lett tolószékes (akkor kb 5 éve diagnosztizálhatták), és összesen a diagnózis után 25 évet élt, de akkoriban közel sem voltak ilyen jó terápiák. A padödős csaj már mióta tolószékes, és stagnál az állapota.

Ettől függetlenül ha én lennék a házaspár helyében, én nem vállaltam volna. De ha ők nem érzik problémának, hogy a gyerekek kb 25 éves korától apuka marad csak, akkor náluk nyilván nem probléma, hogy vállalták. Örökölni meg annyi szart örökölhetnek, ez alapján senki ne vállaljon. Olyan ismerősöm is van (2 is), ahol agydadanatos férj mellett vállalta be a feleség a gyereket, kb fél évvel a szülés után halt meg mindkét apuka. Hát ez sem ideális, én nem vállaltam volna, de azoknak az anyukáknak azok a gyerekek hatalmas kincsek.

2022. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
13 éve vagyok SM beteg, az volt ennyi idő alatt a legkomolyabb tünetem, hogy néhányszor megszédültem. A kezelőorvosom szerint ez a betegség olyan könnyen kezelhető mint a magas vérnyomás. Úgy tudom a nőknek még jót is tud tenni a szülés. Ha relapszáló - remmitáló sm van az illetőnek, akkor lehet, hogy gyakorlatilag harminc - negyven év múlva sem lesz komoly beteg. Hatvan - hetven évesek is vígan tudnak, gyakorlatilag gondtalan életet élni.
2022. júl. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Mondjuk ha 35 évesen ilyen, akkor lehet, hogy az progresszív kórforma és nem RRSM, pláne nem jóindulatú.
2022. júl. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!