Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan és honnnan merítsek...

Hogyan és honnnan merítsek erőt a gyerekeim felneveléséhez és a munkám elvégzéséhez?

Figyelt kérdés

A férjem megcsalt. Ő maradt a házban, én meg elköltöztem a gyerekekkel. A kicsit bölcsibe adtam, visszamentem dolgozni.


Facebookon osztogatják a mémeket, hogy "A nő olyan mint a tornádó, visz házat, kocsit, mindent", aztán a való életben meg a nők húzzák a rövidebbet 99%-ban: oda a karrier, ők nevelik a gyerekeket, nem a férfiak várják reszketve a gyerektartást.


A munkahelyemen cs eszegetnek, hogy sokat hibázok és hiányzok, és a legtöbb szabadságomat nem osztom be arányosan, hanem nyárra és a szünetekben veszem ki.

A gyerekeimhez a szülés után percekkel már érzelmileg kötődtem, nagyon szerettem őket, imádtam az anyaságot, jól éreztem magam, hogy szeretnek a gyerekeim, hogyha akárcsak egy kindertojással vagy saját magammal meg tudtam őket lepni, ha mosolyogni, nevetni láttam őket, ha mosolyt tudtam csalni az arcukra. Most meg egyre inkább tehernek érzem őket, koloncnak. A kicsi rosszul viseli a bölcsit, minden reggel sír, és sokszor sír miattam. Egyre többször borulok ki, egyre többet sírok. Most is kötődök hozzájuk, ha nincsemek velem, akkor hiányoznak, de úgy odaadnám őket az apjuknak, hogy "Tessék itt van, neveld őket!", mint a huzat, és megszabadulnék egy csomó tehertől. De ez neki nem lenne teher, mert vagy az új nő, vagy az anyósom nevelné őket, amit nem szeretnék.


Most majd meg fogom kapni, hogy rossz anya vagyok, mert nem is szeretem a gyerekeimet, de az az igazság, hogy nem tudom, hogx szeretem-e őket.


Hányni tudnék mindenkitől, sokszor olyanokat gondolok, hogy rajtam röhögnek ismeretlen emberek, és már az is nehezemre esik, hogy emberek közé menjek. Nagyon lezártam mindenki felé éppen ezért, és nem is önthetem ki senkinek sem a szívem teljesen, mindig meg kell válogatnom a szavaimat, hogy ne legyek támadható, és már nem is bízok senkiben.


Pszichológus még nem opció, tervben van, de most nem vagyok olyam helyzetbe, hogy havi szinten legyen fölösleges 40 000 forintom pszichológusra, a hitelt és a kölcsönt fizetem.


2022. júl. 16. 16:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
75%

Én a szakítás után (nem voltunk házasok) anyaotthonba kellett, hogy menjek a gyerekemmel. Onnan jártam dolgozni és kb senki nem tudott róla.

De még akkor sem éreztem soha tehernek a gyerekem.

Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed, de számomra a fiam mindig egy motiváció volt arra, hogy többet érjek el és példát mutassak neki. Akkor is mikor a legrosszabb volt minden más körülöttem. Eltelt 7 év, lett 2 diplomám, jó munkám és elegendő félretett pénzem.

Próbálj célokat kitűzni magad elé. Vagy csak gondolj arra, hogy ennél rosszabb már nem lehet.

Valamilyen motivációt kell találnod, hogy ki tudj lábalni ebből a lelki állapotból.

2022. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Jó, kösz hogy leírtad, ezzel miben segítettél?
2022. júl. 17. 14:23
 23/23 anonim ***** válasza:
91%
Hogy találj magadnak valamit, ami motivál. Mert az egyáltalán nem jó dolog, hogy így érzel.
2022. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!