Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a lányom...

Mit tegyek, hogyha a lányom ingyen cselédnek néz? (nem kérek érte fizettséget, nem a pénzről van szó)

Figyelt kérdés

4 gyerekem van, ebből 3 még itthon lakik. A legidősebb lányomnak van egy kislánya, és hamarosan megszületik a második unokám is.


46 éves vagyok, még sehol nincs a nyugdíj. Hétköznap 4x dolgozok 8 órát, hétvégén (általában vasárnap, de van, hogy szombaton) dolgozok 12 órát. Autóval fél óra. Itt a háztartás, amit a férjemmel és a két nagyobb gyerekkel viszünk közösen.


A legidősebb gyerekem mindig idehozza a lányát szinte midennap. Amivel nem is lenne baj, de vagy én, vagy a gyerekeimnek kell utána szaladgálni, mert 2 éves, mindenhová felmászik, a szobanövények mögé bújik, megeszi a leveleket, letépi, beszorul a két kanapé közé, ha egy percre nem figyelünk, nagyon eleven.


Az a baj, hogy én sokat dolgozok, a férjem is, sok munka van a kertben, felújítás is van nálunk, és úgy hozza ide, hogy alapból 100 felé kell szakadnom, főzzek, mossak, és még a kicsire is vigyázzak, ez így lehetetlen. Főleg, hogy suliidőben a gyerekek tanulnak, hétvégén diákmunkáznak, és most nyáron is mennek az apjuknak segíteni a kertben, dolgoznak, a nagyobbik itthon lakó gyerekem emeltezni akar, a kisebbik meg nyelvből és informatikából előrehozott érettségit akar tenni, ők ezekre készülnek, emellett ugye barátokkal is elmennek ide-oda. Se időnk, se energiánk az unokámat pesztrálni, főleg úgy, hogy majd hamarosan a kisfiút is fogja hozni ide gondolom. Amíg itt van telefonozik, tévézik a lányom. Nem arról van szó, segítek neki így is, de ez sok. Főleg, hogy van egy 8 éves fiam, akit minden héten vinni kell gyógytornára a lába miatt.


Ha megmondom neki, hogy ez sok, és ne terheljen le minket ennyire, akkor még neki áll feljebb, és letilt mindenhonnan meg nem nyit ajtót.


2022. júl. 17. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az utolsó bekezdésed szerint tennék, és hajrá: tiltson le, ne nyisson ajtót. Majd elgondolkodik.

Sőt, ha x idő múlva visszasomfordálna, mintha mi sem történt volna, megismételném az álláspontomat. Hogy ne higgye: most kezdődik elölről.

2022. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a tesó vagyok a történetben, nálunk is ez van:


Van egy nálam 10 évvel idősebb nővérem, van 2 gyereke. Én és az öcsém még itthon vagyunk.


Amikor megcsinálták a kaput, akkor azt hazudtam, hogy nem tudom beengedni mert nincs hozzá kulcs.

Egyszerűen már nem lehet bírni, hogy idehozza az unokahúgaimat.


17 éves vagyok, nem bébiszitter. Igenis fárasztó suli után vigyázni két gyerekre.


Anyum is ilyen akaratgyenge, mindent megenged neki.

2022. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig teljesen igazad van. Te felnevelted őt, illetve még most is nevelsz 3 gyereket. Az unokával való foglalkozás egy kellemes opció, nem kötelesség. Ha te elmondtad neki, hogy miért nem jó ez így neked, és ő megsértődik, letilt, akkor hagyd, hadd forrongjon. Koncentrálj azokra a gyerekeidre, akik még a te felelősséged.
2022. júl. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Fú, de elrontottad a nevelését! És pontosan tudod, hogy mit kéne csinálni, és pontosan nem csinálod, mert rettegsz tőle. Hát így jártál, nem lehet rajtad segíteni. Csak ha belebetegszel, nem biztos, hogy lesz élő nagyanyjuk azoknak az unokáknak.
2022. júl. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Arra figyelj csak, hogy előre szólj neki, többet ne számítson gyerekvigyázásra. Vagy csak heti x órában, amennyit bírsz. Majd megbékél.
2022. júl. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe se jutna odavinni anyósomhoz a gyerekeimet. Van egy saját 16 éves fia még, aki kvázi kiskorú, mikor bárki értetlenül kérdezi, hogy a mama miért nem segít semmit, szoktam mondani, hogy mi a mi gyerekeinket magunknak csináltuk, neki meg van még saját gyereke, akivel foglalkoznia kell, neki az kell legyen az első. Ezt a lányodban is tudatosítani kell, és konkrétan megszabni, hogy mikor és mennyi időre tudtok a kisgyerekkel foglalkozni, ha sajnos magától nem érzi...
2022. júl. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, hogy a lányod párja mindent a lányodra zúdít?


Nekem bátyám felesége volt ilyen. Bátyám nem foglalkozott a gyerekkel, a sógornőmnek kellett mindent egyedül csinálnia.

2022. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értelek te 3 gyereket nevelsz, ő egyet.

Mond meg nyugottan, hogy oldja meg a saját gyerek, legyen 1-2 nap mikor jöhet, ennyi, ha nem tetszik neki akkor ne jöjjön.

2022. júl. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a sarkadra kéne állni.
2022. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag zsarol, hogy nem áll veled szóba, ha nem úgy ugrálsz, ahogy ő fütyül?

Adj neki teret, tiltson le, legyél egy kicsit önző.

Hátha ráébred, hogy nem használhat ki

2022. aug. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!